bugün

Türkiyenin daha çok doğu bölgelerinde rastlanacak olaydır. Sanki başka bir ülke kurulmuşta oranın polisi olmuş gibi yolda insanları durdurup kimliklerine bakarlar ayrıca bunu yapanlar 16-20 yaşlarında ki pkk yanlılarıdır.
Ben kanunların bu konuda değişmesini kesinlikle istiyorum (bkz: ulan sen devlet misinde kimlik kontrolü yapıyosun).
Edit: kanun değişsin derken konuyu tam açmamışım, diğer yazarlarında entryleri gibi bende aynı konudan bahsediyorum. Askere vur emri gelsin hatta bir zamanlar iran'da da böyle terör olayları olmuştu adamlar vinçe adamları teker teker astılar herkesin gözü önüne koydular sonra ne oldu ses bile çıkmadı. Şimdi sende yap bunu bu ülkede bi defalık olsada kanunu değiştir as teröristleri vinçe, koy milletin gözü önüne bak bakalım bir daha sesleri çıkabiliyor mu zaten sokaklarda oraya buraya molotof, taş atan kesim ortalama 16-20 yaş aralığında, bir daha anasının dizinden ayrılıyorlar mı görürüz...
bir devlet kendi yollarini kontrol edemiyorsa olabilecek olan olaydir. devlet dedim bak. vatan demedim. caktin?
adamlar es, koca, cocuk, bebek, asker, ogretmen demeden insanlari pusu kurarak olduruyor.
sen hala neyin kanunundan bahsediyorsun?
suna bak ya ne hale geldik. sanki kanun cikarsak adamlar silah birakicakmis gibi.
valla bunun kanunla cartl curtla alakasi yok. hele hükmetle hiç alakası yok. askere şüpheli görülen kişiyi sivil gozetmeksizin vurma yetkisi verilsin... vur vur komando diyelim. bak bakim ne olacak.. adamlar pkk liyi biliyor. adam çarşıda geziyor adi gibi biliyor. ama üzerinde silah yok diye tehdit oluşturacak unsur yok diye vuramiyor. o vuramadiklarida fırsat bulunca bu eylemleri gerceklestiriyor.

(bkz: meşrulaşma cabasi)
hangi kimliği kontrol ediyorlar acaba?

üstünde türk bayrağı olan Türkiye cumhuriyetinin kimliğinimi?
devletimiz sağolsun itibar için bilmem kaç milyon dolarlık saray yaptırabiliyor da üç beş soysuz ile mücadeleden kaçıp sözde müzakere yolu ile azmalarına göz yumuyorlar.
jandarma ve polis de batıdaki keke mahallelerinde kimlik kontrolü yapsın. göstermeyen ve şüpheli gözükeni tutuklasın. öyleye böyle.