bugün

olmadan kopartmışsın kiviyi.
hiç tatmamış biri görünce nasıl bir tat acaba ki diye merak edebilir. görüntüsü ve tadı çok çelişen tropik bir meyve. diğer meyveler gibi sürekli evde bulunması gerekir mi? hayır.
sözlüğün entelektüel, güngörmüş, zeki, güzel, seksi ve burada sayamayacağım daha pek çok özelliği bünyesinde barındıran yazarlarından biriyle laflarken varlığından haberdar olduğum tropik meyve. pitahaya da deniyormuş. çok methedilince bir deneyeyim neyin nesiymiş diye yola koyuldum. evveliyatla şunu belirtmem gerekir ki meyvemiz pahalı. akşama şöyle aile boyu bir pitaya ziyafeti çekeyim diye düşünürseniz öncesinde tc kimlik numaranızı 3280' e msj atın, bakın bakalım size ihtiyaç kredisi veriyorlar mı? sonra market kasasında dumur olmayın. neyse ebatları ortalama bir koç taşağı iriliğinde olan pitayaların yaklaşık fiyatı 8 - 10 tl. tansaş' ta 3 adedi 25 tl.

pek çok tropik meyvede olduğu gibi pitayanında görüntüsü albenili, yanarlı dönerli, güzel. fakat lezzet açısından diğer hemşehrileri gibi vasat. hahh tadını aldım, alıyorum, alıcam derke meyve bitiveriyor. su yermiş gibi oluyorsunuz. aynen hindistan cevizinde (nihat doğan deyimiyle kokonat) olduğu gibi beklentilerinizi karşılamıyor. insanın aklına şu da geliyor; bu kadar güzel bir meyvenin nasıl böyle bi tadı olabilir! bizim ibneler içine şırıngayla su mu enjekte ettiler acaba?! sahte pitaya mı yediriliyoruz ulan!

http://www.tropicalfruitnursery.com/dragon/
"Ejder Meyvesi" de denilen bir çeşit meyve.Bazı kaktüs türlerinin meyvesidir. Meksika,Orta ve Güney Amerika'ya özgü bir meyvedir. Tadı karpuza benzer. Etli kısmı, beyaz ve yarı saydamdır. Küçük siyah çekirdekleri kivininkiler gibi meyvenin içine dağılmış şekildedir.
beyin ölümünün gerçekleştiğine inandığım yazar.
'Ejder Meyvesi' olarakta bilinen meyve.

http://www.posta.com.tr/e...-meyvesi-galerisi-1237504
Şişli'de bulunan dönerci. Efseynin kelime anlamı. Gece acıkmalarının tek adresi.

Komisyon verin lan bana.

Eski yazarmış.
--spoiler--
insan insanı siker mi ibraam?
--spoiler--
Beyaz kivi, tad oranı %3 falan içeceğe çok ince aroma olur daha ötesi pek düşünülemez ama görüntüsü sağlam.
gynec. faydalı o ayrı, tadının böyle absürt olmaması da aslında eleştirilse de bence güzel her bokun da tadı olmasın zaten bazı şeyler soft ve kendine has olsun. bazı şeylerin yanında yenmesi böylece daha kolay olsun. Kırmızı olan yeri kabuğu beyaz yeri yenir.

görsel
on birinci nesil yazarcık.
koştursun sözlükte.
Gazipaşa'da seri üretime başlanmış meyvedir.
silik bir yazar.
Ben vezirim sen piyon, Parmaklarım ayları gösterirken aptallar parmaklarıma bakar gibi özlü ve çok manalı(!) sözler sarfeden yazar tanesi. Bir de çok güzel kalp kırarmış da sözlük formatı engelmiş. Havasını yesinler. Vikipedi den copy paste yapıp yazarım diyor sonra. işte velhasılkelam böyle ilginçler de var sözlükte. Onlarsız olmaz ama sözlüğün renkleri. * yeni gelen bilgi: yazdığı entry leri tek tek silen korkak.
tropik meyve çeşitlerindendir.
http://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Pitaya
veganlığın pençesine düşmüş, yazık yazarıdır.