bugün

pek bilinmeyen ama bilinmiyor olması güzelliğinden hiç bir şey götürmeyen,götüremeyen pink floyd parçası.bilinen ve çok çok güzel olan bir başka pink floyd şarkısı için;
(bkz: shine on you crazy diamond)
relics albümünde bulunan,müthiş roger waters şarkısı.pink floyd'un psychedelic zamanlarının en iyilerinden. (bkz: careful with that axe eugene)

sunlight bright upon my pillow
lighter than an eiderdown
will she let the weeping willow
wind his branches round
julia dream, dreamboat queen, queen of all my dreams
every night i turn the light out

waiting for the velvet bride
will the scaly armadillo
find me where i'm hiding
will the misty master break me
will the key unlock my mind
will the following footsteps catch me
am i really dying
kısacık,gösterip te vermeyen bir pink floyd şarkısı..cover manyağı yapılsa bile bozulamayacak cinsten..dream dream dream julia dream diye gün boyu sizi sayıklatan,gece karanlığında dinlediğiniz zaman sizi kitleyen enfes parça..
bilinmesin daha iyi dediğim rüya gibi eser; ah ulan roger ah.
delilik nasıl bir şey diye merak edenlerin dinlemeleri gereken bir şarkı. 2 dakika 38 saniyelik mükemmel delilik hali..
bir şarkı bu kadar tatlı söylenirdi artık. pink floyd saykodelizmi, şaheseri..
hediye olarak alınıp dinlendiğinde; yüreğe, kuruyan bir çiçeğe giden suyun etkisini yapar.
mükemmel bir pink floyd eseri. insanı gerçeklikten alır götürür, rüyalarda gezdirir.
geç buldum çabuk kaybettim şarkısıdır, güzeldir, dinleyin neden diye sormayın.
rüyalardan yapılmış şarkı. belki de ninniden yapılmış bir çeşit rüya. o değil de insana hakketen rüyalar gösterir.
pink floydun söylenebilecek en kibar tabirle saykodelizmin mına koyduğu dönemlerin en iyi şarkılarından. kısadır, etkisi uzundur.
ne zaman dinlesem, beni benden alan şarkıdır. pink floyd'un en iyilerinden. yerim yerim.
kelimelerle anlatılamayacak derecede harika şarkıdır. rüyamsı bir şarkı olmakla birlikte şarkının sonunda o güzel rüya hafif bir kabus durumuna geçer gibi olur.
kısa oluşu güzelliğinden hiçbir şey götürmeyen hoş bir pink floyd parçası.
muhteşem bir pink floyd şarkısı. dinlemeyenler ya da yine dinlemek isteyenler için: http://fizy.com/#s/1d7fgx
insanı rahatlatan pink floyd parçası. ne yazık ki underrated kalmıştır.
kısadır ama çok etkileyicidir. ruhumun g noktasına ulaşmıştır.
şarkının dinginliği o kadar yüksektir ki insan boyut değiştirir. gece dinlendiğinde uçma hissi verir. tek kelime ile manyak şarkı.
Şu sıralar çok dinlediğim fevkaladenin fevkinde bir Pink Floyd parçası.
julia dream, pink floyd'un syd barrett ayrıldıktan sonra çıkarttığı ilk 45'liği it would be so nice'ın b yüzünde yer alır. sözleri roger waters'a aittir. vokali ise david gilmour ve roger waters beraber yapmışlardır. daha sonra bir toplama albüm olan relics'te yer almıştır.. relics, pink floyd'un önceden bir araya getirilmemiş bazı single'larını topladığı bir albümdür. 1971 yılında yayınlanmıştır. albüm kapağını davulcu nick mason hazırlamıştır.
alarm sesi olarak kullanılmamalıdır. ben değil bizim bir arkadaş bu gaflete düşmüş. yazık.
parça "rüyanın eseridir" bu doğru, ama sonunda öyle bir uyandırır ki, bir daha kolay kolay uyuyamazsınız. "gerçekten ölecek miyim?" ne demek yahu.

işte sonu:

Will the misty master break me?(Hayal meyal, öğretmen kıracak mı beni?)
Will the key unlock my mind?(Anahtar aklımı açacak mı?)
Will the following footsteps catch me?(Takip eden adımlar beni yakalayacak mı?)
Am I really dying?(Gerçekten ölecek miyim?)
kendinizi bir rüyanın içinde bulacağınız pink floyd şaheseridir.şarkıları yıllar öncesine ait ve orada öylece duruyor olmalarına rağmen gün geçmiyor ki şaşırtmasınlar,kendilerine hayran bırakmasınlar.
pink floyd'un ilk döneminde ne kadar syd barrett etkisi altında olduğunu gösteren eser. tam bir syd sound'una sahip olmasına karşın roger waters tarafından yazılmıştır. david gilmour'un en güzel söylediği şarkılar arasındadır.
rüyada olduğunuzu hissettirebilen şarkıdır. kapayın gözlerinizi ve dinleyin. kendinizi hayal ederken bulacaksınız. ve şarkının 2. tekrarında uyumuş olmanız kaçınılmazdır.