bugün

eskiden pek moda olan "sallamalı" kalem, hala revaçta mı bilmem. ucunu çıkartmak için sallamak yeterliydi. otomatik silahlardaki gaz tepme mekanizmasına benzer şekilde, sallandığı vakit belli bir ağırlık bir şeylere vurunca ucu çıkardı. bundan 10 sene kadar öncesinde pahalı olduğu zannedilen rotring tikky'ler 3 milyon lira iken, bu iri kıyım kalem 9 milyon lira idi. ama ne yalan söyleyeyim, bugüne değin kullandığım gelmiş geçmiş en babayiğit olanıydı. şöyle bir kalemdir;

görsel
22 milyona (indirimli!) aldığım kalem.insan elinde şöyle bir sallayınca 'ulan senin yerine 4 tane faber grip alırdım.'dedirten ama şekil itibariyle karizma kalem.
22 liraya aldığım (kazık yediğim mi desem?) güzel kalem. çok övdüler. aslında yüzüne bile bakmazdım bu kalemin ama torunluk kalemim bozuluğunu öğrenince, kalem hobisi olan birisi olarak derhal internetin başına geçip güel bir kalem aramaya koyuldum. bu kalemi gördüm ve ne hikmetse aşık oldum. yol parası verip hiç üşenmeden gidip aldım. gayet güzel bir kalem, stresli anlarınızda da işe yarayabilecek bir kalem.
sadece 0.5 için tasarlanmış sallayınca ucu çıkan efsanevi kalem. 6 yıldır kullanıyorum hala ilk gün aldığım gibi sapasağlam. ayrıca çizim kalemidir. mimarlık okuyasınız bu kalemden almanız şart.şu an itibariyle piyasa fiyatı 29tl dir.
17.5'a aldığım şuan 29.5'a satılan kalemdir. orta kısmındaki turuncu şerit ve silgi kısmındaki turunculuk siyah üzerinde güzel bir hava yaratmıştır.
23 tl'ye aldığım gövdesi çabuk çizilen ve yazısı çabuk silinen kalem. yazısı ve gözdesi gidince karizması kalmıyor anzak kalem çok dayanıklı. sallayınca ucu çıkıyor ama pentel daha iyi. yazı yazması çok rahat ancak sadece 0.5'i var.
uzun yıllar kullanılabilen süper kalem.

duruşu yeter bea. *
d&r da satılan yeni modellerinden 3 gün evvel aldığım siyahlı pembeli modeli. Eski modelinden çok arasam da bulamadım lakin bu da yerini tutabilir belki. ilk kez sanırım 0.5 kullanacağım, 0.7 odun gibi gelmeye başlamıştı.
Nice anatomi nice fiyoloji nice histoloji notları yazılıp, çizilecek daha bu kalemle.

Not: 25 tl
Yakın zamanda 30 kağıdı basıp bir adet almayı düşündüğüm kalem, haznesinin kaç uç barındırabildiği, stabil bir şekilde aralıksız kaç dk yazmaya imkan sağladığı, düşme, çarpma ve zaman gibi aşındırıcı etkilere karşı ne kadar dayanıklı olduğunun yorumunu kullanıcılarından bekliyorum, 1 kg et parası verilen kalem için az bile soruşturuyorum bana kalırsa.
ilkokuldayken para biriktirip bu kalemi almistim. Sonra Hevesimi alamadan kaybettim. Kalemlik denilen ibnemsi alet kaybolunca icindeki tüm kalemlerle birlikte the shaker im da kaybolmuştu.

Lisedeyken de bir ara aldim, arkadaşın biri çöktü. ibne kaybetmis gül gibi kalemi.

Sonra unideyken aldim, bir arkadas büt e giderken istemisti, ortalikta kimse kalmadığından vermek zorunda kalmistim. amk sonra okulu bıraktı eleman. Yine kalemden haber alamadık.

Üniversitenin son senesinde yani bu sene yine aldım. Kimseye vermiyorum ulan.

ilkokulda 9 liraydi
Lisede 22 liraydi
Unide 29 liraydi.
En son aldigimsa 33 lira.

Fena degerlenmis haa.