bugün

biz turklere has pil kapasite testi.
kalem piller yalanmadan önce dibinden bastırılır. 9 voltluk pillerde limon yalamış gibi bir his verir bu hadise. şükür ki duracell türklerin imdadına yetişmiş ve doluluk göstergeli pili çıkarmıştır. *
pilin bitip bitmediğini anlamak için yapılır. aynı şekilde bir de, tüpün gaz kaçırıp kaçırmadığını anlamak için tüp üzerinde çakmak yakmak vardır. ne yapıyorsun deli?!
kanser olup ölme sebebidir. *
Cesaret oyunudur.
yer : duracell pil fabrikası..

firma başkanı odasında düşünmektedir :

- ben pil üretiyorum, türkler yalıyor. ben üretiyorum onlar yalıyor. önce hangimiz vazgeçecek bilmiyorum. du bakalım nereye kadar gidecek bu..*
dilde iğrenç bir tad bırakan eylem.
duracell'in türkleri düşünerek yaptığına inandığım pilin ne kadar kaldığın gösteren ibre koymasına karşın bizi vazgeçiremediği harekettir.
pilin bitip bitmediğini test etmek için biz türklerin uyguladığı yöntemdir. yassı yuvarlak biçimdeki saat pillerinde uygulanır bu yöntem. pilin cevresindeki dairesel girintiye dil değdirilir. asit tadı yani bir ekşilik hissedilirse henuz daha mefta olmadı demektir pil. ekşi tat ne kadar fazlaysa o kadar dolu, ne kadar azsa o kadar bitikdir pil.
+ pil dolumu haşmet abi?
- bilmiyorum cevat ağzım dolu...
soğuk, ekşi bir tadı test etmektir.

(bkz: çocukluk)
(bkz: pil fetişisti)
dondurma yalamaya benzemez.
insana değişik gelir ve kesinlikle bir daha yalar.
küçükken -hangi akla hizmetse- yaptığımdır. ağızda iğrenç ekşi bir tat bırakır.
yuvarlak pillerde dilde elektrik carpma hissi varsa pilin dolu oldugu anlasilacak hadise.
(bkz: metal tadı)
Kanser olmanın en kısa yollarından birisidir, aids li briyle yatmak daha mantıklıdır , en azından 10 yıl yaşarsın.
9 voltuk vazgeçilmezim yaa. Uzaktan kumandalı arabamın kumandasından çıkarıp çıkarıp dilimle kontrol ederdim gücünü. Ne günlerdi bee.
Dili yakan bir eylemdir.
Deneyiniz.