bugün

malesef kurtarılamamış olan futbolcu. gencecik bir sporcunun ölümü beni çok üzdü. allah rahmet eylesin.
genç yaşta hayata veda etmiş olan futbolcu.
henüz 25 yaşında pescara'da vefat eden futbolcu.
furbol adına çok üzücü bir olay yaşatmıştır. üzgünüz, tanımıyoruz, bilmiyoruz ama üzgünüz...
ailesinin ve italya futbolunun başı sağolsun. vefatı sebebiyle italya ligindeki maçlar iptal edildi.
futbol saflarında kaybettiğimiz bir yürek. ölümün insanı nerede ve nasıl kucaklayacağı hiç belli olmuyormuş, ruhu şad olsun.
büyük ihtimal Hipertrofik Kardiyomiyopati dediğimiz hastalık nedeniyle ölmüş olan bahtsız futbolcudur. yere düşüşünü izlemek, ve kalkmaya çabalaması flan yürek parçalamaktadır.

http://www.sporxtv.com/fu...-kalbi-durduSXTVQ33559SXQ
(bkz: miklos feher)
her ölüm acıdır fakat, sporcu ölümleri çok üzücüdür. yaş itibariyle ve tip itibariyle akıllara miklos feher i getirmiştir. çok üzüldüm ne diyeyim sözlük.
allah rahmet eylesin, kendisi yaşarken büyük acılar çekmiş bir futbolcuymuş. okuyunca inanamadım.

hurriyet.com.tr'den alıntıdır;
--
1986 yılında Bergamo'da dünyaya gelen Morosini, genç yaşta ağır yükler taşımak zorunda kaldı. 2001 yılında, 15 yaşındayken önce annesi Camilla'yı kaybetti. Acısı taptazeyken 2 yıl sonra babası Aldo'nun vefatıyla ikinci kez sarsıldı. Ruhunda derin yaralar açılan Piermario Morosini'ye, ebeveynlerinden biri kız biri erkek 2 özürlü kardeş emanet kaldı. Yaşamında kalanlarla mutlu olmaya çalışan Morosini, babasının ölümünden bir yıl sonra üçüncü büyük darbeyi fiziksel engelli erkek kardeşinin intiharıyla aldı. Artık özürlü kızkardeşine sadece o bakmak zorundaydı. Morosini, verdiği bir röportajda yaşadıklarını, "Hayatta bazı şeyler sizde çok büyük izler bırakıyor ve hayatınızı değiştiriyor ama aynı zamanda sizi hiddetlendiriyor ve yapmak istediklerinizi gerçekleştirmeye zorluyor. Ben ailemin de hayallerinde olduğu gibi iyi bir futbolcu olmak istiyorum. Çünkü hayatta olsalardı onların bu şekilde mutlu olacağını biliyorum" diye özetlemişti.
--
ölümüne tıpkı diğer sporcular gibi çok üzüldüğümüz futbolcu.

bir de o kadar trajik bir hayatı varmış ki insanın üzüntüsü katlanıyor.

ayrıca bir söz de yalandan, zaman geçirmek için yerde yatan katıksız orospu çocuğu futbolculara.
sizin orospuluğunuz yüzünden artık hakemler bile yere düşme anını sallamayabiliyorlar. hepinize yazıklar olsun.
kalp krizlerine müdahalede hayati önem taşıyan ilk saniyeleri teker teker meslektaşlarınızdan çalıyorsunuz.

tuttuğum takımda bu tip hareketlerde bulunanları hiç bir zaman anlamadım ve bu takımdan kim olursa olsun gitmesini istedim. anlaşılan bundan sonra sesimizi daha da çok duyurmamız gerekiyor.
çok trajik bir yaşam hikayesi olan ve tanımadığım halde, ölümü beni çok etkileyen futbolcudur.. yazacak birşey de bulamıyorum çünkü hakikaten çok üzüldüm.
son nefesini livorno formasıyla vermiştir. birgün'de kemal ılıkkan şöyle yazmış onun için: "kendisine genç yaşta çok acımasız davranan hayata karşı olan öfkesini, futbola sığınarak dindirmeye çalışıyordu."

Livorno'da kiralık oynayan Morosini, 31. dakikada yere yığılmıştı... maç hemen tatil edilmiş ve futbolcular gözyaşları içinde terketmişti sahayı. stadın ambulans girişinde ise park halinde bir polis aracı vardı!

Görselde eski takım arkadaşlarından Rafaele Schiavi ile birlikte... "gülümsemekten hiç vazgeçmezdi" anekdotuyla paylaşılmış italyan sitelerde.
görsel
udinese kaptanı Antonio di natale'nin, ailesinin bakımını üzerine aldığı oyuncu.

(bkz: büyük kaptan)

(bkz: forza grande capitano di natale)
15 yaşında annesini 17 yaşında babasını kaybetmiş ve 2 gün sonrada kardeşi intihar ederek ölmüştür. Diğer kardeşine bakmak için futbol oynarken kalbi durup hayatını kaybetmiştir.

Kardeşinin bakım masraflarını antonio di natale üstlenmektedir.

Not:bazı hikayeler halimize şükür etmek için bize bir ders niteliğindedir.

Edit:kendiside maç esnasında kalp krizine yenik düşmüştür.3 kere yerden kalkmaya deneyip en sonunda azraile yenilmiştir.25 yaşında kardeşine bakmak için top oynadığı yeşil sahalarda gözlerini hayata yumarak ebedi yolculuğa çıkmıştır.