bugün

türkiye'nin en güvenilir kişisinin seda sayan olduğunu düşünürsek ,pepsi nin yeni yüzü olmasına şaşırmamak gerekir. *
yüzü yerine yüzsüzlüğü daha uygun düşecektir.

diğer taraftan esra erol'u da seçsinler. büyük iskender'i de seçsinler. bana bunlarla gelmeyin.
aysun kayaci' dan sonra hiç şaşılmayacak pepsi teşhirciliğidir.gerçi aysun kayaci çok kötü bir seçim değildi. ama seda sayan in hitab edecegi yaş grubunun kola ile imtihani ne derece doğru anlamakta zorlaniyorum.
sulukule'de pepsi satışını patlatacak reklam taktiğidir.
(bkz: peps-i müdafaa)'ya sebep olacak yüzdür.
reklam filminde "iç bacıııım iç ama light'ından olsun" derse hiç şaşırmayacağım, pepsinin sahalara gümbür gümbür döndüğünün göstergesidir.
sabah sabah pepsi gider ama , seda sayan gitmez ki !
akp'nin oyunlarından biri daha; amaç cola turka satışlarını patlatmak.
seda sayan'ın dünkü beyaz show'da çamlıca'nın tanıtıcı reklamına dahil olmamasının sebebidir. lakin yapılan sözleşmelerde o firmadan başka firmaların reklamlarında yer almama şartı vardır ki yer alındığı takdirde yüklü bir tazminat ödenir.
eğer seda sayan pepsi nin yeni yüzü olabiliyorsa vay reklamcılık sektörünün haline! hanımefendiyi dudaklarını büzerek pepssssssiii derken hayal ettim de soğudum, içim ürperdi birden. bırrrrr ulan bırrrrrr....
nil karaibrahimgil'in yazdığı şarkıyı söyleyecekmiş :

hayat bazen verir beklediğini, beklediğini
yeter ki sen belli et istediğini, istediğini
pepsi pepsiii aç kazan on bini
senin hepsi senin hepsi
pepsi yaşatır seni seni
1 saat önce gordum ,saka gibiydi boyle martın sonunda felan olsak bir mantıklı birseyler dusunebilirdim,allahtan tv kulturum yok.
yalnız bunu dalga gecmek icin soylemiyorum,ornek olarak baska bir marka da muslum gursesi oynattı ,bayagıda guzeldi ama bu olmamıs, bir kere kadının tarzı olmayan bir sarkı soyletmısler ,kadın sarkıyı kılıfına uyduracam diye sekilden sekile giriyor.
(bkz: twist in içine işeyen seda sayan)
en azından ilk reklam filminde seda sayan değilde aysun kayacı oynamış ya tam tersi olsaydı. * *
pepsi'nin yediği halttır! afedersin ama koyayım böyle pazarlama stratejisine. arkadaşım(pepsi); coca cola'nın gerisinde kalıyorsun şimdiye kadar birçok ünlüyü reklamlarında oynattın ne kadar işe yaradı? satışların çoştu mu, insanların akıllarında mı kaldı? -hayır. o yıldızların ışığı yavaş yavaş söndü ve unutulup gittiler yanında da reklamlar gümledi. geriye kocaman bir pazarlama fiyaskosu kaldı.

şimdi de utanmadan geçmişten ders almadan hala şöhret olan birilerini çıkarmaya çalışıyorsun. o bir şey değil de seda sayan bu. şaka mı bu; sürpriz misin sen pepsi lan? amacı nedir şimdi seda sayan'lı reklamların. hangi tüketici kesmine hitap etmeye çalışıyorsun; gençlere mi(unut onu seda sayanla), sabah programı izleyen teyzelere mi(onlar ayran içiyorlardır sağlıklı diye), nihat doğan'ı sevenlere mi(onlar coca cola içiyor zaten bebeem).

ciddi olarak olayı düşünürsek; pepsi'nin büyük bir fiyaskosu dahadır. hiçbir zaman reklam konusunda coca cola'yı geçemeyeceğinin ve hatta coca cola yaratıcılığına ulaşamayacağının göstergesidir. * * *
pepsi'nin yeni hedef kitlesinin 35 yaş üzeri ev hanımları olduğunun göstergesidir.
zaten az bir şey olan pepsi'nin türkiye'deki karizması gitmiş bitmiş genç kesimin gözünde. sen ki bekhım'lar biritni sipiyırs'lar tieri henri'ler oynatmış marka git seda sayan'la reklam çek yahu olacak işmi. ajdar'ı oynatsan en azından daha komik hani. hakikaten komik vallaha bak.
Satışların düşmesini beklediğim kampanyadır. Pepsi gibi bir firmanın pazarlama ve reklam müdürlüğü nasıl bir tercihle seda sayan'da karar kılmıştır anlamak mümkün değildir.
bu hamleden sonra slogan olarak da kutularında "ayy bacım aç bi pepsi" şeklinde bir cümle görebileceğimizin göstergesi durum.
60.000 senelik yüzdür.

gelecek için;

(bkz: pepsi nin yeni yüzü eski mısır mumyası)
(bkz: pepsi yaşatır seni)