bugün

''Önemli olan oyun oynamak'' diye devam eden pepe şarkısı. Neden üzüldüğü merak konusu..
artık bu insanları anlamıyorum hiçmi duygularınız kalmadı hiçmi içinizdeki çocukdan bir parça kalmadı hiçmi burnunuzu kolunuza sürüp sonra üzerinize sürmediniz hiçmi tuvalete yetişemeyip altınıza kaçırmadınız bunları hiçmi hatırlamıyorsunuz nasıl bir toplum olduk böyle bir çocuk ağlarken bizler nasıl gülebiliyoruz hiçmi vicdanınız insafınız allahınız kitabınız yokmu lannnnn.. pepeler ağlamasın ulannnnn (çok duygulandım)şu ufak eşliğinde içen arkadaşa katılmak istiyorum amk..
(bkz: pepee neden üzülüyor sorunsalı)
duygusal 0-5 yaş kız çocuklarında "pepee üzülmesinnn :'(" etkisi yarattığı tarafımca gözlenmiştir.
küçük çocukların onları ele alıp işte cd lerini çıkarıp bebeklerini çıkarıp ünletmek istelemeleri. hedef çocuklar. resmen çocukların gözüne girmek istiyorlar.
gününün belli aralıklarında kulaklarımda çınlayan cırtlak ve belleğe kazınan ses.
ilk defa medya arkasında gördüğüm ve gülmekten kıran saçmalık.
Bu aralar cocuklarin dilinden dusmeyen hit parca.
real madrid' in hırs küpü agresif stoperi pepe' yi düşünerek dile getirince kahkaha atma sebebi olan şarkı sözüdür. gülümseten bir çelişkinin çıkış noktasıdır.
0-5 yaş grubunun efkar şarkısıdır. hatta o yaş grubu için adamın ağzına sıçan şarkılar arasında bile sayılabilir.
oha amk ilk dinlediğimde grup yorum parçası zannettim.

üzülme lan eşşek sıpası, bizide kahrettin.
çocukları ruh hastası haline getirme amaçlı br şarkı.
yanık sesli bir ablamızın okuduğu halk türküsü.
pepee derken sesindeki o titreme, o hüzün, o hayalkırıklığı...

ah..
yıktın,
viran ettin beni...

üzüntü ve muz kabuğu misali. yeni nesil.
insanı bunalıma sokar, hele ki bir de yanınızdaki arkadaşınız gıcıklık olsun diye sürekli bunu söylüyorsa psikolojiniz bozulur, 't' sini bilmediğiniz halde trakya karşılaması oynarsınız.
videoyu ilk izlediğimde yarılarak güldüm, sonra ''allah kahretsin bizim yapıcağımız yerli çizgi film de bu kadar olur işte'' diye düşünüp ufak bi kıyaslama yaptım, bakın efenim bir kayu, bir sünger bob olmuyoruz, olamıyoruz, sonra da deniyor ki hanım bizim çocuk niye böyle gerizekalı oldu, hep pepenin bokluğu!
--spoiler--
kardeşim iki yaşında jiletçi oldu amk senin yüzünden.
--spoiler--
kayu'nun "annecim bana bir süpriz yapar mısın" ından sonra hayatımıza giren "2. ilginç uyuz cümle" olma niteliğini taşıyan cümle.
bu işler çocukları aptallaştırır bence 2 dakika izledim kendimi iyi hissetmiyorum.
insanlığımdan soğudum, neye üzülüyor bu ....... nese!
pepenin üzülüşünün altında yatan şarkı.
beni gece gece güldüren şarkı olmaya hak kazanan şarkıdır.

ya pepeeeeciğim,canım benim ,sen bari üzülme, yapma böyle şeyler gözünü sevdiğim.
pepenin bile artık çok mutsuz ve umutsuz olduğunu belirten bir beste. burda çocuklara bebelere ince bir mesaj var' pepe üzülüyorsa sizde üzüleceksiniz hiç umutlanmayın' gibi.
geçen gün bindiğim otobüste 1 yaşındaki küçük kızın içlenerek yaktığı ağıt.
gülme krizlerine giriyorum ne zaman duysam.
sebepsiz üzüldüğüm olaydır. insanı derinden etkileyen bir ses ve söz bütünlüğüdür.
(bkz: bu işin içinde bi ajdar var gibi)