bugün

maymun dediğimiz hayvanın evrim teorisini duyduktan sonra hayliyle darvin'e sorcağı sorudur.
(bkz: maymun haklı beyler)
kaderini sorgulayan maymundur.

+salim abi niye maymun olarak kaldık biz ya?
-olm sus konuşma. ye muzunu paşa paşa yat uyu.
darwin'e mavi ekran hatası verdirecek sorudur.*
(bkz: dünyadaki mal insanları görünce şükreden maymun)
(bkz: allah boyle istedi).
+ abi şimdi bu eski versiyon maymunlar evrildi ise, biz niye evril miyoruz?
- sus lan yarım kalmış insan demosu. o darwini bi yakalarsam onu evire çevire evrilticem de neyse.
+ lanet olsun içimdeki hayvan sevgisine diyorsun yani abi.
- ulan bir de evrilmedim diye şikayet ediyorsun, sabahtan beri konuşuyorsun, tamam olmuşsun sen yeter bu sana.
çünkü onlar daha önce sürüngendi yeni yeni evrildiler.*
maymundan geldiğini zanneden insanlara ibret olması için.
(bkz: biz businesstik biz de mi öldük)
"abi sen konuşup bana bunu soruyorsan zaten evrimine başladın demektir"...

bir dost.
-abi salak salak bagırıyoruz uahahah uahah falan, arada muzuydu, elmasıydı, fıstıgıydı eksik etmiyorlar hoş güzelde niye biz insan olamıyoruz.
+lan amk insan olup para için türlü türlü maymunluk yapacagımıza, şurda muz için maymunluk yaparız daha iyi. ne gerek var şimdi insan olup sürünmeye.
-haaaa.
evrim teorisini hayatında bir kere bile okumamış , ne olduğunu bilmeyenlerin kendi aralarında eğlenmek için uydurduğu maymundur. zaten insana dönüşmüş bir maymun yoktur ama bunu idrak edebilmek için zeka olarak biraz evrilmek gerekir.
şekil olarak insana benzeyip sadece fiziksel olarak evrimini tamamlamış (en azından bugünün koşullarına göre) maymunun sözüdür.

etrafta çok var.

not: bunu darwin e değil kendinize sorun.
zeka olarak evrildiğine inananların maymunun bu sorusuna bir türlü cevap veremediği durumdur.

hayır yani evrim kuramına inanmadığımız için inananlara göre daha mı gerizekalıyız? ya da bunu ölçmek için bir çeşit özel gücünüz mü var? belki de darwin babanız bunu açıklamıştır satıraralarında ve okurken belkide ben kaçırmışımdır. her neyse...

tamam canım benim. ben evrime inanmıyorum, sen benden daha zeki olduğun için inanabilirsin. kapasite meselesi birazda. o seviyeye ulaşamadım, belki de o seviye doğuştandır kim bilir... ama bunun için tırmaladığıma inanabilirsin en azından, gücüm yettiğince yoruldum.

ama maymuna nolacak peki... soyağacını bilmek o'nun da hakkı değil mi... onlarda belki mutasyona uğramak istediler. bu onlarında hakkıydı belki, kim bilir...
bu soruyu sorabilmişse yakında onunda evrimleşeceğinin göstergesidir. yeterki eski maymunluklarını devam ettirmesin. evrimleşti diye dötü kalkmasın. önce günü birlik işlerde çalışsın, simit-muz satsın martıları kırmasın.
+ abi biz niye maymun olarak kaldık
- ya ne olacağdı.
amerika'yı avrupalılar keşfettiyse avrupa halen neden var diyen maymundan hallice memelidir.

maymundan gelmediğimiz için maymun olarak kalmamamız normal.

biz diğer memeliler gibi ortak atadan geliyoruz, tek fark biraz daha yakın bir ortak ata. yani ortak bir primattan geliyoruz. inekle dna benzeliğimiz yüzde 70'dir. tıpkı diğer türlerle yüzdesel oranlarda değişen aynı dna kodlarını paylaştığımız gibi.

"gece maymun yatarak sabah insan kalkılır mı?" olur tabi, bende rüyamda ay'ı bölmüştüm.

hayır. memeli türlerin evrimi milyon yıllık bir süreçtir ve hala devam etmektedir. evet... siz birer aratürsünüz. evrim kabul edilen yada edilmeyen bir şey değildir. evrim tıpkı kütle çekim yasası gibi bir kuramdır.
modern evrim teorisinin hiçbir yerinde günümüz maymunlarının dönüşerek insan olduğunun söylenmediğini bilmeyen cüheylan söylemi.
bakınız ilk emir "oku" (bkz: evrim teorisi)
bu konu hakkındaki diğer lafıysa 'gökten am yağsa, bize yarrak düşer' olan gıllı heyvın.
bizden şanslı olan türdür, yakınmamalıdır. insan oldukta ne oldu ?
Hayatı sorgulayabilen bir maymun......
ne zaman demiştir kime demiştir demek istediğim durumdur. zira muzla bağlantısı büyüktür.
çünkü ak parti iktidar oldu evrim yasaklandı. cevabı verilecek maymundur.
Bu ingilizlerin amerika'ya yerleştikten sonra ingiltere'de kalan ingilizlerin sorduğu "biz neden hala ingilteredeyiz" soru kadar saçma.