bugün

çocukken anneyle gidiliyorsa işkencedir. tek rahatlatıcı ihtimal annenin oyuncak almasıdır. o da olmazsa kıyamet kopar.
Pazarın tamamını gezerek daralmak yerıne , gözüne kestirdiği adamlardan alısverıs yapan erkektir .. Eğer eşiyle giderse pazara , " hadi hadi" nameleri agzından eksık olmaz
evin ya babası, ya tek erkek çocuğu ya da büyük erkek çocuğudur.
annesi itinayla seçerken sebze/meyveleri, o da itinayla taşır poşetleri.
ödeme/para üstü alma işlerini de o halleder ve diğer yandan bütün hal/tavır/duruş ve bakışlarıyla pazarcıları psikolojik baskı altında tutar, gereksiz pazarcı muhabbetlerini kendilerine saklasınlar diye.*
geçim sıkıntısından hamallık yapan erkek olabilir.
yataaaak limon, diye bağıran erkek bir öğretmen olabilir.
mutsuzlukla örülü yalnızlığını pazarın neşeli kalabalığına bırakmak, ruhunun derinliklerinde savrulan kimsesizliği bir nebze olsun yatıştırabilmek, geçiştirebilmek için kendini çaresizce domatesin, biberin patlıcanın teselli edici birlikteliğine vurmuş yaralı, kanayan bir yürektir. ah o pazarların kucağından ılık bir rüzgar gibi iliklerimize akan büyük şefkat.. ah pazarcılar, mandalinalar ah...
annesini pazara getiren erkektir, maksadı anneciğine yardım etmek, aldıklarını taşımaktır.
haftalık sebze-meyve ihtiyacını karşılayan tek başına yaşayan erkektir hatta taşıma kolaylığı olsun diye sırtçantasıyla çıkar pazara * * *
öğrenci olması muhtemel kişidir.
normaldir. oto pazarında bulunanların çoğunluğu erkektir.
annesine yardım etmek isteyen erkektir. bazen de anne zoruyla gidilir ama amaç aynıdır.
eğer evliyse karısını seven ve onun üstündeki yükü biraz olsun azıltmak isteyen erkektir.
eğer öğrenciyse arkadaş zoruyla gidiyordur kesin.
normal bir durumdur her çarşamba yaptığım eylemdir. Anneyle gitmekten daha rahat annemin 35 dakikada seçerek aldığı elmaları ben patır patır 3 dakikada alıyorum.
ev işlerine yardımcı olan erkektir. über kişilik helal olsun. (bkz: yürü be)
eşine,annesine yardımcı olmayı seven erkektir.
Kız arkadaşımla yaptığım bir eylemdir. Ayrıca yalnız yaşamaktan dahil bence birlikte yapılan eylemler güzel oluyor. Annemle de pazara gitmişliğim vardır.
Muhtemelen annesinin poşetleri taşımasına kıyamadğından eziyet çeke çeke susan erkektir.
Saygı duyulası erkektir. Pazarımızı yapıyoruz çok şükür. Pahalı ama.

görsel
rahmetli babannemin deyimiyle evlerden ırak tutulması gerek dediği kadın boyunduruğu altına giren ezik erkektir. gerçekten çok yazık..
Karısını, kızını, anasını pazara gönderen erkek de ne bileyim!

Edit: kendi düşüncem değildir. Pazara gitmenin erkeklikten eksilttiğine inanan tuhaf tipler için yazdım.
yeminle az önce geldim. kimse görmeden domates salatalık alıp çıktım. *
Kendi hür iradesiyle domatesini, patatesini seçip hangi tezgah daha uygun diye göz gezdiren erkektir. Gizlice takip edilip elini uzattığı domatese aynı anda el uzatılıp onun bu dalgın halinden yararlanmak gerekir.
Evet ya biz de az ırz düşmanı değiliz ama olsun ceylanı ürkütmeden avlamak böyle olur.
Çok severim. Seçer tadar pazarlık yapar. Malın iyisinden anlar.
(bkz: nonoş)
mezara kadar seviyormuş gibi yapar.
çünkü başka alternatifi yok, fakir.
Fenalık geldi şu an kalbim sıkıştı, leimon leimooonnn gel gel ablaaaa.

işte ev ekonomisi, pazarda yapılır. Ah lanet girsin. Pazara anneyle, karıyla gitmeyeceksin. Yav pazarın başından al çık işte.

Öncelikle bizim şu mersedesi getirin bakalım, bunun da telleri çıkmış iyice.
Pazar, bir boydan gidilir, geri dönülür, fiyat araştırması. Ah lanet olsun.

işte şimdi alışverişe başlanır ve, Ulan ne güzel domates işte, alalım, yook, en uçtaki domatesciye gitmemiz lazım, onun daha güzel,

Çıldıracakım.

Yav sen en uçtaki domates satanı nasıl aklında tuttun ya? Zaten bağırış çığırış, kafam duman oldu.