bugün

reklamının yeteri kadar yapıldıgını düsündügüm moderatorumsu.
sozluk için elinden gelenı yapan bu sozlukteki belkıde en son laf soylenebılecek ınsan.
eksi oy aldıktan sonra gelen edit: eksi oy verenin ellerinden öpüyorum. bu sayede entry editlemem gerektiğini görmüş oldum. zamanında böyle bilirdik kendisini hırsız'in teki oldugunu sonrada ögrendik.. insanları tanımak çok zor.
ayrıca;
(bkz: hayat standartlarim cok cok iyi duzeyde)
melek melek. * su anda kabaca bi entry yazsak düzeltip hazir hale getircek neredeyse..
herseyin sadece yazan kişinin kontrolünde olduğu bir ortamda seviyeyi korumak, düzeyli bir ortam yaratmak, iç huzuru sağlamak için canla başla çalışan, emeğinin ve adaletinin karşılığını göremediğini düşündüğüm moderatördür.
o kadar işinin arasinda atilan her özel mesaja aninda cevap verebilen yurdum moderatörü..*
bana pis ajan * diyen, arabasinda mutfak oldugunu düsündügüm gececi moderatörümüz.. (#50202)
uludağ sözlüğün bana kazandırdıkları listesinin en üstündeki madde. sözlüğe geçen emeği da göz ardı edilemeyecek, kaliteli insan. sözlüğün hamdi abisi.
sozlugu ilk açtığımda gördüğüm sözcük.
Şöyle bir baktım da ne çok şey yazılmış...
kendi içinde çok savaşları olan, wazgeçilmez, wazgeçenin kendinden wazgeçmesini sağlayacak olan, dost, arkadaş, sırdaş, gerekirse kardeş, hepsinden önemlisi benim CAN'ım....
sınav dönemlerinde rüyamda soru çözmemek için bolca tükettiğim tadı güzel sakinleştirici,ayrıca sözlüğün severek takip ettiğim yazarlarından biri
bu sozlukten ozellikle ironik yaklasımlarını cok begendigim, farklı bakıs acılarına saygı duymasını takdir ettigim, asla egoist olmayan yazar. ironi kelebegi, sevgi tomurcugu.
bale yapmasını bilen sözlük mod-yazarı.
steve 'e entry girerek onu kıskanmama neden olan kişi...
çok hızlı ve zeki yazar ayrıca 2070 entry ve 666 başlığı kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.
kendileri bu sabah daha kargalar bile piyasada yokken ezan vakti 2000. entrisini girmiş akabinde "bu gunleri de gorecek miydik, sukurler olsun yarabbim" diyerek entrysini girmistir. neyse efenim konuyu saptırmayalım, gündemde kalmayı özverisi entrileri ve en önemlisi kalitesi ile haketmiş sözlüğün en tanınan siması hocası hacısı passiflorayı tebrik ederim. gün gelecek 5 haneli rakamlarla kendisini tebrik edeceğiz. passif 10.000 entrisi anısına belki zirve filan düzenler. 100.000 de babanne olur.. ben ne dicektim ya? ha daha nice nice binli milyonlu entrilere...
(#57387)
saçma sapan yaşadığım bi ilişki sonrası içilen ikii şişe şaraptan sonra ev arkadaşlarımın ağzıma tıkadığı tek içişte bitirdiğim bitkisel sedadif(bi işe yaramaz,çünkü passiflora dan değil şaraptan sızdığım kesindir)
mükemmel moderatör. ben sözlük hayatım boyunca böyle bir moderatör görmedim. o buralarda olduğu sürece - ki olacaktır - uludağsözlük çığ gibi büyüyecektir. ayrıca nice 2000 entrylere dediğim kişidir, kutlu olsundur.

edit: -ki olmayacaktır-...
an itibariyle, demekki sözlükteki en az 2000 entryi okumuşum dediğim kutlanası insan*.
yanlış bir karar vermiş yazar, sozlukte ki ilk gunlerimde, mesajlasmalarımızdan iyi niyetini ve sozluk için beslediği iyi niyetli düşünceleri bana hissettiren kişidir. nitekim bunu girdiği entrylerin sayısıyla ve kalitesiyle bizlere kanıtlamıştır.
şimdi verdiği kararın gerekçelerini dikkate aldığımda karşıma sadece bencilce bir tavır cıkıyor. gercekten de kendisi bencildir nitekim kendisi sozlukte ayrılarak bizi kalitesizlikle başbaşa bırakmıştır ya derhal bu kararından geri donmeli ya da diger yazarlarında kendisini izleyerek uludagı sahipsiz bırakacagını bilmelidir.
yanlış zamanda açtığı başlıkla bizi zor durumda bırakan yazardır.kendisiyle hiç bir sorunumuz yoktur ama gelişen olaylar bizi bu günlere getirmiştir.kendisi bizi çok iyi anlamaktadır aslında.umarım geri döner.düşüncelerinde haklıdır,onun için geri dönmesi gerekir...
(bkz: denge insani) uzerine gidilmemesi gereken, ne yaptiginin farkinda, bize cok sey ogretmis buyuk sahsiyet. sozlukten ayrilsa da kalbimizde yasayacak sozlugun buyuk onderi. burda guzel gunler gecirebildiysek, bunda en buyuk pay onundur.
dün akşam isminin altına "saygı duyulası insan" diye entry girmeyi düşündüğüm ama unuttuğum sabah kalkınca iyi ki unutmuşum dediğim kişi. sebebi ise yazdığı veda mesajıdır. çok iyi bir insan olduğundan kimsenin şüphesi yoktur. ama burada bulunan insanları aşağılamak da neyin nesi??? veya kendini övmek??? bunların ikisi de sevilmeyecek hadiseler.biri kibir, diğeri insanları hakir görmek... keşke sessizce gitseydin de ben de hep sana saygı duysaydım...
(bkz: sozlugu bırakıyorum)
anlık sinirle alınmış bir karar olup geri döneceğini tahmin ettiğim yazar.
ama bunlar yakışmadı;

(bkz: harika bir mesleğim var)
(bkz: hayat standartlarım çok çok iyi duzeyde)
kendisi sıçtırtma lamasınadan sonra en cok entry giren yazar ve online süre toplamı da tutulsaydı sozlukte inanın hepimize fark atardı. sabahın dördü beşi demeden entry giren tek başına kaldığında bile sıkılığ cıkmayan bekçimizi kaybettik. sozluk şu an kufursuz hakaretsiz tertemiz ise bu onun sayesindedir. düşmanı da çoktu ki nedeni hep karşısındakini guzelce uyarır sonra bi daha bi daha uyarır bıkmadan usanmadan. nitekim 84. maddedeki gibi direk uçursaydı bu kadar yıpranmazdı en azından.kendisi umarım bu yakarışlarımızı okur bir anlık sinir ve gafletle almıştır bu kararı ve geri döner umarım. ancak yanlış bilmiyorsam 2 kere bırakma kararından zor vazgeçirmiştik, şimdi etti üç.. işimiz zor gibi..
geri dön passif sozlugun sana ihtiyacı var... :(
ne yazık ki herkesin kendi standartlarında olmasını bekleyen insandır. girdiği bilgi içerikli entrylerle kendini kaliteli, magazin içerikli entryleri girenleri farklı sınıfta görmüştür. dün açtığı bir başlıkla da tepki almış ortalığı karıştırmış benim de tepkimi almıştır. ancak yiğidi öldürüp hakkını vermek lazımdır. kendisini tanımasam da sözlüğe verdiği emek takdire değerdir.
kendisinin unuttuğu veya kabul etmediği durum mudur bilmiyorum ama hatırlatmak isterim ki dünya ve insanlar çeşitlilikle güzeldir. çeşitliliği korumak gerekir. sözlüğe entry giren yazarların bakış açılarının farklı olmasıyla beraber sözlük okurlarının da farklı bakışları vardır. bunu kabullenmek gerekmektedir. gerektiğinde hakem hakkında yorum da cinsel içerikli bilgi de bulunmalıdır . okuyan kişi nasıl bilgi arıyorsa başlık kısmına yazar getir veya ara butonuna basar. sol frame'in amacı bilgiye ulaşma yolu değil, gün içinde girilen entryleri yeniden eskiye doğru sıralamasından ibarettir. kullanıp kullanmamak kullanıcının tercihidir. bu demek değildir ki ben sol framedeki başlıklardan rahatsız olmuyorum. oluyorum, olduğum zamanlar oluyor tabi, beni rahatsız eden başlıkla ilgili, eğer onun altına yazacak bir şeyim varsa yazmayı yoksa okumamayı tercih ederim. çünkü tercih şansım var. aynı durum herkes için geçerli. herkesin alacağı bilgiyi seçme lüksü vardır. yazar kitap yazmıştır beğenmezsin almazsın. yazar entry girmiş beğenmezsin kötü oylarsın özgürlük ve demokrasi çeşitliliği kabul etmekten geçer. gerçek hayatta bu kadar imkanlara sahip olmamak burada da olamayacağı anlamına gelmemektedir. burası veya diğer sanal platformlarda da özgürlük gerçek yaşantımızdan daha fazla ve bunu koruyup kabullenmek gerekir.

kendisi eğer sözlükten sıkılmış ve ayrılmışsa saygı duyulmalı verdiği emeklere teşekkür edilmelidir. (bkz: teşekkür ederim)

ancak entryler ile kalite ayrımı yapıp sözlükte faşizm oluşturacak düşünceye sahipse tekrar düşünmelidir.

işlerinde başarılar, hayatında mutluluklar dilerim.