bugün

passiflora ekstraktından imal edilen ve alora adıyla piyasaya sürülen daha güçlü bir versiyonu vardır. psikiyatrlar ssri tarzı ilaçlara başlatırken ve bıraktırırken zaman zaman alora'yı, passiflora'ya tercih eder.
Uykuya dalmamı kolaylaştırmasa da uyanıp geri uyuyamama sorunuma deva olan, hammaddesi çarkıfelek çiçeği olan bitkisel şurup.
birçok firmanın pasiflora adı altında ilacı vardır ama fiyatı biraz tuzlu olsa da "sandoz"un bu konunun piri olduğuna katılıyorum.
Bir tek bana mı etki etmiyor diye düşündüğüm ilaç. Alkol bile daha çok gevsetiyor beni.
yüksek lisans tez savunmama girmeden önce bir şişeyi kafama dikmiştim. savunma sonrası danışman hocam " ne içtin sen eşoğlusu" diye kızmıştı.
Bir kutusu(180ml) çok çabuk biten şurup.Birde 40küsür tl fiyatı var neyse ama işe yarıyor az da olsa sakinleştirme etkisi var belkide plesebo etkisidir bilemiyorum.
Uyku sorununu bir haftada halleden, stres kökenli başağrısına iyi gelen bitkisel ilaç.
Şurup formu daha etkilidir.
Birçok firmanın pasiflora adı altında ilacı vardır ama "sandoz" bu konunun piridir.
Sandoz' un pasiflorası.şurup formu!
Güzel kokulu ilginç bir çiçek.

görsel
dolunay sıkıntısına birebir,, daha şiddetlisine bilemememm..
Dert ortağım.

Tablet şeklinde de şurup seklinde olanı da var. Ben yanımda rahatça taşımak için tablet olanı aldım. Etkisi ilk kullanmaya başladığınız zamanlarda daha kuvvetli , zamanla azalıyor ancak yine de etkili.
Bir haftadı kesintisiz süren baş ağrısının, bir gün için de ağrı seviyesini düşürmüş, ertesi gün ise tamamen yok etmiştir.
Sihirli gibi, büyülü gibi tamamen bitkisel içerikli takviye.
Etken maddesi doğal çarkıfelek bitkisi olan şurup hali de bulunan ülkemizde genelde çoluk çocuğun stresli dönemlerinde kullandığı ve anti depresan kullanıyorum tribinde gezdiği ilaç fazla ağır olmayan ilaç.
ahududu aromalı meyve suyu.
döktük gitti aklımız al pasiflora iç!
ali gelme okul çökmüş seni şanslı piç!
göklerdeki babamız geç kalmazdı hiç?
(bkz: onur ünlü)
tadı içkiye benzeyen ve bünyemde olumlu ya da olumsuz bir etkisini görmediğim şurup.
200 milim yani 40 ölçek.25 lira.35lik rakı 50 lira.yani 80 ölçeği bi küçük.akşamları 4 tek atsan 20 gün gider.ama küçüğü 5 günde diplersin.4 kat hesaplı yani.
bugün hayatımda ilk defa içtiğim ve etki etmeyip 3 doz daha içtiğim ilacımsı bir şeydir. içinde alkol de varmış fakat ben bunun gram etkisini hissetmedim. bünye mi alıştı ki artık ilaçlara anlamadım, direnç gösteriyorum herhalde. anında etkisini gösteren ve hissettiren (bkz: xanax) ve (bkz: redepra) forever...
çarkıfelek meyvesinden elde edilen sedatif ilaç.
01 mart 2017 itibariyle 18.50 tl fiyati vardir.
Şeker şerbettir.
kuzenimin kafaya diktiği şurup.
Melisyla birlesince guzel uyutuyo ve zeka gelistiriyor..
Bir şişesini tek seferde içmişliğim vardır.
Manda gibi uyuttu...
ablam içinde passiflora olan bitki çayı almıştı. uyku yapan bütün bitkilerin karışımı. bende bir denemek istedim. olmaz olsun. içtikten bir saat sonra inanılmaz uyku bastırdı. eğer çayını alacaksanız yatmadan bir saat önce içebilirsiniz.
edit:imla
çok sarhoşken deneysel takılmak adına bir şişe bitirdim. gözlediğim hiçbir şey olmadı. ya benim vücudum için fazla zayıf kaçıyor * yada tamamen placebo.
(bkz: pasiflora) meğer adı passiflora imiş gidip bir koşu kutunun üstüne baktımda gördüm, sakinleştirici tadı pekmeze benzeyen şurup. ilk içtiğimde placebo etkisinden mi bilinmez biraz sakinleştim, gözle görülür bir etkisinin olduğunu sanmıyorum. Bende bir ilacın yaptığı gibi uyku yapmadı bünyeye göre değişebilir tabii.

edit: Şişenin dibini gördüm hala tam işe yarıyor mu yaramıyor mu emin değilim.
banada çok önce verilen ilaçtır. ama son zamanda gene panik atağım depreşti gittim bugun tekrar aldım. inş faydasını görürüm cidden bazen çıldırcak gibi oluyorum.