bugün

star tv de yayınlanan süper program.heyecanlı ve eğlenceli.
güzel yarışma fakat sunucu kız gayet zayıf tüy gibi uçarak yarışmacısına etapları tamamlatıp yarışmayı kazanıyor, ümit ise göbeğinden dolayı genelde koşamıyor ve yarışmacısına yarışı kaybettiriyor. buna rağmen cik cik öten sunucu kızın yarışmacısı olmak istemezdim yapmacık yapmacık bebeğim diyip duruyor yarışmacısına. ümit daha bi samimi.
Umit erdim in bir hanım kızımız ile sundugu yarışma programı. O degil de bu gece programda teyzem yarisiyor. Vaktini boşsa izlemenizi tavsiye ederim.
yarışmacıların ve sunucuların Allah'ın sıcağında koşuşturmaları ve taksi şoförlerine yalvarmalarını izlerken yoran program.
(bkz: yaran programlar)
an itibariyle izlemekte olduğum abuk ve bir o kadar da eğlenceli yarışma.

kurgu güzel ama yarışmanın bayan sunucusunun* poposu çok mu büyük ne ?*
ümit erdim ve hande sarıoğlu'nun sunduğu eğlenceli programdır efendim.sunucu kızımız, yapmacık tavırları, vücuduna oranla büyük poposu ve soyadı** ile dikkat çekmektedir.*

ayrıca iyi yerlere tatile göndermektedirler.son olarak sarışın bir barzoyu st petersburg şehrine, yani rusya'nın istanbuluna gönderdiler.
eğlenceli bi yarışma programı.
star tv'de yayınlanan bu program ekseri eminönü tarafında geçtiğinden, ümit erdim'i gördüğünüz anda kenarıya çekilin yoksa sizi tank gibi ezip geçebilir
Pasaportun bedeli çok ağır

ilk kez pasaport alacak bir kişinin ödemesi gereken para ne derseniz sizin için hesapladık:

ilk kez pasaport alacaksanız

Öncelikle pasaport bedeli olarak 138 TL'yi başta gözden çıkartmanız gerek. Bitti mi? Hayır... Pasaportun süresini belirlemeniz ve süreye göre de bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Neredeyse dünyanın hiçbir yerinde 6 aylık uzatma yapılmaz ve neredeyse bütün ülkeler en az 6 ay sonrasına geçerli şartı ararken halen ülkemizde 6 aylık pasaport süresi uzatma seçeneği mevcut. Üstelik tamamen işe yaramayan bu uzatma süresi için halktan 126.05 TL isteniyor.

Yani ilk kez pasaport alacak kişi kullanamayacağı 6 ay süreli bir pasaport için bile toplamda 264,05 TL'yi cebinden çıkarmak zorunda.

Eğer uzatma süresini 1 yıl tutarsanız pasaport bedeliyle birlikte ödemeniz gereken tutar 318.15 TL. iki yıl olursa 442 TL, üç yıl olursa 572,80 TL, dört ve üzeri olursa 754,30 TL'yi paşa paşa ödeyeceksiniz.

hesapladım ingiltere'ye gitmek için soygun yapmam lazım gelmekte, zira bedeller çok ağır;

bunlara ek olarak ingiltere vizesi 295 tl ve uçak biletide 200tl yuh diyorum öğrenci adam okulunu bitirdikten sonra nasıl kaçar yurtdışına sorusunu soruyorum, öğrenci tarifesi yapsınlar şunlara, burda çok kazansam zaten ingiltere'de yaşamak için kaçmam bu ne tezatlık.
eminönü'nde adamlara ulu orta içlik giydirilen yarışmadır.yok artık yaa!

görevleri yazan arkadaş izlerken ne eğleniyodur lan.
Sunucu kızımızın memelerinin ağzına geldiği yarışma.
(bkz: #15256905)
türkiye'de yasal soygunun adıdır. geçen sene yeni bir olay çıkardılar neymiş akıllı pasaport dediler, öğrenciyiz ya gittik bedavaya uzattık ama defter parası verdik. normaldir dedim hani seneye rahatım. 1 sene geçti gittim gene uzatmaya bu senede defter parası verilcekmiş, defter değişecekmiş. böyle ahlaksızlık, böyle soygun olur mu? geçen sene değiştirdiğin defteri yine değiştirmenin mantığı nedir? soygunu yasalaştırmış tıkır tıkır milleti yiyorlar, ben mecbur değişim şuan uzatmaya yapmıcamda ama yapmak zorunda olanlar ne yapacak çekilir mi lan bu? yazık bu devlete ayakta sikiyor milleti.
bu yeni çıkan çip sisteminden dolayı arkadaşlar çok beklediler. hatta 1 ayı geçkin bekleyenler oldu.

ben de geçen hafta cuma günü 10 yıllık için başvurmuştum.

bayramı var, hafta sonu var, artık en erken 1 ay sonra gelir benimki de diyordum; dün ptt memuru getiriverdi şak diye. cumartesi, pazar, pazartesi, salı... sadece 4 gün. ayrıca bayramın son günü! şaşırdım kaldım. hayır, diplomat falan da değilim.

acaba bilmediğim bir yerde, yükseklerde dayım mı var?
dünyada en pahalısının lübnan'da (200$), en ucuzunun da ermenistan'da (ücretsiz) olduğu, dünyayı gezmek için yarayan belge.
(bkz: 1 ocak 2013 pasaport zammı) ile dünyanın en pahalıları artık türkiye'de bulunan belge.
izmir'de denize nazır keyif yapabileceğin, çayını gevreğini alıp manzaranın tadını çıkaracağın yerdir.
bu dönemde en kazançlı yatırım. her yıl kesin %15 kazandırıyor.

gören de verdikleri pasaport altın kaplama sanacak. yurt dışında türk vatandaşı olduğumu gösteren belgeye 513 TL veriyorum. bu kadarına pes artık!
izmirde güzel bir iskelesi olan tatlı bir yer. pasaport olarak adlandırılan yeri çok sevmeme rağmen isminden nefret ediyorum çok garip bir ikilemdeyim.
--spoiler--
Kirveyiz, kardeşiz, kanla bağlıyız
Karşıyaka köyleri, obalarıyla
Kız alıp vermişiz yüzyıllar boyu,
Komşuyuz yaka yakaya
Birbirine karışır tavuklarımız
Bilmezlikten değil,
Fıkaralıktan
Pasaporta ısınmamış içimiz
Budur katlimize sebep suçumuz,
Gayrı eşkiyaya çıkar adımız
Kaçakçıya
Soyguncuya
Hayına...
--spoiler--

ahmed arif
dünyanın en pahalısı tabii ki ülkemizde olandır. ne kadar değerli kağıtlar kullanıyor öyle bize 500 tl'ye pasaportlar veriyorlar. evet.
izmir'de alsancak ile konak arasında kalan bir semt.
gidilip gezilebilecek hemen tüm ülkelerin vize uyguladığı ülkemizde 500 tl civarında sahip olunabilen arkadaştır.
altın gibi meret.

ah ulan ah, tonla vergi ver sonra kalk bir de bu kağıtlara para yatır. olacak iş değil. hülooğğcu göt kılları memnun tabii.