bugün

benim yaptığım şeysi. ihtiyaç duymadığımdandır galiba. toplu taşıma araçlarında da kokmuyorum arkadaş. kimseye de güzel kokma çabası içerisinde değilim. ondan oluyor böyle.
tabi ki tercih meselesi lakin koku bir kimliktir. insanların en çok aklında kalan özelliğiniz olabiliyor yeri geldiğinde. tabi kullanmamak da bir tercih lakin sinsi bir artısı var insan üzerinde.
ahıra bir girer bir çikarim misler gibi kokarim.
valla annem kullanmıyor kullanmasın zaten onun kendi kokusu o kadar güzel ki bak özledim efkara geldim iyi mi?
Düzenli duş alıp duş jeli kokmanın daha süper olduğunu bilen bünyenin yaptığı şeydir.
bu eylemi lütfen toplu taşıma araçlarında yapın zira aşırı dozda parfüm kokusundan bir gün göçüp gideceğim.
alerjisi vardır.
bakımsız olmak veya kötü kokmak değildir. Kişisel bakımı düzenli olarak yapmayıp parfüme yumulmak daha iğrenç bir koku yaratır.
(bkz: parfümle karışan ter kokusu)
kendi kokusunu duymadığı için kokmadığını sanan insanın gerçekleştirdiği, toplu taşıma araçlarında insanlara işkence etme yöntemidir.
Alerjiye karşı bir önlem olabilir. Şahsım adına açık, kapalı fark etmeksizin parfümler kaşıntı yapıyor.
Her ne kadar abartilinca itici gelsede sikilmasi gerektigini dusunuyorum. Zira yeteri miktarda sikilincada oldukca cekicidir.
migreni olup ağır parfümler yüzünden migreninin tetkilenmesinden korkanlarin tercih ettiği durum. doğru parfümü bulana kadar uzun bir süre kullanamamiştim bende.
tercihtir.

ama deodorant ya da stick kullanmalı tüm insanlar, ben kokmam yeaaa diyolar ama 1 metre koltuk altıyla leş gibi kokuyolar haberleri yok.
tercih meselesidir.

ama benim gibi yatarken bile parfüm sıkan insanlar için garip gelir.
Her gün yıkanan birinin gerek duymadığı şeydir.
kişinin kendi tercihidir. parfüm kullanmayan kişi bakımsız, aşırı özgüvenli değildir. sadece kullanmak istemiyordur, net.
Vardı da biz mi kullanmadık.
olan var olmayan var.
parfümün kimlik olabilmesi için kimsede olmaması gerektiğini düşünen kişi işi. piyasa satılan parfüm nasıl beni temsil edebilir ki? bugün beni temsil eder yarın başkasını. çok standart. ama bakın hepimizin kendimize ait kokumuz var, beğenen beğensin beğenmeyen siktir olup gitsin. pis gezip pis kokmadıktan sonra geçtiğim yeri kokutmanın da manası yok.
o halde bile erkek arkadasa asik olma sebebidir. (bkz: dus jeli kokusu)
özgüveni sağlam kişiliktir.
Doğal kokuyu tercih edenlerin durumu.
Ama bazen kullanmak lazım.
bir süredir yaptığım tasvip de ettiğim şeydir.
sevgilimin yaptığı, bunu öğrendiğimde şaşkınlıktan küçük dilimi yuttuğum olaydır. kullanmıyor. ve dünyanın en güzel kokusuna sahip. seviyom.
alerjisi veya astımı olması muhtemel insandır.
deodorant kullanılıyorsa yapılmaması mantıklı olan şeydir, terk kokmayın da parfüm kokmasanız da olur.