bugün

intihar etmek.
Paranın bir amaç değil araç olduğunu öğrenerek başlayabilirsin mesela.
Çavuşu tokatlamak yapıcak bişey yok.
Uyuyun. Ben uyusam çok mutlu olurdum. Uyku çok önemli.
Bir köpeğin başını okşamak.
Boş bir araziye gidip haykırarak küfür etmek.
sana zevk veren şeyleri yapmak.

mesela ben kafa dinlemek ve iç huzur bulmak istersem tek başıma dağa giderim.

1-2 poşet sallama saç, 2 küçük 1 büyük pet şişe su, bir parça et, tuz ve bıçağımı küçük sırt çantama atar önce trekking yapar, sonra gözüme hoş gelen bir yere oturur, ateş yakıp pet şişede çayımı demleyip etimi pişirir yerim. arkasından da çayla birlikte güzel bir sigara içip sonra ufak ufak dönerim.

bu mesela bana inanılmaz zevk veriyor.
35 kuruşluk lahmacun...
Beyler gidin çıkarın eski futbol kartlarını toplanıp duvar dibi oynayalım .
çok para verilen gereksiz harcamalar görmek o anki tatmin, - bak bak parası var da noluyo- hissi muazzam yahu.
kabak cekırdegı cıtlatın ucuz 3 lıra paketı.
Sarılmak, öpmek, güzel şeyler düşünmek, güzel konuşmak, birisine iltifat etmek yani kısaca insan olmak.
var la yok arası bi yol.
Çişini tutup tutup işemek.
Valla ne diyim.. zor be yiğidim.. tırnağımın ucu kadar önem vermesemde, onsuz olmuyor..

18 yaşındaki delikanlı karşına dikilip, baba 50 tl verirmisin dediğinde.. git parasız mutlu ol denmiyor işte..
seni anlayabilecek insanlara sahip olmak ve ortak paydalarda buluşmaktir.
kim ne derse desin kimseye muhtaç olmayacak kadar paran yoksa yeteri kadar mutlu olamazsın.
parayla değil ya sanki denilen, somut soyut şeylerle mutlu olunabilir. ne bileyim; evet yürüyün, koşun dışarıda spor yapın uygun yerlerde.
Tembellik edip kaytarmıyorsan, ayağını yorganına göre uzatıp hesabını kitabını biliyorsan, insanlar seni adam yerine koyup selam veriyorlarsa, bir düğün bir cenaze bir hasta ziyareti yababiliyorsan bir mezarlıkta üç ihlas bir fatiha okuyup tüm ölmüşlerinle birlikte rahmetli anneciğine de gönderebiliyorsan, iyi kötü bir işin varsa ve sağlığın yerinde çalışabiliyorsan, aç değilsen açıkta değilsen, kimseye muhtaç değilsen, özgürsen, kıymetini bil. Hamd et. Haline şükür et. Anı yaşa. Tadını çıkar. Sana lazım olan neyse lazım olduğu an gelir inan ve güven. Yeter ki yanlış işlerin olmasın. Aksiyon sadece parayla olmaz. Hayat enerjisi kalptedir. Arzuların kulu para ise, seni sadece oyalar. Yada paranla insanlara eşeklik edersin.

Bir bardak çayı içerken huzurun varsa, sen mutlusun. Gerisi hikaye. Onca parana rağmen hırsın, sıkıntın bitmiyorsa sorun sende.
uzun süreli mutlu olma imkanın yoktur. mutlu olamazsın demiyorum mutlaka olursun ama kısa sürer. uzun sürecek olan mutlulukta mutlaka paran olmak zorunda. hani miktar olarak bir şey söylemiyorum yukarıda yazılanları okudum hepsinde kısa süreli mutluluk yaşarsın ancak bu para denilen şey hayatın gerçeği. yokken her şey yarım kalır/kalıyor.
https://www.youtube.com/watch?v=oo_E2bzUF5s

dinle bunu.
(bkz: seks).

ee ne demişler; zengin parasıyla fakir karısıyla oynarmış.
(bkz: vurdurmak)
(bkz: ben böyle birşey ne gördüm görmedim)
amaç, uğraş, değer bilmek, şikayet etmemeye çalışmak.
Para hayalleri kurun lol.