bugün

veya faraklit veya pharaclitos. hıristiyanların "tesellici", "teselli verici" diye tercüme ettikleri isim. bugünkü incillerde de mevcuttur.

Paraklit, "övülmüş olan" (praised one) demekdir...yani "ahmed" isminin karşılığıdır.
kutsal ruh'tur. islam peygamberiyle hiçbir ilgisi yoktur.

http://www.hristiyanforum...igi-iddiasina-cevap-2-t44
7. nesil yazar. entyler hoş. formata da biraz dikkat etse şukela. hoşgelmiş.
(#7173270) nolu entysinde uludagsozluk ruhunu yaşayan ve yaşatan yazar.

ayrıca konuyla alakasız olarak (bkz: hoşgelmiş)
ince ruhlu, iyi bir gözlemci ve sevdiğim bir dost.
entry lerini incelediğim harbiden pozitif yazar.
fikralari ile beni yaran yazar.
(#7509364)*
bilgili yazar, istifade edilebilir birisi.
düzgün yazıları olan, kültürlü yazar...
(#7563394)devamını bekliyoruz.
kaliteli.
yazıları dikkat çeken okurken zevk veren bir yazar.
yazdıklarına istinaden konuşmak gerekirse; hemen hemen bütün fikirlerimizin uyuştuğu aklıselim bir dost, pozitif bir insan...
sözlükte yakalanabilecek nadir dostlukların kahramanı.
(bkz: en kısa fıkralar/@paraklit)

hell yeah...
sözlükte düzeyli sohbet edilebilecek zeki ve aklı başında bir yazar.
sözlüğün sağlam yazarlarından biridir. bu şekilde sağlam duruşuna devam etmesini dilerim.
fıkralarıyla benimle beraber 3 ofis arkadaşımın gülmesine vesile olarak sevap kazanmış, hayır duası almış yazar.
sevdiğim nadir adamlardan... adam gibi adam... canım dostum...
canımdır candan öte...
çok anlamlı hikayeler paylaşan bir yazar.
harika bir nicki olan yazar.
son peygambere işaret eden kelime.
yuhanna incilinde müjdelenen peygamber.
14,15,16:
--spoiler--
eğer beni seviyorsanız, emirlerimi tutarsınız; ben de baba'ya yalvaracağım: o size başka bir paraclet gönderecektir.
--spoiler--
ismin kaynağı parakleitos'tan gelir.

edit: evet kökeni yunanca'dır.
değiştirilmiş kelamdır aslı ahmed'dir övülmekten gelir. bu vesile ile hristiyanların sapkın kaynaklarından almayınız paraklit hz. peygamberimizin geleceğini müjdeler ayrıca tevrat'ta ise "mhmmd" diye geçer efendimiz. fakat hristiyanlardan alma kaynaklar inkar eder son hak dinin peygamberini misal:

--spoiler--
kutsal ruh'tur. islam peygamberiyle hiçbir ilgisi yoktur
--spoiler--

maksadım laf çakmak değil bu arkadaşımız bunu hristiyan forumdan copy paste yapmış yanılmıştır. paraklit'in ahmed olduğunu bilmeyen kafir yoktur lakin adı üstünde inkar çukuruna düşmüşlerdir. dediğim gibi sadece incilde değil tevratta da sevgili peygamberimizin adı geçer hatta ahit, yeni ahit ve kitab-ı mukaddeste de. hak peygamber o'dur adı güzel muhammed...