bugün

değiştirilmiş kelamdır aslı ahmed'dir övülmekten gelir. bu vesile ile hristiyanların sapkın kaynaklarından almayınız paraklit hz. peygamberimizin geleceğini müjdeler ayrıca tevrat'ta ise "mhmmd" diye geçer efendimiz. fakat hristiyanlardan alma kaynaklar inkar eder son hak dinin peygamberini misal:

--spoiler--
kutsal ruh'tur. islam peygamberiyle hiçbir ilgisi yoktur
--spoiler--

maksadım laf çakmak değil bu arkadaşımız bunu hristiyan forumdan copy paste yapmış yanılmıştır. paraklit'in ahmed olduğunu bilmeyen kafir yoktur lakin adı üstünde inkar çukuruna düşmüşlerdir. dediğim gibi sadece incilde değil tevratta da sevgili peygamberimizin adı geçer hatta ahit, yeni ahit ve kitab-ı mukaddeste de. hak peygamber o'dur adı güzel muhammed...
ismin kaynağı parakleitos'tan gelir.

edit: evet kökeni yunanca'dır.
yuhanna incilinde müjdelenen peygamber.
14,15,16:
--spoiler--
eğer beni seviyorsanız, emirlerimi tutarsınız; ben de baba'ya yalvaracağım: o size başka bir paraclet gönderecektir.
--spoiler--
harika bir nicki olan yazar.
son peygambere işaret eden kelime.
çok anlamlı hikayeler paylaşan bir yazar.
canımdır candan öte...
sevdiğim nadir adamlardan... adam gibi adam... canım dostum...
fıkralarıyla benimle beraber 3 ofis arkadaşımın gülmesine vesile olarak sevap kazanmış, hayır duası almış yazar.
sözlüğün sağlam yazarlarından biridir. bu şekilde sağlam duruşuna devam etmesini dilerim.
sözlükte düzeyli sohbet edilebilecek zeki ve aklı başında bir yazar.
(bkz: en kısa fıkralar/@paraklit)

hell yeah...
sözlükte yakalanabilecek nadir dostlukların kahramanı.
yazdıklarına istinaden konuşmak gerekirse; hemen hemen bütün fikirlerimizin uyuştuğu aklıselim bir dost, pozitif bir insan...
yazıları dikkat çeken okurken zevk veren bir yazar.
kaliteli.
(#7563394)devamını bekliyoruz.
düzgün yazıları olan, kültürlü yazar...
bilgili yazar, istifade edilebilir birisi.
fikralari ile beni yaran yazar.
(#7509364)*
entry lerini incelediğim harbiden pozitif yazar.
ince ruhlu, iyi bir gözlemci ve sevdiğim bir dost.
(#7173270) nolu entysinde uludagsozluk ruhunu yaşayan ve yaşatan yazar.

ayrıca konuyla alakasız olarak (bkz: hoşgelmiş)
7. nesil yazar. entyler hoş. formata da biraz dikkat etse şukela. hoşgelmiş.
kutsal ruh'tur. islam peygamberiyle hiçbir ilgisi yoktur.

http://www.hristiyanforum...igi-iddiasina-cevap-2-t44
veya faraklit veya pharaclitos. hıristiyanların "tesellici", "teselli verici" diye tercüme ettikleri isim. bugünkü incillerde de mevcuttur.

Paraklit, "övülmüş olan" (praised one) demekdir...yani "ahmed" isminin karşılığıdır.