bugün

Açgözlünün önde gidenidir. Okuldaki memur ya da hizmetli kendinden fazla maaş alıyor diye kızar halbuki doktora yapmış bir hizmetli ya da vhki ile kendini karşılaştırması abeste iştigaldir.
bankamatik öğretmenliği yapan tiptir.
normal olan tiptir. ne yapsın amınakoyim bedava mı yapsın işini. lan ne mal adamlarsınız siz ya. evet.
Gürültü yapan sinifa, 'ben parami aliyorum nasil olsa' deyip bütün ders saati boyunca ögretmen masasinda oturan ögretmendir. Bu meslegi sirf para için yapan bu tarz ögretmenler herseyden önce ögrencilerin hakkina girmektedir. Lisede cografya hocamizin bu tavirlari yüzünden cografyayi bu yasima geldim anlamiyorum. Kim vercek bunun hesabini? Eminim ki vicdani çok rahattir su an, parasini aliyor nasil olsa.
hiçbir meslek sevabına yapılmadığından normal olan tiptir.
karınlarını nasıl doyunacak ve barınacaklarını düşünmeyen ergenlerin saçmalığı.
para için ezan okuyan hocadan farklı değildir.
öğrencileri başarısız olacak öğretmendir .işini severek yapmayan adamdan hayır gelmez .hayret bu güne kadar hiç karşılaşmadım .
(bkz: hobi olsun diye bakkal olan tip)
değerinin maaşınla belirlendiği bir ülkede (bkz: öğretmen maaşı) (bkz: doktor maaşı) normal olan durumdur. bankamatik öğretmenliğini savunduğumdan değil yanlış anlaşılmasın ama işini sevmese bile sırf işinin hakkını verebilmek için o çocukların onlar* farkında olmasa bile, var olan bilgi açlıklarını gidermek için didinen öğretmenler de var.
ve yaptıkları işin hakkını hakkıyla istemeleri gayet doğaldır.