bugün

yöneticileri tam anlamıyla aptal olan okul. 13 nisan 2013 saat 11.00'de ehliyet sınavı var, saat 12'ye vize koymuşlar. (iibf)
100 milyon TL'lik yatırımlar ile şu anki kampüsü sil baştan yenileyerek mükemmel bir kampüse kavuşacak üniversite. ben göremeyeceğim orası ayrı tabi.

http://www.youtube.com/watch?v=XlzQJzGmIIM&feature=share
sanki önümüzdeki 5 yılda da yine, yeniden muhteşem şantiye alanlarına sahip olacakmış gibi duran üniversite. ha bitti, ha bitecek, kampüs bi'şeye benzeyecek derken sil baştan başlanıyor her defasında. hoş, bi'şeye baştan başlamak kötü değil elbette lakin aradan geçen bunca zamana rağmen bitirilemiyorsa bir süre sonra çileden çıkarıyor insanı. umarım ilerleyen yıllarda bizi şaşırtır da tüm laflarımızı yeriz.

çok geç olmakla birlikte terk ettiğime mutluyum, huzurluyum.
Denizli d.m.m.a. adıyla maruf olan canım okulum büyümüş, serpilmiş ve adı paü olmuş....hey gidi günler hey...Sene 1979, aylardan Eylül. çamlık kolejinden satın alınan lise binasının çatı kiremitlerine beyaz boya ile "denizli d.m.m.a." yazısı yazılmış ve anadolu'dan kalkıp, başka bir anadolu kenti olan denizli'ye, "üniversiteye" gelen benim gibi bir garibanın, bu yazıyı ve okulun girişine iliştirilmiş bakkal tabelası gibi bir tabelada okulun adını görünce yaşadığı düş kırıklığını, geçirdiği şoku anlatamam. akademi başkanlığını da yapan bir adet profesörümüz, prof. dr. ziya alkan'ımız vardı (yaşıyorsa allah selamet versin, ölmüşse gani gani rahmet eylesin); bir adet de doçentimiz, do. dr. merhum Mesut Köseoğlu'muz vardı (Allah rahmet eylesin, çok iyi bir insandı). diğer hocalarımız ise denizli'de serbest mühendislik yapan meslek büyüklerimiz ile odtü ( doç dr. ali imre usseli) ve ege üniversitesinden ( dr. adnan akyarlı, merhum çetin varlıorpak, prof. dr. aziz balcı, prof.dr. sıracettin bilyap, nazif girgin)...çok sonra da (1982'de)iTÜ'den gelen hocalarımızdı(merhum Yalman odabaşı, halûk gerçek ve soyadını anımsayamadığım, temeller dersine giren bülent bey)....kantin ve yemekhane diye bir barakamız, sosyal aktivite yapabilelim diye de kantinin kuzeyinde konuşlanmış basket sahamız vardı...hey gidinin denizli d.m.m.a.'sı heyyy!!!!gençler, okulunuzun kıymetini bilin! emin olun, hayatınızın en keyifli günlerini yaşıyorsunuz ve eminim yıllar sonra -tıpkı benim gibi- okulunuz aklınıza gelince gözleriniz buğulanacak, o dönemdeki arkadaşlarınızın ve hocalarınızın sesleri kulaklarınızda çınlayacak, sevgililerinizle geçirdiğiniz saatler ile okulunuz özdeşleşecek. hele de denizli'ye dışardan gelmişseniz, orası artık sizin ikinci memleketiniz olacak, belki denizli'ye damat ya da gelin olacak ve artık denizlili sayılacaksınız.....yaaa, yine çok kötü oldum....bu günlerin değerini bilin...hiç birinizi tanımasam da hepinize sempati besliyorum, inanın.
Eğitim fakültesinin normale göre gerçekten zor olduğu üniversite. kandırıldık
Kampüsü güzelleştiricez diye yolun dübürüne koyan, sadece yağmurlu havalarda ya da vize haftası kart basmadan geçebildiğiniz turnikeleri olan, rektörlük binasının fakülte binalarına göre burj al arab gibi kaldığı sikko üniversite. Nereden geldiysem allahın dağına.
siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünü kazandığım ama bazı sebeplerden dolayı gitmediğim üniversite. ancak gidip görmüşlüğüm var. kapıdan ilk girdiğinizde bir şantiyeye geldiğinizi sanırsınız. tam karşınızda fakülte binaları arkasında yüksek tepeler vardır ve bu tepelerin yamaçlarında zeytin bahçeleri.

okul şimdi değilse de 5 yıl sonra falan epey güzel bir yer olma yolunda ilerliyor. etrafında gerçekten güzel zaman geçirilebilecek mekanlar var.

tek eksik adı denizli olan bir yerde deniz olmaması.
çok güzel kızların olduğu kampüs alanının gece çok hareketli olduğu söylentileri ile insanı pamukkaleye çeken durumdur.
2 senedir burdayım. daha bir güzelliğini göremediğim okulumsu şantiye alanı.
bilgisayar mühendisliği okuyan yada mezunu olan varsa yardımcı olmasını istediğim üniversitedir.
Eğitim fakültesi gayet kalitelidir.
Denizli'nin incisi olan üniversitedir. Öğrencisi olduğum üniversitedir. Yazın sıkıntı verir ama o kadar kusur kadı kızında da olur.
şantiyeden hallice kampüse sahip olan üniversite.
1992'de başlayan inşaatı hala devam etmekte olan üniversite. eğitim fakültesinin hemen yanına sağlık meslek yüksekokulu yapılmaktadır.
Adini ilk kez duydugum universte.
Bir baret, çizme ve fosforlu yelekle gelinmesi gereken üniversitedir.

Biliyorum içiniz kıpır kıpır ama Kazanan arkadaşlara şimdiden geçmiş olsun.
"tercih listesine yazan elimi s.keyim" dediğiniz üniversitedir. yeni kazananlara geçmiş olsun diyorum.
açıldığı 1992'den beridir inşaat halindeki üniversite. fakültelerin aynı yerde olması nedeniyle büyük bir kampüsü vardır. sanırım bir 10 senesi daha var olmuş dememiz için.

hakkında merak ettiğiniz sorular için ulaşabilirsiniz.
hem işverenim hem mezun olduğum okulum.

kredi sistemi değişmiştir. artık bütün krediler akts kredisi olarak düzenlenmiştir. ders geçme kalma durumu da bu akts kredilerine göre düzenlenmiştir. vakti zamanında bu kredi değişiklikleri için çok emek harcadık ama ne için bu krediye geçtik pek anlamadım. eğitimde gelişme, ilerleme sağlamadığı sürece istersek kredileri yüksek verelim hiçbir anlam ifade etmez.
yatay geçişle kazandığım okulum. aynı zamanda çan, geçme notu, kredi sistemi, şehir ve üniversite, yurtlar, apartlar hakkında bilgiye ihtiyacım olan yeni okulum.
öğrenim hayatımın 4 yılını içermektedir. ahh özledim evet gözümde tüttü bir an.
biz en zor dönemlerine denk geldik sürekli bir sistem değişikliği falan vardı. her yerde inşaat . şimdiki öğrencileri kıskanmıyor değilim hani.
fen-edebiyat fakültesinin edebiyat bölümüne yıllardır sövdüğüm güzel üniversitem. ne vardı da burda kaldım? edebiyat bölümünün amına koyayım bu kadar açık bu kadar net!!
inşaat mühendisliği bölümünü yazdığım için kesinlikle pişman olmadığım üniversitemdir. inşaatlardan dolayı burda yazılanlar kadar sıkıntı yok hatta hiç yok. 3 yerden girişi olan üniversitedir hangisi yakın geliyorsa veya hangi tarafta işin varsa o tarafa yönelebiliyorsun. yemekhanesi harika ötesidir çıkan yemekler çok lezzetlidir. özetle : bu üniversite bir harika dostum.
Hep kötü özelliklerinin görüldüğü hiç iyi özelliklerinden bahsedilmeyen üniversite.iyi özelliklerinden de bahsedilmelidir. Kendi aldığım eğitim için konuşursam kaliteli diyebilirim. Ayrıca topluluklardan da bahsedilmeli. Örnek olarak halk oyunları topluluğu ve Türk halk müziği korosu örnek verilebilir. Bunların Türkiye dereceleri hatta birincilikleri çok sayıdadır. Ayrıca halk oyunları topluluğunun yurt dışında da etkin olduğu gayet ortadadır. Birazcık sosyal olursanız gayet güzel bir üniversite.
Yüksek yüksek tepelere kampüsleri yerleştirmek kimin fikriydi?