bugün

"aklımdan çıkmıyor
aklım çıkıyor
o çıkmıyor"
derin duyguların insanıdır.
yaşasaydı belki kandırılamayanlar adlı bir kitap yazardı. içinde kandırılamadıkları için katledilen şerefli insanlar bulunurdu. belki.
(bkz: ben tutay)

şaka lan şaka eksilemeyin.
cok uzun; cumleleri uzun, betimlemesi uzun. arada nuans cumleleri yok degil fakat, cok uzun. edebiyat dedigin az cumle ile cok sey anlatmak olmali.

tabii ki seveni vardir, fakat benlik degil.
tutunamayanlar, ya tutunsaydılar?

önemli başyapıtın yazarı. bu devletin yetiştirdiği sayılı edebiyatçılarımızdan birisi..
Tutunamayanlar dışında eserini bilmeyen, söyleyemeyen yurdum insanı tarafından Türkiye'nin en iyilerinden biri kabul edilen yazar.

Kaç kişi anlayarak okudu adını bildiği tek Oğuz Atay romanı olan tutunamayanlar'i?

Kaç kişi sırf portmodernist olduğu için aldı o popüler dizide replik olan kitap tutunamayanlar'i?

Kaç kişi bildi post-modernizm nedir, oğuz Atay kimdir, ne yazar aslında nasıl yazar?

Sorma, sorgulama, popülist ol, iki kelam edecek kadar kitap cümlesi ezberle,... Yeter bunlar, yetiyor. Goruyoruz, gözlemliyoruz.

iki felsefî akım, bikac edebiyatçı, biraz siyaset, biraz spor. Yeter entelektüel birikimin icin. Fazla kasma Türk genci(!)
Ben oburum albayım: Düşüncelerimin meyvalarını yemek istiyorum, aşkımın meyvalarını yemek istiyorum hemen. Korkuyu yenmek istiyorum. Kalabalık istiyorum. isteklerle zenginleşilmiyor albayım. Her şey birden bekleniyor: Sigara içiliyor, kahve pişiriliyor, çay pişiriliyor sokaklarda başıboş dolaşılıyor, her geçenden yardım bekleniyor, sanki işte bu evet bu insan beni kurtaracak, dalgalanan bu etek beni anlayacak, hay allah! karşıya geçti, belki bu yaklaşan etek kurtarır, belki tam bu sırada vasıtalar sıkışır, bin-yüzbin-onyüzbin otomobil önümüzü kapar, saatlerce kaldırımın kıyısında dururuz, beklemek önce cesareti kırar sonra cesaret gelir insana, affedersiniz size bir şey sormak istiyorum, karşıdan karşıya nasıl geçilir acaba? hayır! anlaşmak yüzyıllar sürer böyle, affedersiniz ne kadar güzelsiniz, neden insan bir kelime bir cümle yüzünden kaybediyor?
-Hep geçer diyorlar ya olric.. Sence geçer mi ?
-Geçer elbet efendim; bazısı teğet geçer, bazısı deler geçer, bazısı deşer geçer, bazısı parçalar geçer. Ama mutlaka geçer ..
iyi geçinmek kusursuzluk ile olmaz, iki insanın hatalarını hoş görmesiyle olur.
oğuz atay.

can çekişmek nasıl bir şey biliyor musun olric ?
nedir efendimiz
ona söyleyeceğin o kadar çok şey varken susmaktır olric.
herbirimizin bir tutunamayan olduğunu farketmeme neden olan postmodernist yazarımız.
görsel
en kötü türk yazarlar arasında zirveye oynar.
Onunla ne zaman lades oynasak hep o kazandı. Kalbimdeyken nasıl aklımda derdim.
Bütün bu yazdıklarım uydurma. Aklımdan geçenleri yazmaya cesaret edemiyorum. Alışmış kalıplar içinde bocalıyorum. Kalıbım yok benim: biçimsiz bir şeyim ben. Eriyip dağılıyorum yazarken. Olmuyor. Bana uzak gelen yaşantıları düzmece bir biçimde anlatmaya çabalıyorum. içinden geldiği gibi anlatsan Selimim. Olmaz. Deli derler adama sonra. Hemen damgayı yapıştırırlar. Daha kötüsü hiçbir şey demezler. Bunu mu yazacaktın derler; ayrıca içim o kadar karışmış ki sahtelikleri ayıplayıp temizleyemiyorum.
Yine buraya yazasım geldi. Hani "kimse beni dinlemiyorsa ya da istediğim gibi dinlemiyorsa günlük tutmaktan başka çare kalmıyor. Canım insanlar! Sonunda bana bunuda yaptınız..." Derken seni dinlemeyen kimdi. Ben olucaktım bana anlatıcaktın.
şahsi fikrimce Türk edebiyatına farklı bir bakış açısı getirmiş bir yazar. ailecek seviyoruz.
Saat 01.02
huzur içinde uyusun.
(bkz: gırgır)
Tutunamayanlar süperdir.
görsel
görsel
görsel
(bkz: bir bilim adamının hayatı) der susarım.
Atayist. Çok seviniyorum ki poyraz karayel dizisinden çok çok önce kitaplarını okuduğum yazar. Keşke tanışma imkanım olsaydı.
Bugünümde olan şeyleri anlatan yazar, teşekkürler

"Ağzının, güzel dudaklarının yanında bir gülümseme yaratmak için, ne uzun yollardan geçiyorsun. Kendinden veriyorsun ve durmadan eksiliyorsun. Oysa bazı insanlar, oldukları gibi kalarak elde eder istediklerini. Ben, kanımı damla damla süzerek veriyorum. "