bugün

çevresinde gördüğü kimi karakterlerden etkilenerek, ne olduğu konusunda hiçbir bilgiye sahip olmadan heavy metal kültürüne balıklama dalış yapan gençlik tipine verilen ad...
(#91295)
iyice coğalan bir grup artık bu. sokakta gördüğünüz zaman üstünde * * tişörtlü biri,ayağında converseler karı-kız tavliycam muhabbetleri. heavy metal ve türleri hakkında en ufak bilgi kırıntısına sahip değildirler. onlara göre deep purple punk-rock yapar,pink floyd black metal yapar.
(#2199839)
(#2114356)
tek kaynakları paylaşım programı olan insanların, dinledikleri müziğin gürültülü, giydikleri tişörtlerin bol miktarda karanlık ve anlamını bilmedikleri imgeler taşımasıyla metalci olacaklarına inanmalarıyla başlayan akımdır.
(bkz: ankara kızılay gençliği)
(bkz: megadeth t-shirt ü giymiş emo)
(bkz: yeni başlayanlar için heavy metal)
metal müziği dinlerken sıkılan ancak belli bir gruba dahil olabilmek için 'metalciyim' diye ortalıkta dolaşanlar... bir uyarı, metali gerçekten anlayabiliyor ve seviyorsanız dinleyin. neden sıkıntıya sokuyorsunuz ki kendinizi?!
heavy metal'i metallica'dan ibaret sanan cakma metalcidir. *
'devedesek deve değil kuş desek kuş değil' şeklinde tanımlanacak kişilerdir.
gözlere sürme de çekilmesi gereken davranıştır.
aslında bu tür bir metal türü var efendim adı da kreş metaldir.
çin malı olan metalcilere verilen sıfattır bu özenti metalcilik tanımı. bu şahısların enselerine bakarsanız " made in china " yazısına rastlarsınız.
bazı istisnalarda kabul edilebilir bir tabir; önce bu doğrultuda "özenti metalciyi" tarif etmek gerekicektir, kimdir bu özentiler(?).bir kısmını kendince şöyle açıklayabiliriz:
* "sorsan metallica'dan başka grup adı sayamayacaklar": evet, vardır böyle bir güruh ve dinledikleri tek parça da master of puppets olması kuvvetle muhtemeldir.ama sadece adam metallica fanatiği de olabilir, o zaman bu onu özenti yapmaz yani güneşin sıcak olduğunu anlamak için gidip elini ona değdirmenin lüzumu olmaması gibi.
** "sokakta/evde/umumi yerlerde her daim korn t-shirt ile dolaşanlar": bu tiplerde dışardan bakıldığında bu tarife cuk diye otururlar, sorsan korn'dan bir tane elemanın ismini bile veremezler ama t-shirt ile piyasa yaparlar:
-vay hafız korn ha...right now çok sıkı parça hakkaten.
+mehe mehe öyle be, çok ritmik(!)...ben de seviyorum.
-anladım, t-shirtu çıkar istersen de kan sıçramasın vurduğumda...

ama adam korn sever, t-shirtunu sever, e sana afedersin dışkı hazmetmek düşer bu durumda özenti dahi olsa.
öyle ya da böyle metalle özdeşleşmiş sembolleri kullanmayı seven herkesi özentilikle itham etmek ne derece doğrudur bilemem ama herkes kendi kapısının önünü süpürse dünya tertemiz bir yer olurdu.
(bkz: özen metal)

http://www.ozenmetal.com.tr/
sanırım orjinal metalin bir formülü var, ulu metalciler tarafından tespit edilmiş. bu formül tüm yaşamı kapsıyor, bunun dışına taştığınız zaman özenti oluyorsunuz. bu durum da o, kutsal formülün dışına taşmış metal müzikle ilgilenen kişi hayatı.
genelde karı kız ortamlarına girmek için kullanılan zavallı yöntem.