bugün

kaldırılana kadar hiçbir şekilde oylama yapmadığım kural. insanı yazarlıktan da oylamaktan da okumaktan da soğutur. kötü niyetliler varsa karmayı kaldırırsın yine de bu kuralı koymazsın.
uludağ sözlük'te zevkle entry okumanın içine eden kuralımsı. nedir arkadaşl bu hangi aklın ürünüdür. bırak insanlar özgürce isteiklerini oylasın. burada da mı kısıtlanacağız ?
" hiçbir şey benim oylamamı engelleyemez" kafasıyla inatla bekleyip, peş peşe basıp başarıya ulaştığım sözlük kanunudur. bazen on a kadar sayıyorum. o derece.
dünyanın en sikko kuralı gibi duruyor. hani bazen bir başlığa giriyorsunuz, öyle saçma sapan şeyler yazılmış ki. eh, sözlükteki tek değerlendirme zımbırtısı da oylama butonları olduğundan, ister istemez engelliyor okumayı. oku, bekle, oy ver, oku, bekle, oy ver... uzun iş aga.

elbette kimse buradaki yazar kişilerine gerçek anlamda yazmanın ne olduğunu öğretemez, insanları okumaktan da soğutuyor bu tip şeyler.
sürekli eksi butonuna basan yazarları durdurmak için konmuş kotadır. nitekim seri artı oya bastığınızda böyle bir durum söz konusu değildir.
anlam veremiyorum. vermeye çalışıyorum, veremiyorum. 3 kelimeden oluşan entry'i okuyup, eksi oy veriyorum. alttaki entry de çok kısa. onu okumam 2 saniye. ama ben 10 saniye bekliyorum.

öyle başlıklar var ki, karşıt görüşler arka arkaya dizilmiş. bekleme sürem 3 entry'de 30 saniyeye çıkıyor. 3 ayrı yazara eksi oy verirken niye bekleyeyim? seri eksi oy değil ki bu.

başlığı okumayı bırakıp, başka başlığa geçtim. yazılanlara sinirlenip, dakikalarca bekleyeceğime okumam daha iyi.
bu durumu yaparken çapraz sistem kullanın işe yarıyor. 10 sn engeli çıkmıyor. önce artı sonra eh işte sonra eksi verin. Saniye işlemez.
nefret edilen kuraldır. bırak kardeşim rahat rahat dağıtayım oylarımı amk. kömür karşılığında vermiyorum ki bırak ya.
hızlı okuyan ve entryleri beğenip beğenmediği kararını on saniyeden kısa sürede verebilen bünyeleri bir soluklatıp, oylama yapmaktan vazgeçiren hadisedir.
çok oy veresiniz gelince, içinizden 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 diye hızlıca sayıp, sonra da "dur laa fazla mı hızlı saydım ki" düşününce, zaman 10 saniyeye tamamlanıyor. yani en azından öyle yapıyorum. seri eksi oy veren ibnelere yaşam hakkı verilmeli diye de düşündürür zaman zaman... işte böyle, insanı türlü düşüncelere gark eden bir kuraldır kendileri.
sevişmek için eve atılan kızın soyunurken adet olduğunu söylemesi gibi birşey..
seovinin sıkça karşılaştığı durumdur.
gereksiz kural.
anasına sürekli küfür ettiğim kuraldır. yok içimden gelerek yapıyorum hem de!*
saçmadır . gördüğüm kadarıyla artı oylamada sınırlama yok ama eksi oylama da bu sınırlama sadece . çifte standartın babasıdır.
seri oylama yapmak isteyen yazarın karşılaştığı uyarıdır.
zaman kaybettiren hede.
neden var olduğunu anlamadığım kuraldır;

ilk başlarda millet kıl olduğu yazarlara ard arda eksi vermesin diye uygulama koyulduğunu sanıyordum lakin sonradan fark ettim ki aynı yazara oylama yaparken otuz saniye kuralı var dolayısı ile eksileri ard arda zaten sıralayamazsın, garip...

aklıma bir tek, bakınız vererek, kısa entryler girerek ayda bin-ikibin entry ile zallın kasasını dolduran yazarları korumak, onların sözlükten soğumasına engel olmak için çıkartılmış bir kural olabileceği geliyor, evet paranoyağım.
oylama yapmaktan ciddi soğutan kuraldır.
sözlüğün şerefsizlikler ve kansızlıklar karşısında tepkisini göstermek isteyen yazarların elini kolunu bağlayan absürd kurallarındandır. bir bırakmıyorlar ki adam gibi eksileyeyelim.
ucube bir heykel gibidir. adamın teki zikko bir başlık açıp, altını dolduruyor şerefsizce, bu adamın yazdıklarını eksilemeyecek miyim artık? eksi ya da artı için yazar mı olunur artık?
ağız tadıyla seovi olmamızı engelleyen faktördür.
çiğnenemeyen sözde kural. kural dediğin şey çiğnenir bir kere. acun un yarışma kurallarına benzemesi de cabası.
bu kural modların öfkelendiğin de içinden 10'a kadar say deme şeklidir.
saçma sapan, insanı sinir krizine sokan kuraldır. sözlük yazarlarının twitter sayfalarına giriyorum, tam stres atacam, başlıyorum oylamaya 10 sn bekletiyor amk. bari bu başlık için geçerli olmasın.
doğrusu: eksi oylama yaparken 10 saniye kuralıdır.
amk kuralıdır.lan şu amk sözlüğünde seri orta oy veremeyecek miyiz doya doya?