bugün

pekiyi pek güzel yaparken işlemeyen fakat ıyyyy iğrenç yaparken işleyen kural.
(bkz: seri eski vermek)
bazen gerçekten yazılan saçma sapanlıklara yetişebilmek için 10 saniyeden daha çabuk eksi vermek gerekiyor. ama sevgili sözlük buna izin vermiyor.
sadece eksi oylama yaparken geçerli olan kural.
beklerken sinirimin geçmesini sağlamaktadır.
sayesinde sabırlı bir insan oldum.
ara sıra aklıma geldikçe girip bakıyorum da uludağ sözlük'e, kaç yıldır bir arpa boyu ilerleyemediğini görüyorum her seferinde. bu yasakçı, bürokratik ve katı kurallarla bir yere varılmayacağını anladığınız zaman belki bir şeyler olur.

hayatımda böyle saçma bir uygulama görmedim. 10 saniye nedir arkadaş? bunun adı format abuse'a engel olmak falan değil, düpedüz zırvalık. daha 40 fırın ekmek yemeniz gerek.
insnaın içinden deli gibi oylamak geliyor artık eksi artık ne olursa. amma velakin sistem izin vermiyor. neymiş 10 saniye bekle. her yere bekle. banka da kuyruklarda ıvır da zıvırda bekle.

edit: çok beklersin daha.
dünyanın en sikko kuralıdır. hele ki uludağsözlükte sikkolar sikkosu bir kuraldır.

çünkü burası uludağsözlük. kimse bu sözlüğü okumaz. 10 entry giren yazar olur. girdiği entryler 2 satırı geçmez. hal böyle olunca da bir sayfa dolusu entry okumak yaklaşık 1 dakika bile sürmez. 1 sayfada 50 entry gösteren birisi olarak, her entryde oylama yapacak olursam ve 50 entrynin 15 tanesini eksileyecek olursam bu siktiğimin kuralına takılıyorum. ben neden 10 saniye beklemek zorunda olayım ki? yahu allah aşkına şu sözlükte yazılanların kalitesine bakın, uzunluğuna bakın sonra şöyle kurallar koyun.

şuku verirken hava hoş, çükü verirken 10 saniye kuralı. böyle zihniyete sokayım.
hayatımda gördüğüm en gerizekalıca kurallardan birisi. kimin aklına gelmişse iq'su maksimum 50'dir diye düşünüyorum. tek başına bile sıçamıyordur tuvalette.

sanırım sözlükteki entryler o kadar kötü ki tüm yazarların karması diplere vurmasın diye önlem alınmış.*
uludağ sözlükte genelde giriler boş bakınızlardan oluştuğu için okumak 10 sn'den daha az bir zaman alır, eksiyi yahut şukelayı basmak da normal bir userin 10 sn'den çok çok az zamanını alır ama sanırım moderasyon için durum böyle değil anlaşılan ya da kendilerince bol eksi dağıtanlara bir önlem almak istediler yahut eksi oyun yazarı yazmaktan uzaklaştıracağı görüşüne sahip oldukları için kendilerince mini bir filtre önlemi almaya çalıştılar fakat çok yerinde bir uygulama olmamış.
(bkz: seri ekside 10 sn sınırlaması kalksın)
(bkz: #11629257)
bu ne saçma bir kuraldır ya. okuduktan sonra beklerken sinir bir durum geliyor. bu kadar insanı duymuyorlar mı diye çok merak ediyorum. yeter artık yahu, el insaf!
seri eksi oy veren ibneleri tedirgin eden durumdur. aynı durum artı oy verirken geçerli değildir. bu yüzden bu kuralı sevmeyen herkes ibnedir.

ben memnunum bu kuraldan iyi olmuş ibnelere. ama bazı ibneler nick altıma kadar tedirgin oldu bu duruma. sanki 10 saniye kuralını ben koydum.
- basketbolda 24 saniye kuralı,
- oylama yaparken 10 saniye kuralı,
- kalecinin topu elinden 6 saniyede çıkarma kuralı.

topla. başka bir şey demiyorum.
artı oy verirken hiç de karşılaşmadığımız kuraldır. seri artı oy veren melek için gayet iyi bir şeydir. seviyorum bu kuralı. *
vampir için sarımsak ne ise seovi için de oylama yaparken 10 saniye kuralı odur.
eksi oy verirken geçerli olan, artı oy verirken geçerli olmayan kuraldır. ne yani her entryi beğenip artı oy vermek mi zorundayız!?
ardarda okunan iki entrynin oylanmasını çileye çeviren kural. sözlüğün en gereksiz ve rahatsız eden özelliği. yahu peşpeşe iki entry kısa olabilir, insan on saniye içinde ikisini de okuyabilir, beğenmeyebilir. neden bu var bilmiyorum; ama kaldırılması gerekir.
gereksiz bir kuraldır.sikik bir başlık ve sikik entryler sürüsü görünce her biri için 10 ar saniye beklemek zor geliyor.
ekşi sözlükte olmayan ve olmaması bir sıkıntı yaratmayan kuraldır. ayrıca ekşide herkes oylama yapmaktadır. burada oylama yapılmamasının en büyük nedeni bu 10 saniye hedesidir.
(bkz: oylamaya inanmak)
eksi oy verenlerin öfkesini patlatan süredir. Gayet mantıklıdır. Diğer sözlüklerde bu kural olmadığı için ergenler seri eksi butonuna adeta asılıyor.

Ayrıca bu kural seri artı verirken problem olmuyor. Ne demek oylama bu yüzden az? Sadece seri eksi vermeyi denediğiniz nasıl da çıktı meydana*.
gerekli bir uygulamadır. bir anlık sinirle batıracam oğlum seni diye eksileri basarken sizi engeller.
okumadan seri oy veren puştlar için yapılmış bir uygulamadır sanırım. fakat puşt puşttur, onar saniye bekler yine yapar puştluğunu.