bugün

yaptığı eylemleri herkez tarafından görülmesini isteyen ve egosunu tatmin etmeye çalışan insan modelidir.hemen hemen herkezin msn'inde bulunur ve genelde az muhabbet ederler.ilgi isterler.

an itibariyle örnek: ay şu skype ne güzel şeymiş * * keyif yapooorr prison izleyorrrr..*tabi tutulmuştur
adının kişisel olmasından mütevellit msn kullanıcısı olan kişiye her kasvet çöktüğünde amuğa goyim böyle hayatın tadında halet-i ruhiyesini belli eden iletiler yazması ve benzeri olayıdır. bu kişi tuvalete girdiğinde bile insanlara haber verme gereksinimi duyduğundan iletisine " @tuvaletttt, @duşşşş " şeklinde ibareler koyar. tevekkeli ayşegülnazcan ın iletisinde ondan " sevgilisiyle içerdee " yazıyordu, e direkt " @sevişmede " şeklinde bir şey yazsaymış ya..
kişisel iletiyi günlük gibi kullanarak gerekli yerlere mesaj vermek.
msn'ine havalı gülme işareti koyanların yaptığı eylemdir,

yazma çok meşgulum! evet sen bile lan meşgulsen neden msn'e giriyorsun? dememek el de değil..
önce msn listesindekilere sicmakta oldugunu bildirip sonra da kisisel iletiye "oh be" yazarak ne kadar rahatladigi mesajini vermektir.
bunun yanında msn si açık olsa dahi "ökkeş msn ye girdiğinde beni ara" gibi salakça, aptalca bir ileti yazanada rastlamakta mümkün.**
"çok sinirliyim bir şey yazmayın"
"ders çalışıyoooo bir şey yazmayın"
"uyuyooo bir şey yazmayın"
"sevgilisiyle konuşuyoooo bi şey yazmayın"
"oyun oynuyooo bi şey yazmayın"
"dans ediyooo bi şey yazmayın"
"müzik dinliyooo bi şey yazmayın"
"konuşmak istemiyooo bi şey yazmayın"

kişiyi sil seçeneği kullanılır.**
bazıları hiç inandırıcı değildir.

(l) aşkına eşkiya (l)
durum: meşgul
kişisel ileti: delikanlı olunmaz... delikanlı doğulur...

2 dakika sonra:

(l) aşkına eşkiya (l)
durum: meşgul
dinlediği parça: nigger gay video - wwww.hard-gay.zart.zurt
ota boka başlık açmak gibi birşey.
çok hızlı bir şekilde yayılmakta olan bir akım özel hayatın iletilere dökülmesi çabası karsıdakinin o an ne yaptığını sormaksızın bilmek.
kendini, son derece önemli ve değerli zanneden kimselerin, yaptıklarını fazlaca umursamasıyla, bunlardan da diğer insanları haberdar etme çabasıyla giriştiği gereksiz çabadır. aslında twitter eksikliğinden kaynaklanır. eskiden twitterın eksikliğini msn iletisi kapatıyordu. şimdi twitter var, bu insanları oraya yönlendiriyoruz. kafamızı rahat ettiriyoruz.
"ders çalışıyorum." çalışıyorsun da msn niye açık. demek isteniyor ki, sana bakmıyorum eğlenceli birileri, sevdiğim birileri gelirse ben yazarım ona sen bana yazma lütfen. çok da lazımdı muhabbetin. senin mantığındaki bi insanla muhabbet edilemez ki zaten. bi de ders çalışıyorum diyo, ulan okuduğun bölümü biliyorum ne dersi çalışıyorsun. aklı sıra işte bak ben msn ye girerken bile ders çalışırım. sanki bilgisayar programlama yapıyor zilli. hayır bişey değil de adam seçiyorlar ya ben ona uyuzum.
bunları aynen copy/paste yapıp yolluyorum ona.
bebek katili olmaya gitti (31) * *
nick: duşta...
ne dinliyorum: grup seksendört - eller günahkar.
kişisel iletilerle iletişim kuran, hayatı internetten ibaret olan toplulukların lisanıdır.
Msni günlük olarak gören insan tipidir. aslında tek amacı dikkat çekmek kendinin ne kadar popüler ne kadar eğlenceli olduğunu göstermeye çalışan tiptir. Bide bunların sevgili olan modelleri vardır eğer sevgiliniz böyleyse ve ayrıldıysanız Search new love yada XkalpY gibi şekillere maruz kalabilirsiniz. Herşey sizin onu merak etmeniz içindir.
"milletin derdiyle hep ben mi uğraşacağım?" diye isyan etmeme neden olan eylem *
(bkz: ergendir o ergen)
iletiyi kişisellikten çıkaracak her türlü saçmalık yazılabilir o ufak kutucuğa.Messenger'ın kişisel ileti ismini de neden koyduğunu anlayabilmiş olmamakla birlikte , genelde toplumsal mesajların yer aldığı , ya da depresif ergenimizin isyan çığlıklarını içeren bir zımbırtı.
twitter denen illetle daha bir coşan ileti çılgınlığıdır. öyle ki bu ot-bok 1-2 dakika arayla inanılmaz bir hızla değişebilmektedir.
msn kullanan birinin yapması normaldir sanırım bunu. koymuşlar oraya öyle bi seçenek, yazıyor insanlar. şahsen ben kullanmam, bir şeyler yazanlara kızıp, orda burda bunun muhabbetini edip sinirleneni de anlamıyorum mesela. yaw adam yazsın arkadaşım istediğini, sanane.
ama o kullanıcı adının sağındaki solundaki zımbırtılar var ya hani? hele uçan bir yarasa var. o yarasayı yakalarsam sikicem. yarasa da yaramasa da.
narsist insanlarda görülebilecek bir tür psikolojik vaka.
+yemek yapıyorum
+su içiyorum
+kuş sesi geliyor dışarıdan
+ayağımda nasır çıktı
+geğirdim
(bkz: msn de kişisel iletiye banyodayım yazmak)
(bkz: çok zor pozisyon yakaladık)
sürekli karşısına çıkan ''ne düşünüyorsun'' ''şu üzerinde ne var'' ''hızlı bir kişisel ileti giriniz'' gibi yaptırımlara maruz kalınan sanalda artık normal karşılanacak şey. evet şey!