bugün

2 gunluk gecirdigim gunun ardindan yaptigim cikarimlar ne kadar dogrudur bilmem ama . bana sehiri araplar kusatmis gibi geldi . her sokakta 2-3 shawarma restortanti var. ingilizce konusamayan beyazlari gorunce sasirdim dogrusu. torontoya kiyasla koy gibi geldi bana.. insanlari sicak ve yardim sever. torontoya kiyasla daha sehir gibi bir sehir en azindan insanlar ya fransizca ya ingilizce konusuyor.
(bkz: ottowa treaty)
(bkz: ottova rima)
ayrica otelerin buyuk cogunlugu kredi karti olmadan musteri kabul etmiyor. sadece kotu otelerde cash parayla kalabilliyorsunuz.
yarım milyonluk nüfusa sahip, ontario eyaletindeki kent.
kanada'nın federal başkenti olup, montreal ve vancouver'la beraber, ülkenin en çok ziyaret edilen şehirleri arasındadır.
kuzey amerika yerlileri'nin ingilizce'ye grass valley olarak çevirdikleri yer adı.

türkçe karşılığı otova'dır.

ottawa-otova... bilmem anlatabildim mi?

(bkz: iowa)
2011 yılında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını şehirde yaşayan türk vatandaşları hatrına* Türk Cumhuriyet Günü olarak resmileştirmiş bir belediye başkanına sahip şehirdir.
an itibari ile buz gibi olan, ciddi anlamda dötü donduran yer. hiç bir yerde cash para geçmiyor. caddeleri geniş, en büyük mağaza bile insan kaynıyor adım atacak yer bulamıyorsunuz. taksi fiyatları çok uygun, toplu taşıma araçları çok sık geçmiyor. yakaladın yakaladın yakalayamadın yarım saat bekle.
uykusuzlugun dibine vurdugum yer.