bugün

eski soförlerdendir. sol ayağın boşta kalması çok acı verici olduğu için otomatik vitesli arabaya bi' türlü uyum sağlamayazlar. bir de yıllarca "otomatik vites kadınlar içindir" diye düşündürüldüklerinden olsa gerek pek tercih etmezler. nerdeyse hepsi "düz vites kullanan kadınlar"ın "otomatik vites kullanan kadınlardan daha etkileyici olduğunu düşünürler.
ani bir durumda motor freni kullanmayı kafasına koymuş kişi veya karda daha kontrolli giden kişi de olabilir.

(bkz: bu benim)
henüz otomatik vitesle tanışmamış, tadına varamamış insandır.
sol ayağı boş durmasını sevmeyen adamdır.

(bkz: boş duranı allah sevmezmiş)
otomatik vitesin konforundan haberi olmayan kişidir, eskilerden kalma ''otomatik çok yakar'' efsanesine vede debriyaj-vites-gaz kombinasyonuna gönülden bağlıdır.
otomatik vites araç kullanmanın dayanılmaz acısını bilen insandır. tek ayak boştadır, araba istenildiği gibi kontrol edilemez, motor freni yapılamaz trafik durumunda ayak sürekli frendedir. ayrıca araba kaçamaz, kolayca hızını alamaz. hız aldırmanın yolları vardır tabi ki ama aşırı yakıt harcar. daha saymakla bitmez. sırf debriyaj derdinden kurtulmak için bu kadar işkenceye değer mi ?
araba kullanmanın tadını iliklerine kadar yaşayan adamdır.
adam gibi araba sürmeyi bilmeyenlerin sevgilisi otomatik vitesten uzak duran delikanlı adamdır. tak tak vites atmak varken akülü araba gibi sadece gaza frene basmak da neymiş?
otomatik vites alamayan adamdır.
ara gazı, çift debriyaj seven adamdır...*
(bkz: (#8124373))
bilgisayarın insanları kontrol edeceği günlerden ürken; minority report, existenz, matrix, blade runner gibi filmleri izleyip şiddetle etkilenen, bir nevi anarko primitivist insan evladıdır.
Teknolojik gelişmelere ayak uyduramamanın bir sonucu.

(bkz: ferrari sine lpg taktıran adam)
(bkz: eski toprak)
devirli araba kullanmayı seven adamdır.

vitesi 5 ten 4 e 4 ten 3 çekmenin hazzını tadmış ve bu hazdan vaz geçemiyordur.
hoş artık yeni otomatik arabalarda da bunu yapmak mümkün ama alışkın olunan vites geçişleri faktörü var.
jeep türü araçlarda otomatik e evet ama spor arabalar da şık durmuyor.

(bkz: redline kalkış)
(bkz: düz vites)
viyana gibi bir kentte yasiyorsa enayidir. ya da benim gibi ekonomik sebeplerden almistir düz vitesliyi. o modelde o fiyata üstüne biraz daha para verip otomatigini alirdim tabi bulabilseydim.
(bkz: bi manual vardı noldu ona)
Iskence cekmeyi seven adamdir. Manuel ne amk yil olmus 2015.
Eğer spor araba kullanmıyorsa ya da otomatik almaya gücü yetiyorsa, aptalın önde gidenidir.
gelenekçi adamdır. delikanlıdır.
Şişme kadın varken, canlı kanlı kadınla Sevişen adamdır. Karşılıklı hareketi sever.
araba kullanmaktan zevk alan adamdır.
sünepe ve uyuşuk olmayan harbici delikanlı adamdır.
araba sürmekten zevk almak isteyen adamdır.
Arabanın zevki zaten devirin senin elinde olmasi vitesi 5 ten 3 e cektigin andaki haz der geçerim.