bugün

ne yapacağını bilmeyen, size danışan vitestir. biraz aptaldır sanırım.
devrini aldırdığın zaman debriyaj yardımı olmadan da bazı i$ler yaptırabildiğiniz vitestir.
şöfr işidir. bir otomatik şanzımanlı arabada çıkacağınız sollama tat vermez, ama düz vitesle girebilceğiniz makaslar harikadır. ani bir durumda(trafiğin birden durması gibi) motor freni yapmanıza olanak tanır.kısaca arabanın canıdır.
Bir Şanzuman tipidir. Şehir içi trafiğinde biraz işkenceye dönüşür.
Motor hacmi yüksek olan araçlarda sırf zevk olsun diye tercih edilir.

Arıza yaptığında diğer tiplere göre daha az masrafla tamir ettirilebilir.
erkek işidir.
boş iştir. ömür törpüsüdür. bazıları için bir hava atma aracıdır.
(bkz: manuel vites)
araba kullanmayı zevkli hale getiren donanım.
erkeklik göstergesi olarak kabul edilen vites türüdür.
Gerçekten araba üreten şirketler varoldukça bitmeyecek vites türüdür. Motosiklete gelirsek eğer zaten bitme durumu yok çünkü en eğlenceli şeydir yatarak aldığın virajın çıkışında gaz verip seri biçimde vites yükseltmeler. Aynadan arkada yükselen havada uçuşan yaprakları izlemek.
Kullanmayan erkeğin nonoş olarak lakap bulacağı vites türü. F1 de güzel fakat duz vitesin zevki ayrı.
vites kolunun üzerine oturmayı sevmiyorsan, anlamı olmayan vitestir.
Düz adam hükmündedir.
Ayrıca, erkeklerin beyninde, düz vitesli araba kullanma merkezi diye bir bölüm mevcuttur.
Yıllardır düz kullanıyorum ama artık otomatik vites bir araç istiyorum. Geçen forum Bornova girişinde hayvani trafikte el frenini çekip ayağımı boşa almak zorunda kaldım.
otomatiğe tercih ettiğim vites (bazıları fites der:) neden bilmiyorum yıllardır hep düz vites araçları tercih ettim otomatikle aram yok.