bugün

yeryüzündeki en tatlı uykudur. profesyonel olmadığınız sürece ineceğiniz durakta uyanamazsanız orası ayrı mevzu.
tanımadığın insanların uykuya dalış sesleriyle uykunun gelmesi çok acayip bir şeydir. bir daha hiç görmeyeceğin insanlarla aynı havayı soluyup, aynı yerde uyumak...
ara sıra uyanıp şoföre dualar etmek, yol da kazasız belasız gitsin diye, havanın sisli olduğunu görünce o anda yavaş giden şoföre minnettar olmak.
sonra varış noktasında muavinin gelip tek tek herkesi uyandırmasıdır.
güzeldir otobüste uyumak, ama yorgun olup, uykunuz varsa keyiflidir.
sıcak yatağındaki uykudan daha tatlı gelen uykudur. 2 durak sonra inecek olsan bile bırakırsın kendini. ümraniye'den mecidiyeköy'e kadar mışıl mışıl uyursun. son durakta açarsın gözünü.
en tatlı uykudur uyumasan bile gözlerini kapatırsın.
şoförün yanağından öperek uyandırmasıyla sonuçlanabilecek eylem.
bursa-izmit arası otobüste uyuyakalınır. bir sarsıntı ile bir anda uyanılır ve şaşkın şaşkın çevreye bakılır. bu arada yandaki teyzenin size boka bakar gibi baktığı görülür. biraz kendine gelince ağızdan akan salyanın bir nevi akarsu karakteri kazanıp ağızdan çeneye akıp omuzda "salya barajı" oluşturduğu görülür. elin tersiyle silinerek akarsuyun önü kesilir ve tekrardan uyumaya devam edilir.
görsel
uzun yolculuksa bacaklarınızdan 2 hafta hayır beklemeyin.
çok rahatsız edicidir.
otobüs sarsıldıkça, teker döndükçe kafa da döner.
uyumazsınız da uyuklarsınız aslında.
durağa vardığınızda kafanız bir milyondur.
uykunun tadını artıran eylemlerdendir.
Otobüs de ayakta genç gudubet suratlı kadınların "aa yer vermemek için uyuma numarası yapıyor, bak bak" sözlerine maruz kalır.
özellikle belediye otobüsünde o kadar tatlı gelir ki, otobüs beşik gibi sallanırken kafayı koyacak uygun yer arar bulamaz insan, lan bi eve gideyimde şöyle yatağıma uzanıp uykunun canına okuyayım dersin hobaa eve bir girersin ki cin gibisin uyku falan hak getire...
yanınızda sizi oğluna ya da kızına almaya çalışan teyze olunca yapılan eylem. *
Birazdan yapacağım eylemdir. Keyiflidir.
zevkli iştir, bünyemde bağımlılık haline gelen eylemdir. anlayamıyorum arkadaş! otobüsün ya da minibüsün koltuğuna oturduğumda maksimum 2 dakika içerisinde kendimi uyumuş buluyorum. ve ineceğim durakta, yerde hemen pat diye uyanıyorum.
ister uzun yolda olsun ister belediye otobüsünde son derece rahatsız durumdur. Belediye otobüsünde durağı kaçırma tedirginliği dolar insanın içine uzun yolda muavin, öndeki amca ya da teyze veya ağlayan bebek yüzünden bölünebilir.
tatlı bir işkencedir.
inmen greken yeri kaçırmassan keyifli bir durumdr .özellikle trafik varsa insana 15 dkkası 50 kurus olan tarifede 14 dakka 59.sanıyede kapattığndaki huzuru yaşatır . daha keyiflidir .
bazi insanlarin her egik duzlemde uyuyabilmeyi basardiklari gibi toplu tasima araclarindada uyuyabilme kabiliyetidir.
eğer ineceğin yerde uyanabilirsen , belki o an yapabileceğin en iyi eylemdir uyumak.
kişinin uykusunun dayanılmaz bir boyuta ulaştığını gösteren durumdur.
cok tatlı bi uykudur. tabi agzın acık sekilde salyaların akmadan yaptıgın zaman.
okul zamanı alışılan birşey. okul eve uzaksa ve trafik bir türlü ilerlemiyorsa kapanmakta olan kirpiklerine mani olmayıp kendini bir anda bırakırsın o tatlı rehavete bir bakarsın eve gelmişsin. sonra alışırsın ne zaman otobüse binsen otomatik olarak kapanır gözler.
son zamanlarda böyle bir hastalığın olduğunu ve benimde bu hastalığa yakalandığımı düşünmekteyim.her şey yıllar yıllar önce lise birinci sınıfı bitirdiğim o yaz günlerinde başladı.kuyumcuda işe başlamıştım bana öğrenciliğin ne kadar güzel bir şey olduğunu hemencecik göstermesinin yanında akşam eve dönüşlerde de çalışmanın ne kadar yorucu olduğunu göstermişti.otobüslerde sürekli uyuya kalmaya başladım okullar açılınca bu geçti gitti ancak yıllar sonra tekrar hortladı sanki.arkadaş 1 de uyanıyorum 2 deki derse gidicem gram uyku yok artık otobüse biniyorum o zaman bile dışarıyı seyrederken hoop gözler gidiyo niye lan?
"bir de şöyle denesem." cümlesi yol boyunca tekrarlanır durur.