bugün

entry'ler (195)

güçsüz erkeğe tahammülün olmaması

her insanın güçsüz olduğu zamanlar vardır.sevdiğini kaybeder üzülür,üzülmelidir de. kadınların istediği duygusallık kendilerinde olması bir erkekte duygusallığın olması ne kadar aptalcadır. duygusu olan bir adam güçsüzse, gözden düşüyorsa seven yaranamıyor demektir. o zaman hiç neden aldatılıyoruz terk ediliyoruz diye kaderlerine küsmesinler madem öyle işte böyle dedirtir hayat.hele bir de seni seviyorum filan denilsin hepten çöküştür bir erkek için. erkek aşık olmaz erkek aşık eder. o zaman bu erkek de hiç bir durakta beklemez haberi olsun böyle düşünen zavallı bayanlarda. o zaman bunca duygusal hüzün dolu şarkıları yazanlar tüy sıklet insanlardı, oysa güçsüz denilen o insanlar kas beyinli olanlardan yüz kat daha güçlüdür. sevgisine sahip çıkmasıyla verdiği değerlerle insanlığıyla duruşuyla..

kışın soğuktan yazın sıcaktan şikayet eden insan

yaşamın enerjisini aurasına katamamış fiziksel olarak da güçsüz bir insandır.her daim hayat zehir olur böylelerine.

bara giden bayanın asıl amacı

genelde eğlenme kafa dağıtma amaçlı gidilir. herkesin amacı kendinedir.

bir gün mutlaka yapacağım denilen şeyler

hep yarına ertelenip olması beklenen şeylerdir. ama olduğu zamanda o sürpriz etkiyi yapmaz sıradan karşılanır zevk alamazsın.

sevgilisine her fırsatta sürpriz yapan sevgili

yaşamayı mutlu olmayı ve etmeyi bilen bi insandır.

fenerin aklanarak şampiyon olacağı gerçeği

kimsenin tarafsız olarak bakmadığı tribün gözüyle değerlendirdiği bir olaydır. o yüzden ne yazık ki adalet vicdanı ile deil yenemediğin takıma karşı duyduğun eziklikle bakarsan bu olmaz. sag duyusu olan herkes ki ben fenerliyim gsnin başına böyle birşey gelse suçsuzsa suçsuz derdim.

gecmis zaman olur ki

gerçek olmayan birşey üzerinde kafa yormaya gerek yoktur.

kadınları çekici yapan detaylar

yüz güzelliği ve ifadesidir.

sevgiliye iyi geceler demeden uyumak

genelde çok uykum vardı birden uyumuşum bahanesiyle kapatılacak bir konudur.

depresyona girmek isteyenlere tavsiyeler

birisini kafaya takmak sevgiliye değer vermek düşünceli olmak vs. bunların karşılığı sinir bozucu eylemler olacağından hayat ne kadar anlamsız sonucuyla depresyona çok rahat ulaşılabilir.

ayağı kayan sevgiliyi mondragon gibi yakalamak

yine de karizmayı çizdirmeye mani olamayan bir eylem.

yaşamadan bilinemeyecek durumlar

dışardan bakana acayip ve anlamsız gelen çoğu zaman mazeret olarak bile ortaya konulamayacak durumlar. başına gelsin de gör denir çünkü ancak ki öyle anlaşılır.

bayan arkadaşın kol çantasını taşıyan erkek

böyle bir centilmenlik olmaz ancakki acil durumlarda belki; sevgilin rahatsızlanır falan yine de dışardan bakan öyle algılamaz bu nedenle bu durumlara düşmemek erkek için en güzeli erkek her zaman erkek gibi davranmalı o çantayı taşıtan hatun bu iyilikten sonra sana gerçekten o çantayı eline koyar.

işsiz adamı terk eden sevgili

ne yazık ki para çok önemli. gidilen yerlerde ödenmeyen hesaplar ya da yarı yarıya ödendiğinde bile çıkan kavgalar. birde üstüne işsiz kaldın buraya kadar.

ameliyatta yanlışlıkla homo olmak

benzer kişiden alınan kanla olabilecek durum.

hayat bir yanıyla güzeldir canım sen de güzelsin

hayatımın temel direği fenerbahçenin üst direği gibi.

nedensellik

nedenlere takılma durumu.

icat edilmesi istenilen aletler

hep tablet olup hemde cebe sığacak bir telefon.

hiç kimse kimsenin hayatına karışamaz

illaki karışır ve karışmalı yalnızlıktan ötesinde bunlar hep normal ve önemsendiğinin göstergesidir.

9 yıl sevip söyleyememek

bu sevgi değil başka birşey. söylenmediğine göre karşı taraftan bir sinyal yoktur. o zaman sonsuza kadar söylenmemeli. zira kafanda bu kadar büyüttüğün insana sürpriz seni seviyorum deyince kollarına atlama ihtimali yüzde 0 olup o yüz ifadesine bakınca acaba ben naptım diye kendi kendine dövünürsün.