bugün

boş boş oturmayı sevmeyen bir insan olabilir.
okuyan adamdan zarar gelmez
görsel
Karanlıklara boğulmuş dünyanın,aydınlık kısmını kitaplarda arayan/bulan insanlar sizleri bu kadar rahatsız etmesin efendiler.
benimdir, vakit de çok hızlı geçiyor hem.
Henüz karşılaşmadığım insandır. Karşılaştığımda ilk sorumun "miğden bulanmıyormu?" olması muhtemeldir.
Kültürlü ve çevresi'nde ne olup bittiğini dikkate alan kişidir.
yav onu nasıl başarıyonuz ?? Ben okumaya çalışırken sallanıyor araba dikkatim dağılıyor, yada yan taraftan nerelisin çocumm diyen teyze veya ağlayan bir bebekk.
günümün 40 dakikasını sırf insanlar gösteriş meraklısı demesin diye boş geçirecek değilim.
Akıyor maşallah,
Gömmeye devam.
Ne yalan söyleyeyim ben insanların ne düşündüğünü önemsiyorum. Bu nedenle kitap okumuyorum. Ha ders çalıştığım not okuduğum olmuştur ama kitap okumuyorum öyle entel görünmeye çalışan ergen damgası yemek istemiyorum. Hareket ederken bir şey okumaya çalışmak ayrı bir zulüm hele de küçük punto ile yazılmış ise ama sınav varsa istisna olabiliyor.
Sallana sallana tıkış tıkış takır takır gidiyoruz bu nasıl bir irade ki o kitap orada okunuyor bu gerçekten tebrik edilesidir ben telefonla oyun oynamakta zorlanıyorum oynadığım oyunda bilgi yarışı falan boş adam sanmayın.
Aklı sıra şekil yapar. Evet.
Ben değilim. Midemiz bulanıyor midemiz.
ya siktirin gidin gösteriş merakıymış , böyle kafalar yaşadığınız için bu ülke geri kalıyor .
Agatha Christie nin doğu ekspresinde cinayet romanını okuduğum Konya bursa yolculuğundan sonra dahil olmayı bıraktığım insan nitelemesi. Yıl 2009 olmalı.uyuduktan sonra su getiren hostun üzerinde kimono gördüm amk.
cam tarafında olup gözün kenarından yol gördüğü halde daralmadan okuyanları her zaman takdirler karşılamışımdır.
birkaç kere yaptım ve sonuç "zevkli". ama toplu taşımada oturacak yer bulmak biraz zor ve mesafeler arası kısa olduğu için pek değmez. kitabı piç edersiniz. o yüzden akşam kendinize bir kitap okuma saati belirleyin ve o zaman okuyun temiz temiz.
o vibrasyonda nasıl başardığını merak ettiğim insandır.
ben telefonla bile ilgilenmem genellikle, gözler zaten bozuk, ne yakını ne uzağı görebiliyorum, bide odaklanıp okumaya çalışmak çok zor.
otobüste camdan dışarıyı izlemekten, yan koltuktaki kızı kesmekten, telefonda oyun oynamaktan, arka koltukta konuşulan muhabbete kulak kabartmaktan, kulaklıkla dinlediğin müziğin sesini bakın ben metallica dinliyorum haberiniz olsun deyip sonuna kadar açmaktan çok daha yararlı bir eylemdir.
Kıskandığım insandır. Ben ne zaman okusam midem bulanır bırakmak zorunda kalırım.
üniversite yıllarında uzun yol otobüs yolculuğu yapacağım zaman bir heves yanıma kitap, ışık falan alırdım ama daha ilk molaya gelmeden ayı gibi uyurdum. şimdi alıştım ama. yanıma birşey almadan direk uyuyorum. bünye nasıl alıştıysa 10-15 dakikalık dolmuş yolculuklarında bile gözlerim kapanıyor.
Nedendir bilmem sinirimi bozan insandır.
Uzun yolculuklarda garipsenmeyecek durumdur. Hele bir de yol düzse kolaylıkla normal bir kitap bitirilebilir. Hem aynı gittiğiniz yolsa ilginizi çeken bir şey yoktur.
halk otobüsüyle yapılamayacak eylemdir. olum otobüs tıka basa doluyor oturacak yer yok nasıl kitap okuyalım. amma derseniz ki şehirler arası yolculuklarda okunur mu elbette okunur. zira o yolculuk süresince 1 kitabı daha bitirip yeni kitaplar ve yeni ufuklar için fırsat doğdu demektir. şunu belirteyim peyami safa der ki "kısa mesafeli yolculuklarda kitap okumayın, uyumadan öncede kitap okumayın"
Şangır şungur tesbih sallamaktan, cak cuk sakız çiğnemekten ve yanındaki insanın gazetesini/telefonunu dikizlemekten yapacak daha iyi bir işi olan kişidir. Bırakın okusun ister şekilcilik olsun ister yolu değerlendirmek istesin isterse de kitap kurdu olsun kimseye bir zararı yoktur neticede. Sinirlenecek başka şey mi bulamadın ülkede sözlükçüğüm anlamadım ki.
benimdir.özellikle insanların gözüne soka soka kitap okurum hatta. böyle şeylerde gösterişe bile kaçarım hiç de çekinmem.

başka bir şekilde yolculuk geçirmek enayilik gibi geliyor sürekli yolculuk yapan birisi iseniz. özellikle de lise zamanlarımda gölcük'ten izmit'e gidene kadar en 25-30 sayfa kitap okurdum dönerken de aynı şekilde. günde en az 50 sayfa sadece yolda okurdum. üstelik sesten de zerre rahatsız olmam kitap okurken her ortamda rahat rahat okurum okuyacağımı.