bugün

aynı sesi tekrar ağızdan çıkartmaya çalışmak. yapabilen ve denk getirebilene helal olsun.
göte egzost manifoltu taktırmak.
(bkz: sen çal abi)
ortamda müzik çalan bir alet varsa sesini sonuna kadar açmak. o andan sonra istersen kıçında top patlar kimse işitemez.
bir yere sabit olarak bakmak ve ses sanki oradan geliyormuşçasına mimikler yapmak.
o da olmadı almanya'da osurmak ayıp değil geyiği açılır...
ses tamam da kokuyu napıcaz be güzelim. hadi tam osurduğun sırada öksürdün, pavkırdın bir şekilde idare ettin durumu. peki o koku? biri çıkıp sormayacak mı sanıyorsun bu metan gazı kokusunu kim atmosfere saldı diye? boş çabalar bunlar. koyver gitsin. sik, koy götüne götüne...
öksürmek...lakin eger öksürmede ıkınırsanız öksürügünüzün sesini dahi geçecek bir sesle karsi karsiya kalirsiniz.öhözort diye bir ses çikar ki ortamina göre belki de en son duyulmasi istenen sestir.kabustur.
ossuruk sesi bir cd ye kaydedilir ve kimsenin görmeyeceği bir yere kaldırılır. böylece saklanmış olunur.*

edit ve büdüt: (bkz: bu da mi gol degil ha soyleyin) bunun neresi eksi aldı anlamadım. belki artı haketmiyor ama eksi de abartı değil mi a dostlar.
saklamaya hiç gerek yok. dötünüze biraz daha ağırlık verin osuruğu altınızda hissedeceksiniz hah tamam sakın kıpırdamayın on, onbeş saniye sonra kendinizi rahat bırakabilirsiniz böylece artık koku verecek olan hedeler de ölmüştür.
hafif aç kapa hareketleriyle yavaş yavaş bırakmak.
hiç bir yolu yoktur. ne tabak/bardak kırarak, ne de muziğin sesini açarak saklayamazsınız. ortamda bomba bile patlatsaız fayda etmez. yurdum insanı her ortamda, her durumda osurugu algılayıp, osuranı tahmin etme yeteneğiyle doğar. hele öyle sağa sola kim osurdu mealinde bakarak hiç saklayamazsınız. sesli mi osurdunuz? tamam ozaman herkes osurdugunuzu biliyor. asıl soru bu durumda nasıl bir imaj çizmek istediğinizdir.
ya sağa sola bakıp, tabak çanak kırıp kendinizi daha da rezil ederek götüne sahip çıkamayan adam portresi çizeceksiniz, ya da pişkin pişkin sırıtarak, götüne sahip çıkabilen ama iğrenc espiri anlayışına sahip insan imajı yaratacaksınız. önünüzde sadece bu seçenekler var(sessiz osurmak dışında).
aynı anda geğirmek ve hapşurmak. * *
bilinçli götün hayata maskelenmesidir.. ki osurmak nefes almak kadar fizyolojik ve insani bir fiilken sırf kokusundan korkulduğu için yapılmamaktadır. lazımlık mahkumu tuvalet terbiyesiyle zincire, tasmaya ve don arkası karanlığa mahkum edilmiş götün en doğal çığlığıdır hayata dair. sizi seven, osuruğunuzu saklama hünerinizle sevecekse koyayım mezar taşınıza..hepimiz insanız.
özellikle arabanın içinde yaratıcılığı hat safhaya çıkaran olaydır.
+(bazsorttttt) baba hayırdır döşeme falan mı yırtıldı?
-yoh yoh. o yırtılan senin götündür.
+ne alakası var abi ya?
(bkz: obua calmak)
ayakkabıyı aynı anda yere sürterek çıkan sesi bir nebze olsun kamufle etmek .
sesi çıkarırken direk eli kola götürmek ve o sesin ağız ile yapıldığını anlatmaya çalışmak. aynı sesi ağız ve kol yardımıyla çıkartıp kokunun yayılmaması için dua etmek.
gotü kasip ic patlama yapmak seste cikmio acaip de bise.
Hapşurma numarası yapıp güzel bir şekilde kamufle edileblir.
-Ha ha ha hapşuuuu *
+Çok yaşa.
-Hep beraber.
(bkz: sessiz osuruk kokar) .
hapşırmak. *.
http://www.youtube.com/watch?v=isWay0V4WjU
sesli ise çok yüksek sesle öksürerek. sessiz ise gülerek.
gürültü yaratmak. dönerin basinda durursunuz tam gaz gelir patlayacaktir artik ayni anda iceri 3-5 müsteri girer ve lavaboya gidemezsiniz yapilacak bisi yok iste o her turlu cikacak delikten, napsam diye dusunursunuz ise ilk girdiginiz gün patronun verdigi egitim gelir akliniza ve yapilacak sey bellidir. elinize mastari alirsiniz ve baslariniz bicagi mastarlamaya o esnada sali verirsiniz kimsede sesi duymaz. dönerin ateside acik oldugundan zaten et kokusu ortama hakimdir ve artik rahatsiniz. utaniyorum ama mecbur kaldim napsaydim ?
osurmaktan daha büyük bir olay yaratmak; mesela sıçarsan osuruğun bir önemi kalmaz, kamufle olur...