bugün

entry'ler (660)

yeni başlayanlar için fitness

Spor salonunuzu iyi seçin:
Büyük spor salonlarının çoğu iyi duşlar, geniş alan, girişte size verilen havlu ve sauna gibi olanaklara sahiptirler.
Lakin bu salonlarda her ne kadar üyelik satarken aksini iddaa etseler de, antranörleri yetersizdir. Genç, tecrübesiz ve ucuz eleman çalıştırırlar ve bu arkadaşlar genelde ilgisiz olurlar. Eğer yeni başladıysanız bu ilgisizlik, sizin hareketleri yanlış yaptığınızda kimsenin tövbe billah ses etmemesine ve gelişim gösterememenizin yanında sakatlanmanıza da yol açabilir.Genelde bu salonlar personal training satmak için özellikle böyle yaparlar.

Görece daha az olanaklara sahip fakat en azından havadar, sahibi de orada olan ve konuşabileceğiniz bir spor salonunda muhattap bulma şansınız daha fazladır ve buraların sahipleri genelde sporculardır. iyi bir salonsa birileri yanınıza gelip yanlış yaptığınızda sizi uyarabilir ki bu faydalı bir şeydir. Üstelik salon hatırı sayılır miktarda ucuz olacaktır.

mantı yapmayı bilmeyen rus kızıyla evlenmek

Olağan durumdur. Mantı dediğimiz şeyin hazırı her yerde satılıyor zaten. Bu arada rus kızın size mantı açma ihtimali türk kızının açma ihtimalinden fazladır. (bkz: rus mantısı).

eliyle kurt işareti yaparak vatan kurtaran tip

Geneli oldukça agresiftir. Tıpkı diğer partizanlar gibi vatansever olayım derken kendilerini lider saydıkları adama fedailik yaparken bulurlar. Öl derse ölür, vur derse vururlar.
Sözde vatanı ve davalarını, özde şahısların siyasi iktidarını kurtarırlar. Kimileri bu uğurda solup gider,kimileri başkalarını soldurur, şanslıları zengin olur. Allah utandırmasın ne diyeyim.

mezar taşına yazılacak en anlamlı söz

Sadece geceleri dışarı çıkmaya izinliyim,

(bkz: ruhi mücerret)

pantolonlu kadın görmek is te mi yo ruz

Nüfusunun yüzde yüzde doksan dokuzu müslüman olan bir ülkede yaşayan insan feryadıdır. Çeşitli ülkeler ve toplumlarda değişik ayıp ve normal tanımları olabiliyor tabi. Mesela yüzde doksandokuzu müslüman olan afganistan'da zayıf kızlar sağlıksız, bakımsız ve tercih edilmeyen kız statüsündeyken pantolon konusunda bir fikrim yok. Yüzde seksen ikisi müslüman olan türkiyede fakeplastictrees şahsen çiçekli elbiseler, renkli saçlar,beyaz ten ve güzel gülümsemeleriyle ortada dolaşan kızları daha çok sevmektedir. pantolon çok şey.. ne bileyim.

cesaretin aptallık çeşidi olması

korakligin, suya sabuna dokunmananin, tokat atana sesini cikarmamanin yuceltildigi zamanin argumanidir.Buyuk adam, sevilmeyen insan Charles bukoswki tarafindan bakarsak "korkaklik kotu beslenmenin bir sonucudur."

tobolsk

Rusya'nin bati sibirya bolgesinde bulunan yaklasik 100.000 nufuslu, tumen oblastina bagli kucuk bir sehridir. Hava soguk, insanlar daha soguk. Rasputin'in atildigi nehirde balik tutabilir, kanli nikolay'in tutuldugu kremlin sarayinin etrafinda yazin bisiklet surebilirsiniz -Hatta sehirde bir zamanlar Rasputin adinda striptiz club'la disko karisimi tuhaf bir mekan bile vardi, sonra kapandi-. Destoyovski de bolgeyi mahkum olarak kisa bir sure ziyaret etmis, sehirde heykeli var. Yerel halk cogunlukla tatarlardan olusur. sibur un petrokimya tesislerinin yapilmasiyla sehre cok sayida egitimli rus ve insaatci turk akin etmistir ki ben de onlardan biriyim.Sehrin yarisi bu projelerde calisir. Genel olarak kendine has bir karakteri olan, ilk gelindiginde nefret edilen, sonradan alisilan ve gittiginizde muhtemelen ozlemeyeceginiz, surgun yillarinin ruhunu hala tasiyan kucuk ve soguk sehir.

bence

Cehaletin sloganıdır. "Bence" diye söze başlayan kişinin o konu hakkında bir bilgiye sahip olmadığı halde küçük aklıyla olsa olsa metoduyla kendi kafasında kurduğu senaryoyu insanlara sunma biçimidir. "Bence" ile başlayan bir cümlenin anlamlı olma ihtimali ihmal edilebilecek kadar küçüktür.

unutulmaz film replikleri

-"Son karşılaşmamızı hatırlaman çok hoş."
-"Unutulacak bir gün değil. Her ayrıntıyı hatırlıyorum, almanlar gri giyiyordu, sen mavi."

Casablanca.

hanım hanımcık kızın sevişirken küfürlü konuşması

Elleri öpülesi bir kadın olduğunun belirtisidir.

ben üniversite mezunuyum yemek yapamam diyen kız

Kocası da muhtemelen yapmayacağından hatta yapmayı beceremeyeceğinden, ve erkeklerin yemek olmadığı zamanlarda zeytin kemirerek yıllarca yaşayabildiği göz önünde bulundurulduğunda bir süre sonra açlıkla terbiye olup yemek yapmaya başlayacak kızdır.

kız kankayla ormanda tek başına kalmak

Kız kankasının yanında yıllarca sinsice reboundda bekleyen -çok afedersiniz- götoş için bulunmaz fırsattır. Tabi siz bilirsiniz fakat ben olsam şansımı bir denerdim. Hafif endişe, adrenalin vs. bulunmaz nimet bunlar. Gerçi denemeseniz bile eğer varsa kız kankanın sizden halihazırda kıllanan sevgilisi / kocası sizi sonraki zamanlarda sırf bu talihsiz zaman yüzünden götünüzden vurabilir.

erkeklerin aşk acısını daha zor atlatması

Kadınların ilişkileri daha mastürbatif duygularla ele almasından kaynaklanır. Yine de bu işin kadını erkeği yoktur, ilk vuran kazanır kuralı geçerlidir.

farkındalık elması

Hayatımı değiştiren kitap. Psikeanaliz in hiç böyle anlatılacağını düşünmemiştim. Kitabı okuduktan sonra seks hayatım renklendi, hanımla barıştık, çocuklar ders çalışmaya başladı, belimin ağrısı geçti, tümörüm geriledi. Adeta bir secret. Okumamak pişmanlıktır.

evlenilen kızın bakire olmadığını öğrenmek

Önceden insan gibi sorarsanız böyle bir sorun olmaz.

örnek:

-selmacığım ayıptır sorması sen bakiremisin?
-hayır değilim muratcığım.
-peki evlenmeyelim ozaman
-yine de her şey için teşekkürler.

ya da

-selmacığım ayıptır sorması sen bakiremisin?
-tabiki bakireyim muratcığım o nasıl soru öyle.
-benimle evlenirmisin?
-tabi ki seni çılgın şey:).

25 yaşındaki gence amca diyen piç kuruları

25 yaşındaki kızlara abla derken içleri sızlar ama.
geleceğin ibnetorları.

tanrıya ben seni sevmedim sana taptım ulan demek

lanlı lunlu konuşmak tehlikeli olabilir. sakinliği korumak en iyisidir.

memesini görmediği kızla evlenen erkek

o memeyi ilk gören kişi olacağını sanar . oysa çok fena yanılıyordur.

güzel olduğu halde ben çirkinim diyen kız

telkin yoluyla kişiyi bir süre sonra çirkin olduğuna ikna eder.

zall ile buluşuyoruz istanbul zirvesi

zall'ın "twitter zarar ediyor, biz kar ediyoruz" dedikten sonra hain adam kahkahası attığı zirve.