bugün

avrupalılar osmanlıyı sahiplenmek için osmanlıyı kuran aile/hanedan türkleşmiş grek-slav kökenli iddiası bizim davar tatlı su türkçüleri ile yeni yetme ateistler "torklok yoşomomoş ki" diyor

ulan elin yunanı,bulgarı kendisini çüküp,çüküp çoğaltan osmanlıyı "tamam bizi yendiler de onlar da bizim gibi hint-avrupalı yeaaa" diyor elin farsı,taciki osmanlı ailesi irani kökenden geliyor diye bir tarafını yırtıyor arnavut,moğol ayrı sahip çıkıyor bir bunlar osmanlı çok rerorö

peki sayın denyolar madem osmanlı türklük konusunda pek zayıf neden biz gidersek yerime yedek olarak bu hanedan geçsin diye kırımlı-tatar ailesini yedek koymuş amk ben türklük değil de araplığa önem verseydim yerime zibilyon tane arap aşiretinden birini bırakırdım mesela suud ailesi ama arap(!) osmanlı ne hikmetse kırım tatarlarını yerine yedek bırakıyor.
Başlık şunları tanımlarken
(#38480605)

He canım osmanlı yunan kültürü yaşattığı için soyunu oğuz kağan a bağlamış

Birde şu tipler var
(#38480616)

He amk kimse türk değıl amına kodumun ülkesinde keyfine türküz deyip türkçe konuşmuşlar bu halkın ataları.
Troll başlıkları engelle.
Oğuz kağanı geçtim bu yunan ailesi ne diye yerine tatar ailesini yedek bırakmış

Soyu da oğuz boyları>bozokoğulları>kayı boyu>karakeçili aşireti

Erhan afyoncu,ilber ortaylı ile sabittir.
Tarihini batıdan öğrenen avrupaperestlerin inandığı hede. Dünyada kendi tarihini bu kadar yerin dibine sokmaya çalışan başka bir millet var mı merak ediyorum. Ki bu beğenmedikleri de koskoca asırlar boyu hüküm sürmüş osmanlı imparatorluğu. Avrupalı tarihçiler anlatıyor bizimkilerde dinliyor. Evet.
ilk entry kafa karıştıran başlıktır..

şimdi ilk entry sahibi başlıgı açan herif mi? yazmış ki siz niye böyle şeyler uyduruyorsunuz, ecdadınızı karalıyrosunuz bakın iranlılar bile osmanlı iranı kökenliydi diyip osmanlıya sahip çıkarlar..

ben zaten osmanlıya sahip çıkyorum da bu arakdaşı anlayamadım burda osmanlıya sahip çıkmak yok aksine osmanlıyı irani bir ülke olarak göstermek var.. yani başlıktaki aynı amaç.

tabi ben kınamıyorum bunu bu başlıktaki ana düşünce bir nebze mantıklıdır.. bizim yapamadıgımızı yapmış demek ki osmanlılara yıllarca.

biz ne diyoruz kürtler türklerin bir boyudur dag kart kürtüdür biz degilde malum zihniyet diyor bunu...

siz kürt olsanız buna sinirlenmez misiniz..

niye kürtler türklerin bir boyudur dagda yaşadıkları için kart kürt denilmiştir onlara.. aynısı türklerin başına gelse misal türkler kürtlerin bir boyu dense sinirlenmez mi tüm türkler..

hani deniyor ya kızılderililer türktür diye, ya türkler kızılderiliyse ne olacak..

şunları aşamadık gittik.. nasıl siz ata diye bir ırkın gösterilmemsinden hoşlanmıyorsanız aynısını bir başkasına yapmayın..