bugün

japonya'da honşu adasında bulunan kent.
demir çelik, dokuma, kimyasal madde ve elektrik üretme gibi sanayi dallarında gelişmiştir.
22 haziran 2002 senegal turkiye macinin oynanıp ilhan mansizin altın golü atıp turkiyeyi sokaklara döktüğü maçın oynandığı şehir
2007 dünya atletizm şampiyonası'nın gerçekleştirildiği mekandır.
japonlara önyargıyla yaklaşan insanların gidip görmesi gereken şehirdir. çekik gözlü olmaları, garip yaşam tarzları japonları her zaman apayrı insanlar olarak görmemize sebep olmuştur. ben bilmiyorum, yani kültür olarak aslında benzeşiyoruz bile; çinli pisliklerin yanında da gayet temiz ve iyi insanlar. ama nedendir bilmem, bir garip bakılır hep bunlara. fekat japon insanını sevmek için gitmeye gerek yoktur, osaka'nın fotoğrafı bile yeterlidir.

istanbul'un intizamlı olanıdır, harika bir şehirdir, gidip yaşanılasıdır.
nagai stadı'nın bulunduğu şehir, 2002 dünya kupası'nda rengarenk tribün koltuklarıyla dikkat çeken bir staddı.
(bkz: gamba osaka)
kız arkadaşım yüzünden yaşamak zorunda olduğum şehir. bu kadar pahalı şehirde yaşayacak adam mıyım lan ben? diye soruyorum arada kendime. yok abicim burada harcadoğım her yen bana çok koydu ve koyacak.
bulmacalardaki fix japonyada bir şehir sorusunun cevabıdır.
birkaç ay sonra gideceğim yer 2 senedir part time işte çalışıyorum gitmek için daha kötüleyeni görmedim güzel yere benziyor
şuan adını hatırlayamadığım görkemli bir deniz altı müzesine sahip şehir. yapı katman katman olup tüm deniz ve okyanusların derinliklerine göre deniz canlıları sergilenmektedir. görülmesi gereken bir yer.
ikidir dünya şampiyonasına katılan ve ikidir ve d gurunda bulunan türkiye bayan voleybol mailli takımının ikamet ettiği yer.
18 milyon nüfusa sahip devasa şehir.
tokyo ankara ise osaka istanbul benzetmesi. japonyanın eski baskenti.
Japonyanın eski başkenti olmayan ancak yiyecek başkenti olarak anılan şehiridir. Minimum iki maksimum umut ediyorum ki Allah ne verdiyse yaşayacağım şehirdir. Nisandan sonra doyduğum yer olacaktır.
tokyodan sonra japonyanın en yoğun ve kalabalık şehirlerinden birisi. ticaret ve eğlencenin ateşi de hiç sönmez.
genelde "monopoly" tarzı kutu oyunlarından tanıdığımız bu şehir ülkenin ticari merkeziydi. nüfusu 2015'te 2.6 milyon olarak kayda geçmiştir.