bugün

oruç bozmak sağlık açısından bakılınca ölümden bilen kurtardığını görebiliriz.
(bkz: önce sağlık)
sevişmek ve şarap içmek de sağlık açısından iyi sonuç verir hatta marihuana* da. Nasıl bu tip şeyler sağlık için yapılmıyorsa oruç tutmak da bunun için yapılmamalıdır. Rahat bırakın insanları kim ne tutuyosa tutsun kim ne içiyosa içsin kim neresine ne sokuyorsa da soksun.

(bkz: Sağlığım yerinde değil haydar gel sevişelim)
oruç tuttan sağlıklıdır falan derlar yaa bok öyledir. düşünün efenim gece 4 te bir insan yemek yiyor sonra 14-15 saat aç susuz kalıyor. vücut dengesi felç oluyor.
hem çoğu insan orucu yatarak tutuyor. boz daha iyi arkadaşım. hem hastasın ne işin var senin oruçla . oruçta neymiş anlamıyorum. git birini doyur.neden aç kalıyor bu insalar yahu .
ruh sağlığı açısından kesin olan yargıdır. beden sağlığını bilemem. doktorlar sağlıklı diyor diye epey propaganda yaptı.

ha evet hastayım. mesela benim mide hasta. senenin toplasan 7 ayını ilaç alarak zor bela idare ediyorum. o illet başlayınca korkup oruç da tutmamıştım bir kaç sefer. sonra dedim ki, oruç değilken de ağrıyor bu meret, bari tutayım. oruçluyken bir kez midem ağrıdı şimdiye kadar. elhamdülillah ramazan sayesinde son 6 gündür yine unuttum o ağrıyı.

ki allah, açlıktan öl dese ölür müminler. kimin verdiği canı kimden esirgiyorsun ay gişi?
yanlış önerme. orucu bozmayınca aşağıdaki gibi sonuç veriyor.

"bu yazarı 30 saniye içinde birden fazla eksi oylama"