bugün

yaygın bir uygulamadır. hasta ve yaşlılar için kabul edilebilir olsa da gücü kuvveti yerinde olan insanların normal günlük hayatına devam etmesi efdaldir.
Oruç tuttuğunu sanan tiplerin yaptığıdır. Evet.
caiz olmamakla birlikte, bir yandan da hiç tutmamaktan iyidir.
Milletin bir özeline karışmaduğınız kalmıştı. Sizene kardeşim. Sevabı veya günahı beraber mi bölüşeceksiniz? Siz bakın kendinize millet ne yaparsa yapsın.
şu sıralarda kişilerin sıkça gerçekleştirdiği iftarda kalkma eylemi .
Az önce uyanık bir ümstad tarafından gerçekleştirilen olay. Cakaaaaal.
Müslümanların bulduğu en işe yarar şey.
görsel
https://scontent-frx5-1.x...690b34cdd&oe=5B99F1A9
ayağa kalkıp açlıktan, susuzluktan, sigarasızlıktan sağa sola salça olacağına uykuya tutturmak daha mantıklıdır. en azından uyusun kalkmasın o yataktan da insanlar acaba bi haltlar yiyecek mi diye tedirgin olmasın.
bkz:babam.
kuzenim bu.

ama şöyle bir şey adam gece çalışıyor. haliyle gündüz uyuyor. acaba caiz mi lan dinen.
(bkz: orucu sözlüğe tuturmak).
Teşekkürler sözlük.
bu taktiği uygulamak için sahura kadar sözlükte falan vakit öldürten şeydir.
kuzenimin yaptığı eylem.

dün sabah 6 da çıktım evden, akşam 5 gibi geldim. bizim porsuk hâlâ uyuyor. iftara yemek felan yaptım, saat 8'e alarm kurmuş. uyandı aynen mod şu;

"kanka ne yesek yeaağğğ"

iftardan sonra hatırlat çok güzel fantezilerim var sana dedim. keza bugün de tutmadı. sebebi de zorlanmakmış. la pezevenk, 1 gün tuttun onuda uykuya tutturdun. ne yorulması.

sahur yapma lan o zaman diyip tartıştım. te allam ya.

(bkz: allahım sabır ver sikicem belasını)
Mantıklıdır. Hanginiz oruç tutarken birinin arkasından konuşmuyorsunuz, ufak da olsa günah işlemiyorsunuz? Herkes işliyor günah. Adam oruçlu ama ağzından küfür eksik olmuyor. Oruçluyum diye geçiniyor. Diğeri milletle alay ediyor, arkasından konuşuyor. Biri dedikodu yapıyor. Kimse kusura bakmasın da uyuyabilen, fırsatı olan uyusun. Çünkü uyurken günah işlemiyorsunuz en azından. Zaman da çabuk geçiyor. Bununla ilgili tv programlarında hocalara sorulan sorularda da hepsi sakıncası yok diyor.
vekaleten oruç.
Normal bir işi olan insanların sadece hafta sonu tecrübe edebilecekleri keyif.
Musluman yaftasina maruz kalan baska bir muslumandir.

Muslumanlar genel olarak Boyle, tanrilarinin yerine karar verip bayilirlar birilerini yermeye. Beynini kiriltmek orucunu bozmuyor mu?

Not: ateistim.
son kez kullanılacak olan yöntem.

2018 ve sonrası ramazanlar artık sıcak ve kurak aylarda olmayacak.
Oruç tutmayıp saygı bekleyenlerin tutanlara saygı duymamasını gösteren başlıktır. Ulan özgürlük sadece sizin için mi ? isteyen istediği şekilde davranır. Kronik kafaların özgürlük anlayışına hayranım.
Benim anlamadığım size ne amına koyayım?
Yani insanların ibadet tarzları veya kişisel tercihlerinden size ne? ister götünü açar, başını kapatır. ister öğlene kadar tutar, öğleden sonra orucunu açar. kısacası kıssası siz mi belirliyorsunuz? Kimsiniz olum siz? Kimin adına bu fetvaları veriyorsunuz? eleştirdiğiniz o yobaz sikiklerden ne farkınız kalıyor?
Tatlı su müslümanlarının işidir. Sorsan oruç tutup bedenini terbiye etmiştir.
Yaz aylarında 18 saat oruçta çoğu kişinin yaptığıdır. O yüzden tutmamak daha mantıklıdır.
Bu aynı şeye benzer;

Ben yatayım ama evim temizlensin, yemeğim pişsin ve hiç yorulmayayım.

Sen yatarsan; yemek pişmez, ev temizlenmez.

Bu durumda nah alırsın sevap.
bu sıcak günlerde en akıllısını yapandır. evet.