bugün

teknik direktör gündüz tekin onay'ın damadı olan eski basketbolcu, buram buram spor fışkıran bir ailenin üyelerinden biri.
türk basketbolunun yetiştirdiği en önemli oyun kuruculardan biridir. müthiş bir oyun zekası ve asist sezgisi vardır. oyun temposunu ayarlama konusunda eşsiz bir yetenektir.
basketbolun oğuz çetin , i , cüneyt tanman ı, ertuğrul sağlamı, şenol güneş i.
ayrıca milli maçlarda attığı isabetli üçlükler ve beyefendiliğiyle de hatırlanan eski milli basketbolcumuz.
galatasaray'da yetişmiş olan, basketbol hayatının son dönemlerindede galatasaray'da görev yapmış olan basketçi. görev yaptığı süreçte yönetimin basketbola ilgisizliği karşısında 2 kez basketbolu bıraktığını açıklayıp sonradan vazgeçmiştir. galatasaray liseli'dir bildiğim kadarıyla.
1967 erzurum doğumlu olan efsane guard. sırasıyla Ortaköy, Eczacıbaşı, Paşabahçe, Fenerbahçe takımlarında oynadıktan sonra 1993 yılında ülkerspor'a transfer olmuştur. burda çeşitli başarılar elde ettikten sonra 1997 yılında galatasaray'a transfer olmustur. 101 kez milli formayı giymiştir. 1993, 1995, 1997, 2001 yıllarında Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Türk Milli Takımı'nın oyun kurucusu olarak görev yapmıştır.
şuan basketbol genç milli takımımızda antrenörlük yapmaktadır.
geçtiğimiz günlerde ailesinden biri kalp krizi geçirdi ve onu ziyarete gittiğinde sekiz aydır görüşemediklerini söyledi. çok çalışıyormuş çok.
ülkerspor'da oynarken takım her sete yerleştiğinde saçını tutan kişiydi. zannediyorum tek bir hücum organizasyonları vardı ama gene de bunu işaret etme gereği duyuyordu.
geçen sene 2.ligde ışıkspor'u çalıştırdıktan sonra, bu sene başında Antalya Büyükşehir Belediyesi antrenörlüğüne getirilmiş, bu takımı beko basketbol liginde üst sıralara taşımak için çalışmakta olan antrenördür. türk basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı oyun kurucularından biri olduğu su götürmez bir gerçek, bakalım antrenörlük kariyeri de oyunculuk kariyeri kadar başarılı olacak mı?
aynı zamanda, Ümit Milli Erkek Basketbol Takımı baş Antrenörüdür.
Antalya BüyükŞehir Belediyesi basketbol takımı antrenörlüğünden dün itibariyle istifa eden, yetenekli, yakışıklı basketbol adamıdır...Allah yardımcısı olsun diyorum.
murat özyer'den boşalan galatasaray cafe crown antrenör koltuğuna oturtulcağına yönelik iddiaları dolaşan büyük, basketbol adamı. umarım bu iddialar gerçektir ve basket takımımızın başında eski kaptanımızı görürz.
geçtiğimiz günlerde bizzat bizim blog'a röportaj vermiştir kendileri...

tanjevic, milli takım, mehmet okur, banvit, nba ile nasıl tanıştığı hakkındaki sorulara gayet içten cevaplar vermiş ve on numara bir adam olduğunu hal hareket tavırları ile göstermiştir... ahanda bu da link;

http://yirmi4saniye.blogs...k-roportaj-orhun-ene.html
eneee orhun lan! orhun laaan napıyon? gol atcan mı potaya, orhun lan gerçek orhun..

diyaloğu bu olan eski basketer. tanımı da budur *
galatasaray 'da oynarken takımın adeta bülent korkmaz 'ıydı. şimdilerdeyse adı milli takımla gündemde. yaklaşık 10 gün içinde milli takımın yeni antranörü olarak açıklanacağını bekliyoruz. haberler o yönde.
12 dev adamın yeni patronu, milli takımın yeni koçu. (bkz: hayırlı olsun)
basketbol milli takım baş antrenörlüğüne getirilmiş efsane basketbolcu. http://www.facebook.com/orhunene hayran sayfasında eşininde katıldığını görmek beni şaşırtmış ve sevindirmiştir efendim. (bkz: mütevazi sporcu)
baba yüzlü, tatlı adam. bir zamanların süper basketbolcusu, şimdinin başarılı antrenörü.
tek kelime ile yetersiz bir coach.

en azından türk milli takımı için.

bu kaçıncı maçtır izliyorum takımı, arkadaş enes kanter gibi bir adam için bir tane hücum seti çizilmez mi yahu.
bizim fırat'ın babası olsaymış keşke. soyadı cuk otururdu..

- eneee babam gelmiş.
2011 avrupa basketbol şampiyonası kadrosuna furkan aldemir yerine izzet türkyılmaz'ı almasıyla moral bozan koç. portekiz'i yenmemiz normal ama attığımız sayı da azdır efendim. portekiz'e 90 sayıdan aşağı atmamamız gerekirdi. asıl ispanya karşısında görebileceğimiz koçtur. haydi hayırlısı.
medya ve kendini bilmezler tarafından "işten anlamaz" olarak gösterilen koçtur.
tam destek verilmesi gerekendir, biz tanjevic'e tahammül ettik; kendi çocuğumuzu harcatmayız.
arkandayız koç.
tanjevic in o yaşıbna rağmen kenarda gösterdiği sinerjiyi göstermeyen genç koç. türk milli takımı antrenörünün hangi branş olursa olsun kenarda kendini parçalaması gerekir halbuki.
dünya ikincisi bir milli takımın başında olmayı haketmeyen koç.
polonya maçını kenarda izleyerek euro 2011 de erken eve dönmemizin baş mimarıdır. tanjevic ten hiç bir şey öğrenemediğini kanıtlamıştır.