christopher nolan'ın yeni filminin adı.
Christopher Nolan'ın yeni filmi. tenet yarattığı beklentiyi karşılama konusunda büyük bir fiyasko oldu, bari bununla toparlansın biraz nolan.

2. dünya savaşını konu alacak filmin vizyon tarihi de şimdiden belli. bir değişiklik olmaz ise 23 temmuz 2023 günü vizyonda olacak imiş. yanlış yazmadım, evet iki bin yirmi üç yılında vizyonda olacak.

başrolde kemikli yüz denince akla gelen ilk aktör olan Cillian Murphy olacak imiş.
2023'ün En iyi Filmi Olmaya Şimdiden Aday: Christopher Nolan’ın Yeni Filmi .
Nolan ın kadrosu çok sağlam filmi.

https://www.imdb.com/title/tt15398776/
masum sivil insanlara dünyada cehennemi yaşatan bir yahudinin gerçek hikayesi.

görsel
Atom Bombasının Babası' olarak tanımlanan atom bilgini Robert Oppenheimer, hidrojen bombasının üretimini engellemekle ve devletin çıkarlarını gözetmemiş olmakla suçlanarak,hakkında soruşturma açılmış ve soruşturma komisyonu 12 Nisan 1954'te sorguya başlamıştır.
5 dakikadır link arıyorum ama daha film vizyona girmemiş...
bütün dünya bu filmden bahsediyor. 21 temmuz'da gösterime girecek ama uzun zamandır bir Matrix edasıyla sunuluyor.

ya çok büyük bir pr çalışması ya da efsane bir film yolda...
Barbie ile aynı gün olması şansını düşürüyor.
--spoiler--
barbie ile aynı gün olması şansını düşürüyor.
--spoiler--

iki farklı tür hem de çok farklı tür filmler.

etkilemez.
Peaky blinders'ta ünü zirveye çıkan cillian murphy için bile izlenebilitesi olan film.
japonların en sevdiği adam.
henüz izlemediğim film şüphesiz..
Tasarladığı atom bombasıyla Milyonlarca masum insanın ölümünden sorumlu olan birisinin filmini izlemekte ne bileyim...

Gerçek hayatta Kesin vicdan azabından ölmüştür....

Allah cezasını versin inşallah.
Sandıkları terk etmeyin dediler, ilk defa işe yaradığını gördük.

Barbie'yi geçmiştir.
Nolan'ın başyapıtıdır. baştan sonra olay örgüsünü kendi stilinde ele almış. 2. dünya savaşındaki bilimsel atılımlara ve J. Robert Oppenheimer'a aşina değilseniz araştırma yaparak gitmenizi öneririm. filmde ziyadesiyle karakter var. kadro hakkında yorum yapmaya gerek bile yok zaten. figüranına kadar herkes rüştünü ispat etmiş yıldızlar. Gary Oldman'in ne afişlerde ne de tanıtımlarda isminin geçmemesi Nolan'ın yaşananlara karşı bakış açısını gösteriyor diye düşünüyorum.
"can you hear the music" başarılı ve o sahnelere uygun bir soundtrack olmuş fakat diyorum ki acaba Hans Zimmer bir el mi atsaydı?
Gayet güzel film. 3,5 saat ama hiç sıkmıyor hele patlama sahnesine doğru o heyecanı yaşatıyor. Gerilim aksiyon tarzı bir film. Bir dakka bile duraklama yok neredeyse. Bence fırsatınız varsa sinemada izleyin. Tabi ki konuya kel alaka biriyseniz sıkılabilirsiniz.
Barbie ile bunun adını duymaktan fenalık geldi artık yeter la.
Yani gayet iyi ve bir çok yönü ile de aşırı üzerine düşülmüş ve her detayı ince işçilik...
Ama bir o kadarda şişirilmiştir. Film ekibi tarafından değil bu arada, doğrudan izleyicisi tarafından. Tamam anladık abicim vizyona gireli ne kadar oldu salın lan şu filmi artık! Nolan amcadan bile bıktırdılar yeminlen!
Klasik Nolan pazarlaması film, yeter artık ismini duymaktan bıktık artık,kısaca izlemeyenler için,filmin kısaca özeti şöyledir keşke atom bombasını bulmasaydımda, tek ellerim kırılsaydı filmidir.
gitmeyi istediğim ama bir türlü gidemediğim film.

ayrıca bir de heisenberg'in filmini istiyorum ben. o da yapılsın.
Sevgili zall sözüm meclisten dışarı tosunum ama vallahi kusucam. filmi yöneten nolan amca bile ekşi de bu kadar başlık açmamıştır şuna.
Sözlük yanarken zall saçını tarıyo…
Karı kız düşer diye bilimsel olmaya çalışmak.
rami malek in figüran rolünde olduğu bir film düşünün. öyle bir film. film gibi film.