bugün

Merter'in sokaklarında önümdeki ford'un arkasında yazan cümle . Tam olmasa da anlamı aynı acep baya yardı beni

http://i0909.hizliresim.com/2009/9/27/3183.jpg
beni sadece tanrı yargılayabilir anlamına gelen ingilzce cümle. 2pac'in mükemmel şarkılarından biridir.
en iyi şarkılarından biridir.

ntro: 2Pac

Beni sadece Tanrı yargılayabilir, doğru mu?
[synth ses] Beni şimdi sadece Tanrı yargılayabilir
Sadece Tanrı bebek, başka kimse değil, kimse
Diğer *rospu çocukları işime karışmayın

[2Pac]
Belki de gerçeklere gözüm kapalıydı, sırtımdan bıçaklandım
Kendi arkadaşlarıma güvenemedim, bir grup pislikten başka bişey değil
Başaracak mıyım, ot yüzünden paranoyağım
Hokus pokus yapıp odaklanmaya çalışıyom ama göremiyorum
Ve aklımın içinde hapiste yatan kör biriyim
Geleceğime bakıyorum çünkü geçmiş geride kaldı
Sahip olduklarım için savaşmak bir suç mu?
Herkes ölüyor, söyleyin bana denemenin yararı ne
Doğumumdan beri kıstırıldım, tedbirliyim, çünkü bela okunmuş bana
Ve devamlı ailemi cenaze aracındayken düşlüyorum
Korkmam gerekenin beyaz adamlar olduğunu söylüyorlar
Ama, burdaki cinayetleri işleyen hep benim ırkım
Yalan söyleyemem, diğer taraf için hiç sevgim yok
Kalplerindeki kıskançlık, ölmemi istettirdi
Oh Tanrım, söyle bana ne için yaşıyorum
Herkes ölüyor bu yüzden ben de ölmek istiyorum
Ve tüm hatıralarım siyah arkadaşlarım kanarken
ve herkes yas tutarken, ama hala kimsenin umrunda değil
Düşüncelerini toparla, karışıma katılma
Çünkü medya kirli dolaplarla dolu
Beni sadece Tanrı yargılayabilir

Koro: 2Pac

[synth ses] Beni sadece Tanrı yargılayabilir
Bu doğru bebek, evet bebek
[synth ses] Sadece Tanrı
Hahahahahahahaha
[synth + Pac] Beni sadece Tanrı yargılayabilir, sadece Tanrı yargılayabilir
[synth devam] Sadece Tanrı
Beni sadece Tanrı yargılayabilir
kıvanç tatlıtuğun koluna yaptırdığı dövmede yazan yazıdır. only Allah can judge me yazdırmıştır zat-ı muhteremleri.
söz olarak güzel bir manası vardır. sürekli hayatımıza karışıp bizi yargılayanlara verilecek güzel bir cevaptır.
aşk-ı memnu'yu mehlül soyunurken bilhassa dondurup çok izlemişimdir ama bitter'le sevişirkenki sahnelerinde dahi (ki orda göt göbek belliydi) göremedim bu dövmeyi..offf napcam ben şimdi kızııııım yhaaaa..

ahahaha teoride şık laf da , adam öldür bakalım sen kim seni yargılıyo? allah'tan önce yargıç amca..
her yerde görüyorum, bir şekilde dillere pelesenk olmuş. kim getirdiyse.
hayat felsefesidir.
(bkz: tehlikeli anda gayri ihtiyari allah diyen ateist)
hakim karşısında demenin göt isteyeceği cümle. kolunda bu dövme; el pençe divan, süklüm püklüm durursun valla cübbeli yargıç hocanın karşısında. *
özenti gençliğin pek sevdiği dövme hedesi.
yalan olan önerme... doğrusu için;

http://www.facebook.com/h...37528270&id=604663741
tupac'ın efsane şarkılarından birisi (bkz: tupac) ayrıca bir felsefedir.Arkadaslar dalga geçmiş hakim karsısında söylemek yürek ister filan diye,evet gercekten yürek ister ama tupac'ın orda o sözü söyleme sebebi suçsuz olmasına inanmasıydı ve medyaya da medyanın onu yargılayamayacagını yada kısaca medyanın düşüncelerını sklemediğini sadece tanrının onu yargılayabılecegını ima etti. Bi konu hakkında yorum yapmadan önce araştırmak gerek tabi..
kızılay'ın hayır olsun diye yaptırdığı dövmedir.
her 10 yurdum apaçisinin yedisinde bulunmakta olan dövme. ayrıca dövme yaptıramamış olanlar fotoğraflarına üstün photoshop teknikleriyle yazıyolar bu sözü daha bi havalı stayla oluyor.
beni sadece tanrı yargılar.kesinlikle sadece tanrının yargılayabileceği bir düzene evet diyoruz.
günümüzde apaçilerin hayat felsefesini oluşturan cümle. tamam konsept güzel ama sokaktaki kadına laf atıp " beni sadece tanrı yargılar " demek cahilliğin göstergesidir.
bu cümlenin sonuna "and I don't see him here" diye bir söz eklerseniz, çok pis bir posta koymuş olursunuz.
(bkz: 2pac)
sırf kıyameti şu dövmeyi yaptıranların yargılanması için istiyorum. ulan her üç kişiden birini sadece tanrı yargılayabiliyor.
moda bir dövme, bunu yapan artık neyin kafasındaysa
tümer metin denmiş ama yamulmuyorsam i. mansız'ın türkiye'ye soktuğu bir şey bu. derin felsefik bir şey oluşu da cabası.
aşağı yukarı 1 milyar insanın orasında burasında farklı dillerde yazan dövme.
Standart sol kol dövme yazısı.
Merak ediyorum klişeden sol kol kurumuyor mu. Kurur la yemin ediyorum. Kangren olur kol üzüntüden.
insan dinlerken gözleri yaşarır, boğazı düğümlenir.
bir şizofrenin rahatlıkla söyleyebileceği sözcük öbeği.