bugün

Kesinlikle gördüğüm tanık olduğum en iğrenç senaryolu filmlerden biri olsa da başroldeki Tony Jaa karakterinin dövüş ve akrobasi sanatında aştığının kanıtı. Ben diyorum ki, Bruce lee biraz daha yaşasaydı bu adamdan dayak yerdi ya da bu eleman Tayland'da doğacağına Rusya'da doğmuş olup artistik patinajcı olsa altılı dönüşler filan yapıp altın madalyaların hepsini toplardı. Gerçekten abartmadan söylüyorum, süper dövüş ve kovalama sahneleri var, senaryoda iğrenç derecede kötü. Bir yandan gülmek, bir yandan da vay bee demek için güzel bir film.
bir insanın bu kadar çok diz atabileceğini ya da insanın tam kafasının ortasına dirseğinle vurunca daha bi' estetik dövüşüleceğini bilmezdim bu filmi izlemeden evvel... *
an itibari ile atv'de yayınlana dövüş manyağı film.
(bkz: ing bank)
japon fişi.

bizde ali ata bak diye geçer.
başrolde oynayan tony jaa'nın hiç bir sahnede dublör ya da kamere hilesi kullanmadan bütün hareketleri kendisinin yaptığı aksiyon filmi.
harika dövüş sahnelerini bünyesinde barındıran bunun haricinde pek bir numarası olmayan 2005 yapımı uzakdoğu filmi. başrol'de ki eleman gerçekten dehşet hareketler yapıyor. benim gibi dövüş filmleriyle pek alakası olmayan bir adamı bile hayran bırakmıştır kendine.
an itibariyle ikincisini starda gördüğüm müthiş bir dövüş filmi.
biraz önce izlemeyi bitirdiğim çok güzel bir dövüş filmi. benim gibi küçüklüğünü dövüş filmler izleyerek geçirmiş birisiyseniz bu film tam da size göre.
aslında senaryo o kadar da iyi değil. hatta kötü ama öyle dövüş sahneleri var ve bu dövüş sahneleri öyle estetik ve gerçekçi ki film'in bütün olumsuzluklarını kapatıyor. başroldeki ting denen arkadaş (Tony Jaa) film'De önüne gelen herkesi çok estetik biçimde pataklıyor ve bunu yaparken muay boran (muay thai'nin eski olanı ve daha serti) kullanıyor. insanı hayrete düşüren haraketler yapıyor ve köyünden çalınan kafayı köyüne geri götürüyor. şehirde tanıştığı iki kişiye de yardım ediyor. konusu kısaca bu.
filmin bir diğer artısı da bu iki kişiden bayan olanının inanılmaz tatlı olması. kız bana çok sempatik geldi. sanırım adı ; Pumwaree Yodkamol.
filmin en beğendiğim sahnesi ting'in 3 kişi ile üst üste dövüştüğü ve sonunda her taraftan para atıldığı (gelenek gibi bir şey herhalde) sahneydi. bu sahne müzik olarak da dövüş olarak da görüntü olarak da çok iyiydi.
dövüş filmlerinden hoşlanıyorsanız ve senaryo beklentiniz hat saffada değilse tavsiye ederim.

ek bilgiler :
-tony jaa muay boran'ı 4 yıl boyunca çalışmış bu film için.

-Ajarn Yodthong (büyük bir muay tai hocası) film'De sigara satan biri olarak görünüyor. dövüş sırasında bizim tony "fuck muay tai" diyen herifi pataklarken "doğru yere vurmak adamı mortingen yapar" diyen kişi yani. saygımız sonsuz ama sigara satma be dayı.
türkçesi : kendi sonum.
Başroldeki oyuncu dövüş taktikleriyle beni kendine hayran bırakan filmdir.
beğensem mi, beğenmesem mi filmi. enteresan bir ikilemde bırakıyor insanı.
(bkz: oğlum bak)
Serinin ilk bölümü en iyi olanıdır. Dövüş deyince akla gelen şey.
ilk izlediğimde saçma Uzakdoğu filmlerinden sandım. Fakat dövüş sahneleri o kadar güzel ki. Bir o kadar da gerçekçi. Hayran kaldım vallahi.