bugün

Reklamları Lowe ajans tarafından yapılmaktadır.
diğer deterjan markalarının aksine kirlenmenin güzelliğini överek çok sess getirmiş bir reklam kanpanyasıyla sektöre farklı bi bakış acısı getirip ortalığı şenlendirmiş adını kazımız unilever markası.
avrupa'da persil'in amblemi olan yıldız işaretini türkiye'de reklamlarında ve paketlerin üzerinde kullanan şirket.
kendimi bidim bileli çamaşır yıkamak için kadınların kullandıkları bir deterjan markası. küçükken bunun bilmecesi de vardı.

annesi, keloğlan'ı bakkala göndermiş. Keloğlan ilk önce bir gölden geçmiş sonra dağlardan, sonra başka bir gölden geçerek bakkala varmış ve annesinin istediği şeyi almış. annesi, keloğlan'dan ne istemiş? bilmeceyi sorarken bir yuvarlak çizilir, bu da göl olurdu. dağları anlatmak için büyük m harfi çizilirdi ve yine yuvarlak bir göl çizilirdi. böylece omo yazısı çıkıyordu. cevap da omo'ydu.
bugün itibariyle çanakkale tansaş ta büyük ucuzluğa girmiş deterjan markası. indirim 3 gün sürecekmiş. * *
* omuzla ilgili , omuz anlamına gelen kelime. tabii benim aklıma hemen omo akabinde de çarşaflar geldiği için , sınavda muzdarip olduğum kelime de olmuştur..
garip akımını oluşturan şairlerin isimlerini unutmamak için lise çağlarında oluşturulmuş kısaltma.

orhan veli kanık
melih cevdet anday
oktay rıfat horozcu
ve simdi cagrisimlar;
(bkz: homo) (bkz: homojen) (bkz: emo)
bunun reklamında oynayan kızı kirletmişler.
(bkz: kirlenmek güzeldir)
Çocukların üstünü başını kirletmelerine cesaret veren; anneleri de hoşgörüye davet eden çamaşır detarjanı.
korktukları için ağacın dallarını kıran eblek çocukların oynadığı reklam filminin sahibi ürün. bir yerden yaparken bir yerden bozmak bu olsa gerek.
orman mühendisleri odası'nın kısaltılmış hali.
(bkz: yok omo omo)*
ideatrophy yarışmasının bu seneki markasıdır.
etiyopya'nın güneyindeki bir ırmağın adıdır.
emoların evrim sürecindeki bir sonraki evre.
deterjanın kendisi değildir. jenerik olarak isimlendirilmiş bir markadır. ''omo almaya gidiyorum'' denmez.
benzerleri için ;

(bkz: selpak)
(bkz: pimapen)
görsel
survivor'dan önce yapılan minikler yarışmasını izledim biraz önce. bir reklam vermişler, reklamda tüm lekeleri çıkardık falan diyorlar ama yıkanmış çamaşır olarak gösterdikleri tişörtte bildiğin katlanma izleri var. kimi kandırıyorsunuz siz kamiller?
Son reklamında da Gözümüze itinayla sokulduğu gibi "işin sırrı gülümsemekte"ymiş arkadaşlar. Olur da çamura bulanırsanız, üstünüze Yiyecek/içecek dökerseniz heyecana gerenk yok; hemen oracıkta pisliğin üzerine bi' gülücük atıyorsunuz, hayat bayram oluyor.*
YouTube daki her video da reklamı çıkıyor. Ulan işin garip tarafı nette deterjan falanda aramadım.
ben küçükken içinden 10 tane misket çıkardı. deterjan alınmasını dört gözle bekleyen çocuklardık.
Etiyopya da yasayan bir kabile. Aslinda hepinizin hayatinda bir kez de olsa tv de gordugu bir kabiledir omo.

görsel
görsel
Omo kadinlari.
görsel