bugün

ergenlerimizin kendilerini kaptırdıkları akım. bir numaralı kural ne olursa olsun üzgün duracaksın. sonra gothicliğe kaçmadan siyah giyineceksin, dapdar pantolonlar olmazsa olmaz. dudağında piercing bulunan erkekler ve kızlar makbuldür. ayrıca bu tiplerin tipik fotoğraf çekimi ellerini ağızlarına getirip, gözlerini irice açıp, şaşkınlık ifadesi verilmesidir. katlanılmazdırlar.
kafayı hafif sağa eğip, hayat çok kötü, beni kimse anlamıyor, sivilcelerim de çıktı, sevdiğim beni terk etti konularında şarkı yazma/söyleme akımıdır.
(bkz: emo rock)
"bakkal amca ekmek var mıydı" gibisinden bir ses tonuyla konuşan, "off yaa hayat çok kötüüee" diye mırıldanan, kafayı yana eğip hüzün modunda takılan, sorunları yokken sorunu varmış gibi davranan, saçlarıyla tek gözünü kapatan, ucuz goth imitasyonu bünye; lakin kesinlikle goth değildir.
üzülüp üzülüp duran ilginç güruh.. Kendilerini kesen versiyonları da az değildir.

http://uncyclopedia.org/wiki/Emo
emolar kendilerinin de nedenini bilmedikleri bir şekilde sürekli üzülürler herşeyden nefret ederler,çevresindeki insanlara böcek gibi bakarlar.hep "hayat iğrenç, herşey iğrenç, mutluluk diye bir şey yoktur, aman tanrım çorbam tuzsuz olmuş gidip kendimi öldürmem gerek,kimse beni sevmiyor,ölmek istiyorum " felsefesi ile hareket ederler.hatta "hissedebilmek" için* bileklerini keserler*. ve bu kesikleri punkların ve gothiclerin de taktıkları damalı ya da çizgili bilekliklerle kapatırlar. ama nedense "yanlışlıkla" o bileklik kayıverir kolundan.*

sonuç olarak emo felsefesini anladıktan sonra iyi gider.
http://www.youtube.com/watch?v=W7IxliAPjAk

(bkz: tickle me emo)
halk arasında ilhan mansız modeli olarak bilinen saç modeli yanısıra oje ve ruj gibi her metropol erkeğinin kullandığı araç gereçleri fazlaca kullanan duygusal yaratıkcıklar.
punkların uzatılmış halidir. Biraz metalcilerden, biraz punklardan bişeyler alalım da şöyle ortaya karışık birşeyler yapalım mantığının ürünüdürler.
emo'lar asıl olarak duygusal kişiler olmakla beraber bazı punk insanların " abi onlar gay olmuyor mu? " diye kendi aralarında tartıştıklarını duyabilirsiniz. *
http://youtube.com/watch?v=tPLPdUsFfAs
an itibarı ile makinaya katılmış insanlar topluluğu. saçlar cool, kıyafetler cooool, tarz tamam. hepsi de coooolll beeeee. bu kadar mı cool olunur kardeşim.

http://www.vampirefreaks.com adresinden bahsetmiştir kendileri.
sevilmeyesi insan modelidir. sevilmesinlerdir.
gereksiz organik varlıklardır. boşa oksijen tüketirler. tokatlayasım gelir!
grunge'dan sonra ruhlu müzik akımını bulamayan endüstrinin patlatmaya çalıştığı yeni akımdır.müzikal olarak bi boka benzemezler.yeteneksiz müzisyenlerden oluşmakta ve smashing pumpkins'in başarıyla icra ettiği adore dönemi gothic/emo müziği rezil rüsva etmektedirler.10 yıl sonra geriye dönüp bakıldığında bugünün emoları ve biz* bugünlere lanet edeceğiz.o yüzden kendini kaptıranlara acıyorum...

olayın asıl boyutu tarz/görünüşte yatmakta.piyasa yapamayan gençlerin ilgi çekmek amacıyla yöneldiği akımdır emo.politik ve sanatsal duyarlılıktan yoksundur.üstelik bu durum emotional* punk akımında ilginç bir ironi oluşturmakta..duygusuz bir müziğe duygu yüklemeye çalışmak..aciz bir durum..

kısacası zamanında tarkan diye öldüğümüz günlerden tiksidimiz gibi tiksinecek emolar geçmişlerinden.. (bkz: emolara verilen sanatsal ayar)

önemli not: the killers emo değildir gözümde..müzikleri ve duruşları my chemical romance'e 1000 basar..

yazarın okuyucuya notu: seek and destroy..nihahahaha..

(bkz: emo söktürücü olarak metal müzik)
Bir zamanlar Müslüm gürses'in konserlerinde kendilerini kesen tipler vardı. Sonracığıma alnına müslüm baba yazan bantlar takıp ağlayan kızlar vardı işte onların modern versiyonuna emo diyorlar.
son zamanlarda arttığını düşündüğüm, genelde dar ve renkli pantolonlar-alakasız bodyler giyip buldukları her incik boncuğu takan, ağzını-kaşını-çenesini deldirmeye para bulup karnı aç gezen, saçlarının genelde sol gözlerini kapatıcak modelde şekil veren.. sanki boynundan bir parça almışlarda o yüzden küçük emrah modunda duran, annem babam ayrı dünya nekadar zalim ve kötü diye kendini parçalıyan, gotik havası olup ama ne olduğunu aslında kendide bilmeyen insan modeli.*
hiçbir derdi tasası olmadığı halde elini kolunu jiletleyen, kesik izlerini göstereceğim diye maymuna dönen ve aynı iğrenç piyasa grupları dinleyen dallama gençlik. damalı gençlik. donlarına kadar damalı giyinen gençlik.
(bkz: you are an emo so you must be homo)
gay gibi ibne gibi birsey bunu ben demiyorum yurtdisindakiler oyle diyor. birde bu emolar epey depresif takilirlar.
(bkz: homo)
ne yapalım da dikkat çekelim insanları.
kız versiyonları: daracık bordo, kahverengi, kan kırmızısı, koyu sarı gibi renklerde pantolonlar, soluk renk, üzerine yazılmış çizilmiş converseler, dar ve siyah, üstünde kırık kalp, pembe tabanca, jilet ve oyuncak ayı figürleri bulunan bodyler, gri-bordo-siyah sırt çantaları ve sol gözlerini kapatan, arkadan minicik kuyruk yapılan, mümkünse ufacık bir kurdele takılmış olan şaheser (!) saçlar.
erkek versiyonları: dar, siyah, kıçlarının altına kadar itinayla düşürülmüş pantolonlar, siyah-lacivert-gri-yeşil vans veya converseler, her türlü renkte mümkünse çizgili veya ara renkte, kolları parmaklara kadar çekilmiş bodyler, yüzlerinin 3'te 2'sini kapatan, siyaha boyanmış alakasız alakasız saçlar, üstten seksi (!) bakışlarla çekilen fotoğraflar, kaş piercingleri ve dizleri karına çekip gerçekleştirilen mazlum oturuşlar. * * * * *
rap gibi emo'nun da saçmalıktan öteye gidilemeyeceğini düşündüğüm akım.göze batma, kendi çaplarında tarz olduklarını göstermek ve emo'nun ne olduğunu bilmeden 2-3 bişeyler takıp orasına burasına "aha lan emo oldum" der gibi ortalıkta gezip sonra sağdan soldan emo görüp onlar gibi giyinmeye kuşanmaya çalışıp.tıpkı gta görevinde "mafya olmak" gibi görevlerden ve birtakım sınavlardan geçiyor ve sonunda "emo" oluyor.

(bkz: seni piyasaya sürenin mına koyim)
bencilin tekidir bunlar. hayat sanki sürekli bunlara acı çektiriyor, diğer insanlar gayet mutlu huzurlu yaşarken yaradan tek bunlara acı çektiriyor gibi gelir.ama çektikleri bi bokta yoktur. pesimist görünüp duygu sömürmeye kalkarlar.
ayrıca cinsel ilişkiye de karşıdırlar. bakire doğdum öyle ölücem havasındadır. *
hayatları yalandır kısaca.
eğer ki bu kişiler göz nakline yönlendirilirse organ bağışı olayında ciddi bir problem ortadan kalkmış olur.malum emo karakterler bir tutam saç sebebiyle bir gözlerini hiç kullanmazlar.Ayrıca, insanın aklına acaba filozofun bahsettiği gönül gözüne sahip olmak emoluktan geçiyor da ondan mı ki bunlar tek göze ihtiyaç duymuyor? sorusu da gelmiyor değil hani.
(bkz: düşünüyorum öyleyse varım)
yeni nesil genç insancıkların oluşturduğu bilmem nedir. sanal ortamın, gençlerin beynini allak bullak ettiğini kanıtlar niteliktedir.efenim küpe takmış soluna sağına takmış, saçlarıyla sol gözünü kapatmış, hep depresyondaymış mış mış mış. saçlarıyla sağ gözünü kapatan, dar pantolon değil de şalvar giyen üstüne de siyah değil beyaz giyen, ve gotik değil türk sanat müziği dinleyen ve ne olduğunu bilen gençlere de bir isim bulunacaktır yakında. yok mu işiniz elalemin saçıyla başıyla yok küpesiyle uğraşacak kadar boş musunuz? sanane adam ağlasın sabaha kadar, kessin kolunu, çükünü yaşasın hayatını. ayrıca buraya entry giren kişilerin özenti metalci, ya da ne oldukları bilinmeyen kişiler oldukları ne malumdur. bunlar hep facebook yüzünden. ne alakası var aq ama eski arkadaşlarımı bulacam amacıyla facebook ta sürten profilden marjinal bir poz veren ve ben benim anlatmaya gerek yok yazan, maksadı kız ya da erkek tavlamaktan başka birşey olmayan kalitesiz kişiler de emodur.
emoymuş. ulan bırakın bu dış görünüş saplantısını.belki siz yaptınız bu adamları böyle depresyondalar! önyargı yapmak moda olmuş, hep bi ayar verme amacı...

(bkz: herkes kendi önünden yesin)

(bkz: haydi hayırlı traşlar)
punk metal karışımı gerzek bir yeni müzik türü emotion'ın dinleyicilerine verilen isim. emo olmak için, damalı pantolon, bileklik ve çantalara ihtiyacınız var. bir de vans ayakkabı giyerseniz tam süper olur efenim, converse yada. sonracığıma kızlar saçlarınızı mutlaka siyaha boyuyorsunuz, vallahi darılırım. ucuna böyle şirin tokalar takıcaksınız saçınızın, bol kabartılmış olacak ayrıca. erkekler siz de spreyle şekil vereceksiniz. ve unutmayın, hayat çok kötü, herkes sizden nefret ediyor, acıların çocuğusunuz. ve son olarak jiletle bir güzel kollarımızı kesiyoruuuz. kesikler görünecek şekilde giyinip istiklal caddesine çıkıyoruz. tebrikler! artık siz de bir emo oldunuz!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar