bugün

" sen hiç kansere yakalanmış kötü birini gördün mü yada duydun mu ? kanser, iyi insanların hastalığıdır. hiç kimse için dilenmeyecek kadar inanması zor, amansız bir hastalıktır. ve buna acımasızca, sevinircesine tepki verenler içinse; içinde hayır, umut, sevgi gibi yüce duyguları barındıran hiç bir kanı yoktur insanlar arasında. sence de yazık diil midir onlara ? ne iyi bir insan tanımışlardır, ne de iyi bir insan olabilmişlerdir. " demek istediğim, bu konuya bir daha girmemesini rica ettiğim (annen şu an bunları yaşadığını bilse ne kadar üzülürdü?) , bir an öncesine annesine benim için de sarılmasını dilediğim kardeşim...
insanlıktan nasibini almamış insan görünümlü canlıları insan yerine koymak hata olur.bunu yapma ve üzme kendini.
(bkz: serefsiz eksi oy veren ibne) başlığı altında bir süredir sözlükte öne gelen şahsi kin gütme sonucu birbirini üzme ve kırma yolunda oylamaları protesto etmiştim ama sanırım ki daha bu konuda çook yolumuz var çünkü hala görüyorum okadar çabamızla bir yol bile katetmemişiz hala en değerli ve en hassas konularımızla umarsızca ve acımasızca uğraşıyoruz . çok yazık diyorum daha nekadar bu böyle devam edecek ? keşke enrtye eksi oy veren ortaya çıkıpda serdar ortaç ın bir şarkısında geçen cümle gibi sokaktaki köpek kadar gururlu ol itiraf etse ki edemez onda yürek yok çünkü (bkz: bunu yapan değil insan hayvan dahi olamaz) o yüzden bence bir hiçin yaptıkları için daha fazla çevremizdeki tanıdığımız ve bu yapılanları hiç haketmeyen insanların üzülmesine gerek yok !onların değeri herşeyden çok fazla ben burda kendim ve bunca seveni adına Omayra sen bizim için çok değerlisin ,sözlükte bizde varız ve senin için önemli olan bizim oylarımız entrylerimiz olsun ve canım seni seviyoruz *** * ** *
KENSiNi ÜZMEMESiNi ısrarla istediğim yazar.uzun süre yazdığı entryleri okudum çok beğendim ama bir türlü konuşmak nasib olmadı.derken kendisine açılan bir başlıkta onun adına entry yazdım müsadesiyle.işte olmuştu tanışmıştık ama yine konuşamıyorduk * ilk okuduğumda annesi adına yazdığı entryi kahroldum kendimi yerine koymaya çalıştım koyamadım ,olmadı.sonra onu düşündüm sıcaklığını evet tanımıyordum o zaman ama yazdıklarından anlamıştım neşesini,saygısını hala daha tanımıyorum aslında.
kısacası hiç üzülmesin diyorum.sözlüğü de hayatın bir parçası SAYARSAK burada da her çeşit insan olacak.kafaya takmamak lazım bu tabi ki aman oylayan oylasın demek değil yönetimin(!) de buna bir el atması gerek artık...
sözlükte son zamanlarda yaşanan olaylardan yola çıkarak örnekleme yaparken, kendisinin ismini de istemeden kullanmış olduğum, bu sebeple yanlış anlaşıldığıma inandığım yazardır.
komik bir şey yazayım istediğim ama, yazısını okuduktan sonra, bu cümleyi bile tamamlayacak kelimelerin aklıma gelmemsi sebebiyle, üzülme diyebileceğim, eski arkadaşım...
az önce kendi beyanıyla, bu gece herkes onu tatile gidiyo sanarken aslında mertcan'a* kaçacağını ağzından kaçırmış uuser.
az önce stajını tamamlamış, hepten mezun uuser'dir... * * *
* az önce stajyerliği bitmiş olup sağ salim defterinide imzalatmış ve mutlu bir uuserdır kendisine tatil boyunca huzur mutluluk diler ,hiçbirşeyi kafasına takmamasını heryerde serbestçe *dolaşabileceğini söylemek istediğim çok sevdiğim canım dır*
(bkz: siz orda çalışıyonuz mu)
alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste demek istedğim yazardır. hatta dur diyim.
"alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste"
neyse hadi yine de iyi tatiller diyim.. stajı da bitmiş bu arada, hayırlı ola.
(bkz: hayırsız)**
*kızgın kumlardan serin sulara atlamak isterken deniz suyu sıcaklığının yüksek çıkmasından şikayet eden uuser. neymiş hamam suyu gibiymiş yani buldu da bunuyor galiba. keyfi gayet yerinde ama bu sözlükte onu özleyenler var o da bunu biliyor zaten ve fazla uzatmadan cuma akşamı aramızda olacakmış.
kumların ve suların azizliğine uğramış, serin kumlardan kızgın sulara atlamaya cesaret edememiş, şirin tatil beldesinde caaaanım tatili, anne yemeklerini bırakıp kendini uzuun ve şehirlerarası otobüste bisküvi ve meşrubat içerken bulmuş, entry ve sol frame canavarıdır.
29 temmuz 2006 msn zirvesinde durmadan konuşmaya çalışan ama bir türlü söz hakkı verilmeyen,ismini ezberlememizin bile saatleri aldığı an itibariyle zirvede hala söz almak için çırpınan şahsiyet.**
kendisiyle beraber 18 yaş altı zirvesine katılarak zirveyi çekip çevireceğimiz kişidir.***
şu an itibariyle beni dumur deryalarına salan,hayatımızın parallelik noktasında sınır tanımadığı insan.iki üniversite okumak,birinde okulun diğerinde bölümün aynı olması ve hatta eski ve yeni içtiğimiz sigaralara varana kadar daha bir sürü ayrıntı ve paralel hayatlar.bacım geyiğiyle başlayan hacımla devam eden sohbette bir nevi kardeş korumasına aldığım kocamaaan kız çocuğu.
verdiği yerinde ayarlarla takdir toplayan yazar.* *
sevilen bir sozluk yazarı* ayrıca böle bi' acayip bi insan, muhabbet etmeye basladın mı bırakamıyosun
(bkz: dikkat bagımlılık yapar)
(bkz: seni kendime sakladım) *
"yettim biraz bekle" demek istediğim eski yazar.
berkcan'ın yasaklamasıyla bir süreliğine sözlüğe giremeyecek yazardır. mecburi otisabi'dir.
sözlüğe uzuuun bir süre ara veren, ara verirken de son entrysini bana giren dost. 5000. entrymin sahibi..
ayrıca stajyerliği bitmesine rağmen evde yatış pozisyonunda, tatil üstüne tatil yapıyordur, burdan yetkililere* sesleniyorum, yüz vermeyin bu kadar.
yaşım hakkında spekülasyonlar yaratan yazardır. aslında 32 olmama rağmen kendisini 20lik çıtırım diye keklemişimdir.*
bir süreliğine sözlükten uzak kalmak istediğini belirtmiş yazardır. yalnız kendisi bu "uzaklık" olayını biraz fazla abartarak şu sıralar ciddi ciddi avustralya'ya gitme planları yapmaktadır.**