bugün

Herif gelmiş 26 yaşına. Hala kendini geliştirmesini bekleyen öküzler var. Adamdaki kapasite bu yapacak birşey yok. Şu anda beşiktaş takımının kadrosu mütevazı olduğu için forma şansı bulabiliyor. Simao sabrosa, quaresma,marcus münch, deli ıbrahim gibi oyuncular varken Olcay olsa olsa kaliteli yedek olur. Şu anki durumda da tek alternatifi kerim frei, onunda olcaydan pek farkı yok gibi.
bir olcay şahan bir de veli kavlak,bu ikisinin iyi mi yoksa kötü mü oyuncu olduğunu bir beşiktaşlı olarak hala çözemedim.
türkiye'nin ve bjk'nin 10 numarası.

hangi başarısından ve hangi özelliğinden ötürü 10 numara verildiği merak konusu.

bir bjk'li olarak iddia ederim ki, bjk'den gönderilse değil 10 numara 3'ü bile vermezler.
son maçta milli takımın sol bekini çarşıya gönderip, yine milli takımın kalecisi ile önce tavla oynayıp takımı volkanın koltuk altına soktuktan sonra meşin yuvarlağı ağlara gönderen sen neymişsin be topçusu.
sonrada niye milli takım başaralı olmuyor diye sorarlar.
ee senin sol bekin çarşıya giderse, kalecin tavlada yenilirse dünya kupasında ne işin var. oturun biraz samba çalışın olcay gibi.*
21 aralık 2013 beşiktaş sb elazığspor maçı'nda fernandes'in bölgesinde oynamıştır ve süper oynamıştır.
ben bu çocuğa alışmaya başladım.20 yıllık beşiktaşlı gibi oynuyor.
21 aralık 2013 beşiktaş sb elazığspor maçında kendi tabiri ile müthiş sol ayağıylan* gol atan topçu. *

https://www.facebook.com/photo.php?v=733484403337429
her röportajinda ayri bi bomba patlatan, son derece iyi niyetli, temiz kalpli ve sempatik futbolcu. röportajlarini cok icten verdigi icin ve standart futbolcu cümleleri kurmadigi icin cok manyak ve samimi oluyor.

son örnegi yarmistir.

"öncelikle stüdyodaki büyüklerimin ellerinden öpüyorum!" diyerek basladigi röportaji, "müthis sol ayagimla yapistirdim" diyerek bitirmistir.
beşiktaş ekonomik krize girmese değil 10 numara 100 numara giyecek adam değildir. evet.
kendisi kayserili bir köylü diye dalga geçilse de çok iyi futbolcudur.

eğer beşiktaş'tan önce gençlerbirliği falan alsa bonservisi 10 milyon euro'dan fenerbahçe'ye satılırdı.
aslında demek istediği; 'sol ayağımla müthiş yapıştırdım'dır.

uzun yıllar avusturyada yaşadığım için oralarda yetişen bizim türk çocuklarının nasıl konuştuğuna binlerce kez şahit olmuşumdur. olcayda onlardan birine denk gelmiş. eşanlamlı kelimelerin ufak nüanslarını bilmedikleri için iyi, hoş, güzel manasında kullanmıştır bence müthiş kelimesini de. yapıştırmak kelimesi de aynen dediğim gibi onun zihninde argo bir kelime değil vurmanın eşanlamlısıdır.

gurvetçilerde olur öyle şeyler.

aslında demek istediği sol ayağımla iyi vurdum.
Adamın dibi dir.
röportajda espriyi patlatmış futbolcu. *
Belki şimdi değil ama bu çocukta beşiktaş'ta efsane olabilecek potansiyel de, takımı ve arkadaşlarını sahiplenme de var.10 tane quaresma'ya değişmem kendisini.Mücadelesi, takımı için önemli maçlarda varını yoğunu vermesi benim için kendisini efsane mertebesine yavaş yavaş çıkartmaktadır.
diğer bir emekçimiz için de benzer görüşlere sahibim.
(bkz: veli kavlak)
olcay şahan ve müthiş sol ayağı için:

https://www.youtube.com/watch?v=kWtaD0J_BLw
kandil tweet'ini sms'den copy paste yapan besiktas'li futbolcu. herif bomba anasini satayim...

https://twitter.com/olcay...status/422292236177784832
7 gol 5 asist ile Almeida'dan sonra Beşik taş'ta skora en çok katkı yapan oyuncudur.Bun rağmen çok bilen taraftarımız kendisini beğenmez o ayrı mesele.
gole yakın oynaması gereken futbolcu. adam yetenek özürlü bir top tepici olmasına rağmen golü çok iyi kokluyor. attığı gollerin çoğu bir sol açık için ders niteliğindedir.

sol kanat oyuncusu olarak fazla yeteneksizdir. çok pas hatası yapar, çok atak öldürür. şayet bu olumsuzlukları olmasaydı bu adam bir efsaneye dönüşebilirdi, lakin bu bizim takımda olmazdı muhtemelen.

kendisine çok salladım, yetenek hususunda görüşlerim hala aynıdır. fakat, bekini kovalayan, orta sahaya yardım götüren ve aynı zamanda bir golcü kadar da gol atan bir adamı çok da yerin dibine sokmamak lazım.

90 dakka hamallık yapıp, kritik noktalarda golü yazan bir adam daha önce izlememiştik. gerçekten çok ilginç bir arkadaşımızdır bu herif.
teknik olarak veli kavlak'tan hallice. maçta 80 dakika göremeyebilirsin de ama golünü atıyor ya da attırıyor.

fm 14'te beşiktaş'ı alır almaz para ederken satılmalı.
bugünkü maçta nal toplatacak reyizdir.
Gassaraya müthüş sol ayağıyla boruyu doseyecek olan besiktasımızın messisidir.
ciddi ciddi tiksindiğim insan modelidir kendisi. yanlış yatırım kesinlikle.
(bkz: Ölü) ah ulan ah .
müttüş sol ayayıynan bir bok yapamamistir dun akşam.
bu adam bile milli takımda oynuyor ya yazık. anadolu kulüplerinde bunun 2 katı adamlar var.