bugün

okuuuuuuul.

Gördüğünüz gibi uzattım.
Okulu cok sevmektir.
en mantıklı askerliği erteleme yöntemlerinden biridir.
yaptığım eylem. okulu dondurdum gerçi ondan oldu.
rektor yalvardı olum bana, uzat la sensiz buraların tadı çıkmaz dedi kabul ettim bende.
mezun olmama aylar kala ciddi ciddi düşünmeye başladığım olay. hiç mezun olasım yok. tabi ki bir gün mezun olucam ama bir yıl daha okuma isteğim mezun olan arkadaşlarımın halini görünce daha da artıyor. iş hayatının bir yere gittiği yok. 65 yaşında emekli oluyoruz. o yaşa kadar yaşayacağımın garantisi bile yok. şu üç günlük dünyada biraz daha hayatın tadına varmak istiyorum . ilk üniversite yıllarımda nefret ettiğim okul şimdi beni hayata bağlayan şey oldu. hala biraz kararsızım. biraz yüreklendirilmeye ihtiyacım var gibi. bu vizelerden sonra bu kritik kararı vermek zorundayım.
Salak olmak gerekir, 4 senelik bölümü 3 senede bitirdiğime göre çalışmadan. Okulu uzatmak yetenektir.
Diplomayı verseler de gitsek durumudur.
cok kötü birseydir.
kesin yapılması gerekir.

bunu okulu 4 senede bitiren biri olarak söylüyorum.

4 erken 5 iyi 6 berbattır beyler bir abi tavsiyesi olarak bunu göz önünde bulundurun.
hayatımda çok hatam oldu ama bu kadar aptallık derecesinde olanını hatırlamıyorum.

bugün neyi değiştirmek istersin desen o aptallıklara dokunmam bile çünkü aralarında çok kıymetli yaşantılar var ve hepsi bir diyet gerektiriyordu.

ama şu okulu şöyle uzatmak tamamen şahsi vurdumduymazlıktı. bugün olsa üniversitenin aynen ilk gününden başlar ve bugünkü ben gibi davranırdım.

okulunuzu uzatmayın gençler. nolacak ya demeyin. üzer hayat.
içinde bulunma ihtimalim bulunan trajik durum.
Neye göre uzuyor bilenler bi yeşillendirse harika olur.
Sali gunu bute kaldigim dort dersi veremezsem yasayacagim olaydir.

O degil de iki dersi ayni saate koymuslar. Neyin kafasinda bu okul uc senedir cozemedim.
Genellikle maddi olarak aileye bağımlı olduğumuz için belli bir yaştan sonra yani üniversitede son sınıfa gelip arkadaşların mezun olurken senin hala diplomayı alamayıp hala derslerle uğraşıyor olman insanı üzmekte olan ve bir an önce kendi paranı kazanabilmek işin mezun olmaya çalışmana sebebiyet veren sorun.
Kacinilmaz sonum. Bütler de kalkti. Yaz okulum da yok. Son sinifta kalan tek ders okulumun uzamasi demek.
3.sınıfın 1.döneminde garantilediğim durum.

yumurta kapıya sıkışana kadar beklerdim de normalde , bu sefer kapıyı da geçti geç uyandık amk.
okul bittiği sürece önemsiz bir ayrıntıdır. okulun bitiş tarihi değil bitmesi önemlidir. bitirsen de zaten iş bulmakta zorlanacaksın. zaten zamanında bitiren de ancak yüzde 35 - 40 değil mi ?
benim gibi malsanız okulu bitirmeden evlenir üstüne birde çocuk yapar ve uzatırsınız. 6. senede hala uzayan bir okul var elimde. mallıktır. yapmayın .
Sömestrda aileye açıklarken epey sıkıntı yaşatacak olan durumdur.
Dikkat etmezseniz o okul süner gider.

Uzattığınız sene rehavete kapılmadan, yumurtanın geldiği son noktayı aklınızdan çıkarmayın.

vizeler önemlidir efendiler. Çalışınız.
Benim de yaptığımdır.

Minibüs yolundan (okula giden en kestirme yol) aşağı inersem minibüsle inen arkadaşlara görünürüm. işte bunun için daha uzun bi yoldan okula giderim. Hoop konu yine geldi fakirliğe.
ilk başta soğuk gibi ama uzattıkça alışıyorsun.
Universiteyi 2.00 la bitiren ben bu duyguyu iyi bilirim.
Okuuuuuuuuul.