bugün

Bir zamanlar hayatımdan belli bir süre çalan kitap:
Rhonda Byrne - sır (secret)

Dipnot:başladığım kitabı bitiririm hep.
wattpadden okuduğum pek çok kitap
Belki birazdan saldırıya uğrarım ama “Hasan Ali Toptaş” kitabı “Heba” . Binbir heves ile okumuştum beklentim yüksekti, hayal kırıklığı ile son buldu.
Madam Bovary. Üzgünüm.
Benim adım kırmızı.
Madam bovary kesinlikle. Bir de kafanız kadar kalın bir kitap. Bitireceğim diye inat ettiğime bin pişmanım.

Bir de aşk ve gurur var bence saçma salak bir kitaptı bunu neden dünya klasiklerine koyarsınız ki?
6:45 yayınarından aldığım yazara sövdüğüm berbat bir kitap. ''Veronica Pompa istiyor.'' Bu kitabı sakın almayın adama bedava para gitmesin.
kulamı kerim.
Okuduğum en kötü kitap böyle buyurdu zerdüşt, en güzelide sen 17 yaşımsın.
Kuran-i kerim.
Edebiyat eleştirmeni olmadigim için bir kitabı iyi ya da kötü diye eleştirmek beni aşıyor ama içine giremediğim kitaplar oldu. Kiminin dili ağır geldi kiminin çevirisi allaha emanetti kiminin de kapağından veya önsözünden yanlış bir fikre kapılarak okumaya başladığım ortaya çıktı zamanla.

Sonuç olarak hata varsa benimdir kitaplar kutsaldır onları hakir görmeyelim.
Çok var olm hangisini sayalım.

ilk aklıma geleni yazayım bari
Olasılıksız ed7m favler mi neydi.
Tam rezalet
dostoyevski- ezilenler. evet, kitabı okurken resmen eziliyorsunuz.
Cin ali serisi.
Muzaffer izgü zıkkımın kökü.
kişisel gelişim kitapları çok dolu olmasına rağmen boş.
Ahmet ümit-sultanı öldürmek.
Canavar peşinde serisi. Her kitapta farklı farklı canavarı öldürüyordu. Kitaplar kendisini o kadar tekrar ediyor ki canavarların ismi değişiyor. Kücüklerimize okutmayın ve almayın.
(bkz: stefan zweig)
(bkz: satranç)

okuduğum en overrated kitap olabilir.
"senin olayın ne."

isme bak hizaya gel. bu kitap sen yaparsın, sen özelsin... türünden gaz veren bir kişisel gelişim kitabı. okudun geliştin mi derseniz, hayır! ben yine aynı ben.
11. sınıf matematik kitabı 11. sınıf fizik kitabı 11. sınıf kimya kitabi
evvelini hatırlayamayacağım ama son bir senede en kötüsü

(bkz: içimizdeki şeytan)
(bkz: Beyaz geceler) idi.
(bkz: türklerin kültür kökenleri)

(bkz: ergün candan)

büyük hevesle alıp büyük hayal kırıklığı yarattı kitap.
"Sinan ile mihrimah" adında yazarını bile hatırlamadığım bir kitaptı.

Kötü olmanın çok daha ötesinde, Kitabın kurgusundan kronolojisine kadar baştan sona herşeyi hatalıydı.