bugün

Tanım : Fox tv'de yayınlanan bir tür dizimsi.

Oha lan, başlık niye benim başıma kaldı?
(bkz: ösym babaları)
(bkz: ösym de babalara gelmek)
oks adaylarının kesinlikle seyretmemesi gereken dizi. ulan benim oks ile alakam yok ben strese girdim.
Ota b*ka dizi çeken yapımcıların yeni göz ağrısı.Nasrettin hoca zaten zamanında söylemiş:

(bkz: Ya tutarsa)
şuan ailemde bulunan yüce insan.
senaryosu felaket oyuncuları kötü dizi ama ne hikmetse her gördüğümde izliyorum. ben izlerken strese giriyorum nasıl bir dersanedir orası okase'ye kaç gün kaldığını gösteren bir tabela mevcut, sınava giren öğrenciler bir yandan soru cevaplandırırken bir yan topkek yiyor, anne babalara birşey diyemiyorum bu nasıl ana babalıktır ki girilen deneme sınavlarına bile çocuğuyla gelmekte sınav sonuçları açıklandığında çocuğuyle birlikte sonuçlara bakmakta ulan bizim anne babamız verilen sınav sonuç belgesine öylesine bir bakardı. dizinin tek iyi okase'nin bu sene tamamen ortadan kalkması sonucu bitecek olması. yoksa bundan sonra sbs anneleri mi yapacaklar?
fox'un kendini izletmeye çalışırken kullandığı yeni dizi, tabi tgrt her zaman kumandada ulaşılması zor yerde olmuştur fox da o yüzden bu kötü mirasla baş başa kalmışıtır.

bu arada unutmadan tanim:lgs annelerine göre daha genç olan annelerdir
erkek çocuğun duvarında lisemin posterini görüp neymiş ki bu diye izlemeye başladığım saçmalık. neden böyle amatör ve saçma bir yapıma para harcandığını anlayamamış bulunuyorum. kardeşim eski oks yeni sbs'ye hazırlanıyor, bakıp bakıp güldük beraber. *
isimden kaybeden dizi. sanırım, devam versiyonları için öss anneleri, kpss anneleri, master anneleri falan düşünülüyor.
yakında dizideki çocukların eee amına gorum sınavınızın da kendinizinde girmiyom lan sınava mınava. girin kendiniz. diyerek isyan etmelerini beklediğim dizi.
reklamını görünce ağlamaklı olduğum, bu kadarına da pes, yazık günah dediğim, sömürü dizilerinden biri işte.
çok saçma ve gereksiz bulduğum dizi. çünkü dizi oksyi resmen bir canavar gibi gösteriyor. hele o kızın annesi. neymiş kızı sınavı kesin kazanmalıymış kendisi gibi olmamalıymış çocuğa sordunmu kardeşim belki oda senin gibi evde kocasına hizmet etmek istiyor. sen ne zorluyosun kızı. çok istiyosan sen gir o sınava hayret bişi ya.**
öss annelerinden daha az kaygılı annelerdir.
(bkz: kpss anneleri)
(bkz: tus eşleri)
(bkz: yetenek sınavı babaları)
oks ye giren çocuğa bu denli baskı yapılıyorsa, kim bilir öss de ne yaparlar diye düşünmeye sevk eden saçma dizi.
belinde bazuka taşıyan, çocuğu sınavı kazanamazsa bazukasıyla siftah yapacak olan annelerdir.
açı çekmeyi ve çektirmeyi seven annelerdir.
gereksiz diziler zincirinin bir halkasi.
insan çocuklara mı, yoksa kendi çocukluğuna mı üzüleceğini şaşırır izlerken. Bu kadar stres ve tansiyon Kurtlar Vadisinde yoktur. Aynı tansiyonu yakalamayı başarak bu diziyi tebrik ediyorum.
izlerken boncuk boncuk ter akıttığım dizi.
Okul olaylarına salak salak dizi yapan Fox'tan bir dizi daha...
Yakında beklenenler;
(bkz: ön sıradaki inekler)
(bkz: kpss dayıları)
(bkz: tus teyzeleri)
(bkz: deneme sınavı kankaları)
yok ben inanmıyorum, televizyonda da gördüm ama böyle bir dizi olamaz.
stv de bile olamaz, olmamamlı
oks kalktığı için göte gelen prodüksiyondur.
milletin beynini çürütmek için yeterince program vardı buna gerek yoktu dedirten aptal dizi.
tenefüs zili çaldığında sınıfa girip öğrencilere "çıkmayın lan tenefüse bu yıl oks yılınız sizin... çalışın lan!" diyen bir müdürü görebileceğimiz dizi. neymiş arkadaş bu okase yahu?

illa fen lisesine gönderecek çocuğu mal veli. düz liseden kazanılmıyo sanki öss... allah'ım akıl fikir ihsan et bunu dizi diye halka sunanlara. işte 1-2 özlü söz diziden;

"televizyon izleyen oks'yi kaybeder"

"yanında notları olmayan bir öğrenci çıplak gibidir"*

edit : sıcak sıcak bi tane daha, "oks'de başarılı olamayan öss'de başarılı olamaz"