bugün

okan bayülgene asla kızmıyorum. çünkü onun nasıl riyakar biri olduğunu bildiğimden yaptığı saygısızlıklara alıştık. hala kendini sistem karşıtı, anarşist, solcu vs zannetmesi ise hala komik gelmekle birlikte alışık olduğumuz durumlardan başka bir tanesi...
benim "hay beyninizi sikiyim" dediğim kitle ordaki şakşkçı grubu. ulan bu kadar mı düşüksünüz be. adam orda gencecik kızı aşağılıyor sırf ünlü sıfatına güvenerek, kız da sizin gibi bir üniversite öğrencisi, belki arkadaşınız. siz o saygısız adamı yine sırf ünlü-popüler -her ne sikimse artık- diye alkışlıyorsunuz. ananıza küfür etse "hahayy ne zeki biri yahu harikulade adam" diye zevkten dört köşe olacaksınız.
sizi üniversiteye alan zihniyeti sikiyim ben, düşünme engelli, beyinsiz göt yalayıcılar.
Çoğu yerde haklı olan gerek nükleer , naylon konusunda. Fakat kendisi olayı sadece fazla uzatmakla hata etmiş özellikle genç arkadaşımıza tipe bak diyerek yaptığı büyük saygısızlıktır. Önce kendi tipine baksin bayülgen psödomaki.
"banane ya" diyerek çocukça bir ısrarla hala anlamsız olan savını savunmaya devam etmek nedir diye sorulması gerekir popüler kültürü yaratan insanlara. eminim ki cevap alınamayacaktır.
(bkz: #17778172)
okan kendini peygamber sanıyor heralde. sen kimsin de o kadar insana resmen; rahatsız oluyorsanız siktirin gidin diyebiliyorsun.
adamın tipe bak yahu. kabahat seni oralara kadar çıkaran sana reyting veren bizlerde.
gündeme zamk gibi yapışmış, ossuruktan haber.
okan bayülgenin yaptığı tabi ki doğru bir davranış değil ancak ben o bayanda da suç ararım, neden; okanın bu tarz tepkilere saygısız, lakayit ağızla, hoş olmayan söylemlerle nasıl cevap vereceğini bilmesi gerekir. he bilmedi farzedelim, be kadın hiç mi tv izlemiyorsun geçen sene adam haftanın her allahın günü televizyondaydı.

sonuçta okanın nasıl aykırı bir kişilik olduğu herkes tarafından biliniyor. senin o kadar insanın içinde çıkıpta adamın elinde dumanı çıkmayan elektronik sigara için halkın supermen'i olmana gerek yok. cevabını da fazlasıyla aldı zaten. geçmiş olsun.

(bkz: tişikkirlir sipirmin)

ilgili video: http://video.uludagsozluk...-sigara-tartışması-58125/+
bir de adamın saÇmalamasından 'yok efendim o aslında yasakÇı zihniyete tepkisini gösteriyor' şeklinde derin manalar Çıkarılmaya Çalışılması da oldukÇa ilginÇ.
üzerinden neredeyse 1 yıl geçmiş olmasına rağmen bugün servis ediliyor olması manidar olan hadisedir.
okan bayülgen şöyle okkalı bir ayar veriyimde coolluğuma coolluk katayım derken saÇmalamıştır bence. bir insan rahatsızlığını belirtirken neden hemen faşist ya da başka bir şey diye yaftalanır. konunun faşistlikle ne alakası var onu da anlayamadım. biraz daha konuşmaya devam etse neredeyse sigaranın faydalarından bahsedecekti sanki. kısacası ayıp etti. bende tiryakiyim aga tamam da ölÇüyü kaÇırmamak lazım beya.
ilk çıkan kızın yaptığı hareket tamamen gereksiz. her kapalı alanda sigara içenede karışıyorsa tamam ama sırf orada gözükmek için yaptığı çok açık. heralde medyada okan bayülgen'e ayar veren kız olarak anılacağını düşünüyordu. tabii okan bayülgen'in tavrıda çok yanlıştı. o da cevap vereceğim diye işi şova dökmüş.
(bkz: al birini vur ötekine)
insanların dış görünüşleri ile dalga geçme, kişiliğine hakaret etme, genç bir kadını o kadar insan içerisinde rencide etme ne kadar doğru olabilir ?Ya da Okan Bayülgeni çok sevdiğim halde ne kadar savunabilirim tartışılır. Bildiğim tek şey, kimsenin kimseye hakaret etme lüksüne sahip olmadığıdır.
okan'ın sigarasına laf atan zihniyetin, ido'nun ayakkabılarına laf atmaması "parası var, yapıyor denmesi" o adamında parası var senin veya benim sigara içemediğim yerde içebiliyor o halde.

http://www.beyazgazete.co...yakkabi-aldi-1548101.html

okan'ı sevmezdim ama çok hakkı yeniyor adamın. konu faşist tartışması değil, orada sigara içmesi.

artı orada bulunanların yada programına bağlananların laf yiyeceğini biliyor olması, yanlı medya tarafından bunun sanki ilk kez yapılmış gibi gösterilip tarafımıza sunulması filan ayrı tezatlık konusu gerçekten.

orada azarlanan kız iyi niyetlidir ama atladığı nokta oldukça ölümcül.

iş ortamında patronunda sigara içer kapalı alanda filan sen gidipte patronuna dışarı çık, çalışamıyorum sigara kokusu rahatsız ediyor diyemezsin.

işler o kadar toz pembe yürüseydi, ilk patronuma atarlanırdım bende. çıksın diye boykot ederdim filan kendimizi kandırmayalım o bakımdan.

sırf elinde sigarası var, yanmış veya yanmamış belli değil diye gidipte konuşmacıyı mı kovduracaksın?
basit ve ucuzdur. haksız olduğu halde haklı çıkabilmeye ve egonun ünle birleşip özür dilemeye engel olduğunu gösterir.
bu adamlar üniversite öğrencisi değil mi ? bir tane adam kalkıp şunu diyemiyor, koyulmuş kuralları çiğnemeye kalkıp anarşist tavırlar sergiliyorum ayağı yapacağına, götün yiyorsa girip bir camiye orada yaksana sigaranı ! mümkünse ramazan ayı içerisinde yap bunu, görelim götün ne kadar kuvvetli.

300 kişi içerisinde hakkını aramaya kalkanlara saçma sapan şeyler söyleyerek en ufak haklı olduğu bir yer bulunmuyor, ama yine konuşuluyor yine marjinal olduğunu zikrediyor.
baştan söylüyorum bu yerden bitmeye haklı, destekliyorum diyenlerin de salonda alkış kıyamet koparan şakşakçıların da amına koyayım. alın ben de çok zeki okanınız gibi ukala ve saygısızım alkışlayın beni de. kapalı alanda sigara içmek yasaktır bunu herkes bilir. olay arkadaki kızın dumandan rahatsız olması falan da değildir. madem okan olacak şahıs orda sigara içiyor salondaki diğer kişiler de içsin o zaman sadece sana mı özel? ünlü oldun diye yasalardan muaf mı sanırsın kendini? kaldı ki görüntülerde kızın okan'a ne söylediği de duyulmuyor okanın celallenip hakaret etmesinden anlıyorum ki kız buna orda ayar vermiş. o kızın kalkıp da sadece "rahatsız oluyorum" dediğini sanmıyorum. devamında savunma yapan kıza da "tipe bak" gibi terbiyesizce laflar etmesi daha büyük şerefsizliktir ki o da konuyu boka sardırıp verecek cevap bulamayınca hakaret etmesinden kaynaklıdır. ben de sana hakaret ediyorum okan denilen hobbit gel sesini çıkar da orda ettiğin hakaretler bir bir götüne girsin.
milenyum turkiyesinin en klas ayari olmus, bravo okan.

bunun olcutu bellidir arkadas, ortada bi sik yokken Ben goruncede rahatsiz oluyorum deyip kendini oraya etiketlemeye calisirsan Aynen oyle siktirip gidersin. fasistsin Sen, fascist!*
bi salon dolusu okan yavşağının izlediği tartışmadır. bayanların ikisi de söylediklerinde haklıydılar ama salon sürekli okanı alkışladı tek yaptığı da kendisiyle tartışan bayanlara hakaret etmekti. açın bir daha izleyin kadının sözleri karşısında sürekli hakaret etti karşısındakine ve salon da bu sözlere tepki göstereceğine yavşaklık belirtisi olarak alkışladı.

yahu bu ülkede kapalı alanlarda sigara içme yasağı var, istersen spor salonunun bir köşesinde iç ben diğer köşesinde olayım. etkileyip etkilememesi önemli değil, içemezsin içirtmem ben sana orada sigara.

okanın zaten ne mal olduğu belliydi de o salondaki öküzlerden biri de ulan bu herif napıyor resmen bizi ayaküstü s.kiyor deyip de o salonu terketmedi ya başka da bişi demiyorum...
belki sigarayı savunması mantıklı degildi ama kadına yaptığı kapak cevaplarda da bir.hayli haklıdı.
ilk bayanin duyduklarini hakettigi ama ikinci bayanin sorusu daha genel bi alanda oldugu icin aciklamasinin yetersiz ve hakaret icermesi nedeniyle okan bayulgenin acikca sacmaladigi tartismadir. Hakli oldugu noktalarda var yalniz.
Simdi ben anlamadim sigarayi icti mi icmedi mi? Videonun basina ve de sonuna baktim cunku tamamina dayanamadim. Ben okan bayulgen i eskiden severdim. E onunla gecti cocuklugumuz ergenligimiz. Onla buyuduk gibi bisi. Fakat okan yaslandikca kendisine bir haller oldu. Tamam abi sivridilli oldugunu biliyoruz sen de biliyorsun eyvallah. Ama boyle fevri cikislar niye? Asabi teyzeler gibi saldirmalar niye?

Sigarayi yakti mi yakmadi mi bilmiyorum yani yakmadiysa zaten tartisma butunuyle sacmalik. Adam sigara mi yakti ne oturuyorsun ki hala cik git. Ben olsam cikar giderdim. Yani zorla tutmuyorlar seni orda. Sigara icen adam yanimdan gecse rahatsiz oluyorum ki yani orda hic durmazdim. Simdi sen iki uc sosyal medya zirvasi dinliyecem diye oturuyorsan valla hic yasama. Okan sosyal medya hakkinda konussa ne olur konusmasa ne olur bisi kaybetmezsin. Boyle agiz dalasina da gerek yok bence.

Okan da bakti soylesi sıkıcı geciyor atraksiyon yapmis ortami senlendirmis. Bu onun isi zaten tanimiyor musunuz televizyondan? Gerci o bebeler daha kucuk bilmiyorlardir tanimiyorlardir. Ama bebeler okan bu yani. Simdi tanimis oldunuz. Orda göt oldugunuzla kaldiniz. Kimse de adama laf sokamiyor okan costukca cosuyor meydani bos bulmus. Ulan o kadar adam bi cevap veremiyor aksine hepsi alkis tutuyor mal surusu resmen. Sizin kozmetik urunlerinizden ben zarar goruyorum diyor tum kadinlari yaftaliyor. Opusen yemek yiyen insanlara da gidip rahatsizim sizden diyor musun diyor yaninda duran kiza. Elma ile armudu karsilastirmak diye buna derim. Bunlar bana zarar veren seyler mi? Sigaradan rahatsizlik duymakta mi yasak? Kapali alanda sigara yasagina da karsiymis. Iyi o zaman al sen cocugunu da fosur fosur ic sigarani odasinda bakalim. Sabah sigara aksam sigara oh mis cocukta besikten kes olsun iyi olur.
Hayir iki tarafta haksiz. Bombos bir tartisma. Okan dedigim gibi eskiden iyiydi hostu. Simdi yaslandikca tam asabi teyze demistim ama asabi dedelere donmus. Uzun zaman sonra ekranda gordum kendisini. Bu reklam onu baya bir goturur. Sonra yine kayiplara karisir gider...
kızın geliş amacı kendine güvensiz hareketleri hak etti aha bunu hak etti dememe sebeb oldu. ayrıca ne bozuluyorsunuz bu ülkenin başbakanı vatandaşa ananı da al git demedi mi? böyle bir ülkede yaşıyoruz ayrıca okan kıza söz hakkı verdi isteseydi mikrofonu da verirdi bence büyütülecek bir şey yok.
Okan bayülgene herkes farklı bir gözle bakıyor.Ancak bu kadar donanımlı insanlara Türkiye'nin ihtiyacı var.Tartışmanın boyutundan ziyade konunun içeriğinde anlatılanlara dikkat çekilmeli bence.
benzer bir durum için.
(bkz: okan bayılganın sik kapışması)
zekasını nedense hep kadınlar üzerinden göstermeye çalışan şahsın yine bir "ego nöbeti" sonucu ve yine bir kadın üzerinden zekasını ispatlamaya çalışmasını konu alan bir tartışmadır.

girilen entrylerin pek çoğuna katılıyorum. acaba kızının yanında "yaaa aman banane senin kızından" diyerek sigara içsem tepkisi ne olur çok merak ediyorum.

ah ulan elime düşmedin ki seni; senin yönteminle, kelimelerle, madara ediyim. olmuyor olamıyor işte. her kuşun etinin yenmeyceğini sen anlamışsındır da çoktan aslında ama işte kendini ifade edemeyen insanlara saldırmak senin karakterin.

edit:imla filan değil. bikaç kelime ekledim sadece.
güncel Önemli Başlıklar