bugün

recep tayyip erdoğan'ın başarı sırrı "oku, düşün, uygula, neticelendir" in kısaltması star haber özellikle mi baş harflerini büyük verdi acaba?
sobada yakılan, kereste olarak kullanılabilen ve gerektiginde kafaya vurmak sureti ile kavgada üstünlük saglamanıza yardım eden bir güzel maddenin ismidir.
almancasi holz tur.
Tomurcuk derdinde olmayan ağaç odundur. (Necip Fazıl Kısakürek)
bilimsel ismi sekonder ksilem olan ağaç gövdesinin bir parçasıdır.. mecazen kaba anlamına gelir..
Odunun kimyasal yapısı, üç ana gurupta incelenir. Bunlar;

Selüloz: Beyaz renkte güneş ışığı etkisi ile rengini değiştirmeyen, ağaca esneklik ve eğilme yeteneği veren maddedir. Ağaç içindeki oranı, kuru ağaç ağırlığının %50-60'ı kadardır. Kağıt üretiminin temel gerecidir. Kimyasal formülü C5H10O5 tir

Lignin: Selüloz yapısının miselleri arasına yerleşmiş olan lignin maddesi selülozun aksine esneklik kabiliyeti olmayan gevrek bir maddedir ve ağaca sertliğini kazandırır. Lignin ağaçların otsu bitkilerden ayrılmasını sağlayan madde olup ağacın yapısındaki lignin miktarı %14-23 oranındadır.

Hemiselüloz: Kimyasal bileşikleri itibarıyla polisakkaritlerden olan hemiselülozlar hidrolize edildikleri zaman şekere dönüşürler. Ağaç içerisinde %15-25 oranında bulunurlar.
"Eğitim vizyonumuzun" (Oku, Düşün, uygula, Neticelendir) baş harfleri birleştirilerek elde edilen sözcük.

(bkz: o d u n)
arkadaşımın duygusuz erkeklere yaptığı yakıştırmadır. hatta sevgilisi için "odundan bile kalem oluyor bu adamdan hiçbir şey olmaz" der.
kesilen ağaçlardan elde edilen tahta. kağıt ve ev yapımında kullanılır.
dün akşam saatleri
- iyi değilim ben
- sesini duymam lazım
+ neyin var
(odada yalnızken bayılıp düşüldüğü anlatılır)
+ hemen doktora gidiyorsun hemen
(bana eşlik etmesi için bir arkadaşımı aradığımı söylerim)
+ yurda dönünce konuşucaz bana haber ver doktorun ne dediğini
(tansiyon ekg test filan 2 saate yakın yatarım acilde)
- önemli bişeyim yokmuş
+ ne dedi?
- işte tansiyon çıkmış vs.
+ dikkat et kendine.

bu sabah ise;
+ iyi misin?
- iyiyim
+emin misin?
+evet.

erkekler odunmuş erkekler ilgisizmiş öyle mi? erkekler odun da değildir ilgisiz de. olsa olsa bir odunun odunluklarını unutacak kadar aşıktır.
Uzun bir sms karşılığı olarak "ok" cevabı almak bir odunla mesajlaşıldığının göstergesidir.
sağlamdır.
ağacın kesilmiş parçalanmış, sobaya atılmak için bekletilen halidir. kaba saba davranışlar sergileyen insanlar karşısındada sıkça bu terim kullanılmaktadır.
erkektir.
sağlam olması, yanarak yok olmaması anlamına gelmez. odun erkekse, ateşte kadındır. hangisi daha tehlikelir, barizce ortada.
(bkz: siktimin odunu)
Genelde sadece erkek cinsiyetinden ağaçların vücudundan oluşur diye düşünülmektedir.
(bkz: hırdavat)
od-un ateş veren şey.
(bkz: haydar)
dedelerimizin bizim için kestiği alettir ve biz ondan her zaman kılıç yapar oyun oynardık.
aşık olunan varlık.
odunlar da yanar evet * *
bir delikanlı olduğunu sanan erkek çeşididir.
çok güzel bir metin eloğlu şiiri.

''istanbul'un ortasında bir bahçe
Silme güvercin tavanı
Yeşeren ekinlerin muştusunca
Eylül bitiminin aydınlık günü
Sıcacıktın aşklıydın bence
Sensizlikte bir yoksuldum yavandın
Şuramda saklı o sıcacık ekmeği
Senin doyumluk aşına bandım
Bakmakla doyulmaz çeşniden
Özlemlerle ışımış bir yüzün vardı
Gayrı çil çil düzen yokluğunda kül kesilir