bugün

dünyanın en gereksiz programı olması bize "acun ne yapsa izletir" lafını doğrulamaktadır. bu programı da bence ben yaparım izletirim diye yapmış olabileceğini düşünüyorum. ayrıca artık bıkmadık mı bu programlardan anlayamadım. biz kolay tüketemiyoruz belli.
programı her ne kadar bizim türk beyninden çıkmasa da, çakma olsada acuna hiç b.k atmaya gerek yok. gayette zevkle oturup seyderiyoruz. yalnız bi kaç dikkatimi çeken hareketlere değinmek istiyorum.

hülya avşarın; sanki kimsenin anlamadığı bişeyi anlamış ya da herkes döndükten sonra kendi dönerken(sanki asıl önemli olan onun dönmesiymiş gibi) eli havada dönmesi. elini ısrarla indirmemesi vallahi o hareketi her gördüğümde o el ne şimdi diye yerimde duramıyorum...
bi değişik bakarak dönmeler efenime söyliim çok etkiliyi baktığını düşünmeler bi herkesi aşağılamalar.
en çok buna kıl oluyorum.

mustafa sandalın şarkıyı dinlerken yapığı komik hareketler bile batmıyo yeminlen...

kız hadise sen ne kadar tatlıymışsın meğersem. en sevdim bu kızı pek güzel gülüyor...
sedef pinar adlı bir yarışmacının kimsenin dönmeyeceğini düşündüğü bir anda hadise dönünce verdiği sevimli tepkilere hadisenin de aynı şekilde karşılık vermesi kopardı beni...

şurdan buyrun 03:00 dan sonrasını izlemelisiniz;
http://www.youtube.com/wa...i4kSA&feature=related

muratında elle tutulur yanı çok arada kasmasa fena değil yani...
şu aşamaya kadar iyi gidiyordu konsept, ama şimdi bakıyorum da ikişer yarışmacıyı alıp kim daha çok cırlıyor tarzı bi sidik yarışması gibiymiş bu bölüm. canlı yayınlanmaması ise projenin samimiyetini biraz kırıyor. zaten sanırım seyircilerin de hiçbir katkısı yok müsabakalara.
(bkz: malayani)
hülya şu ufaklığı almazsa cidden orda olmayı haketmiyordur.
edit, biliyorduk zaten.
acun'un kendini boks maçında zannettiği program.
oldukça keyifli bir yarışma programı haline dönüşmüştür.
kavag dövüş rant sağlamaya kalkmayan, yarışmacıları ezmeyen, her birine değer veren jüri üyeleri, kibar, ağırbaşlı yarışmacıları vardır.
gerçekten yarışıyorlar mı , kurgu mu bilemiyorum. bu bilinmezlik, acunun oyunları mı acabaları yarışmanın daha da çok izlenmesini engelleyendir kanımca.
daha açık , daha şeffaf kamera arkaları konmalı.

ayrıca,
hülya avşar'ın ayda'yı eleyerek yanlışlara doğru gittiği yarışmadır.
Acun, sanki bir dövüş müsabakası yönetiyormuş gibi hal ve tavırlar içinde.
bok atılmaması gereken keyifli yarışmadır.
smackdown'la karıştırıp yeni bir formata dönüşen acun ılıcalı projesi.

o ses smackdown yeteneksizsiniz var mısın yok musun firarda hooop gitti kafa türkiye.*

edit: şaka maka çok da güzel şarkılar seçilmekte.
daha önce çok kez yazılmıştır biliyorum ama, jüriye dikkat etmek gerek be.. hülya avşar'ı kafadan eledik.. mustafa sandal'da da ses yok..murat boz öyle anam anam bir yorumcu değil.. hadise'nin ise canlı performansını eurovision'dan biliyoruz.. yani durum ortada..
devamlı izleyicisi değilim.. fakat katılımcıların birçoğu gerçekten güzel bir sese ve yoruma sahip..
düelloları bir boks maçı edasıyla yapan yarışma.
boka sarmasından mütevellit, bok atmaya gerek olmayan yarışma.
jüri seçiminde başarılı bulduğum yarışma.

mustafa sandal: kanımca en iyi ekibi oluşturacak kişi. kadrosunda iyi sesler var, tercihleri doğru yaptı ve elemelerde aynı doğrulukta devam ediyor. en büyük rakibi murat boz..

murat boz: iyi sesten anlıyor, müzik bilgisi sağlam. iyi bir ekip kurabilecek kapasite var, o da doğru seçimler yaptı. fakat en iyileri kapma konusunda biraz şanssız oldu. elindeki ekiple en iyisini yapacaktır. bu kadar zeki olduğunu bilmezdim. şık, esprili, hazırcevap. eğlendiriyor olması cabası..

hadise: birkaç ses dışında sağlam bir ekibe sahip değil. elemelerde bile hata yaparak (buse gibi) iyi olanları kaybediyor. müzik bilgisi yetersiz. ekibinin başarı şansı az..

hülya avşar: müzik konusundaki eksikliklerinin farkında olduğu için, * saçma sapan kişilere dönüp ekibine kattı, elemelerde dehşet bir sesi eleyerek (ayda) bunu pekiştirdi. farklı olma çabasıyla ve fazlaca duygusal davranmsıyla, yarışmada facia yarattı. ekibine tesadüfen katılan birkaç sesle kurtarırsa belki..
acunun hazırlayıp sunduğu yarışlamaların içerisinde beğenerek izlediğim tek program.
Murat boz'un bu hafta da bolca poz kestiği yarışma. Ayrıca ya yüzüne bir şey olmuş ya da bizim televizyon bozuk. Tey allam.
insanların hayallerini çalan bir başka yapımdır.. Yeni bir hayal çalma yarışması gelene en çok izleneni bu olacaktır.
neylan ve serhat ikilisinin hülya avşar tarafından elendiği programdır. nette, her yerde dolaşıyor bu bilgi. vallahi hülya avşar'ın beynini sikesim geliyor arkadaş. ayda'yı da eledi, bunları da eliyor. ne biçim insandır ya bu kadın? en başında dedim tamam, yarışma sonucu belli oldu diye.

vay hülya vay! acun, şu hülya ile iş yapmayı bırak artık ya. ne kadar gereksiz, boş, saçma sapan bir insan olduğu her programda belli ediyor.
an itibariyle 2 tane mal yarışmacinin, efsane ve hit olmuş "kalp kalbe karşı" şarkisinin içine ettiği yarişma.
defolun gidin gormeyeyim sizi!
yarışmanın ilk triosundan nefis bir grup çıkabilecek yarışma. hele o çikolata yok mu sen nasıl bir şeysin öyle ya. bu ülkede hepsi gibi bir grup varken bu üçlünün iş yapmaması için hiç bir sebep yok.
amatör sesleri seven birisi olarak zevkle dinlediğim performanslara sahip program.
bihter ve diğer iki kızla çok sağlam grup kurulur, kaset yapılır ve satar. tipler de müsait biri gözlüklü şeker, biri sarışın, diğeri çikolata renkli. valla yapsınlar bunu ya!
(bkz: sesin çok pop)
(bkz: sert geldi)
bikem denen sınıfın en önde oturup diğer öğrencileri ispiyonlayan karakteri ses tonuna yansımış şahsiyetin elenmesine sevindiğimdir. tanımıyorum kızı yanlış anlaşılmasın ama kesin öyledir o.
--spoiler--

sıfır(0) ses türkiye.
--spoiler--